Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

neviem pochopiť jednu vec, pri pretáčaní sa aktivuje vozik, ktorý ma na sebe ozubené kolieska a tie uzavrú spojku aby sa všetok krútiaci moment preniesol na cievku kazety, prečo to skacká aj v tomto režime? Asi to budem musieť rozobraté pozletovávať tak aby som to mohol nasimulovať a vidieť pritom zvnútra tú mechaniku ako sa chová
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Obdivujem každú snahu ako je táto.
Je to o trpezlivosti, šikovnosti a technickom duchu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

tak som to teda rozobral, znovu vyčistil, teraz zložil zaletoval po tme a pustil bez kazety, všetky režimy funkčné, dal som tam kazetu a nejde play ale ide pretáčať už bez sekania. Skúsil som UR 2012 a zistil som že zavádzačka krásne plynulo ide a ako príde magnetický pás ozve sa škrípanie (aj s inými kazetami) a za dve sekundy zastaví. Tak som riadne počistil v IPA hlavu a zasa pustil, namotávací tŕň stál, kladka odoberala pás a posúvala ho do kazety, to som ešte nevidel, zrazu sa rozbehol namotávací tŕň a odvtedy to som to nevypol a hrá krásne, bojím sa to zhasnúť ale má to len 45min na stranu
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa orhore »

Navíjecí trn s tím filcem funguje jako třecí spojka pokud se nemýlim. Buď vyměnit filc, nebo mírně natáhnout pružinu, aby se zvýšilo tření. Při zastavení toho trnu by se měl automaticky zastavit posuv. V režimu play je větší odpor pásku než při převíjení. Ta Aiwa má plastové setrvačníky? Tak to raději nic :)
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Orhore, ďakujem, som rád, že si sa ozval. Tá Aiwa má plastové všetko okrem 4ks pružina, 2x tónová hriadeľ a 1x prehrávacia hlava a 1x slúchadlový výstup
Ja som tie filce trochu načechral aby sa to nepretáčalo navoľno a asi to trochu pomohlo, teraz to je v polovici strany 90min a stále krásne hrá
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

pre mňa sú tie klzné spojky zatiaľ nepochopiteľné veci na funkciu a servis

mám začať chodiť do potrieb pre krajčírov, alebo aké materiály sa tam pchajú v prípade potreby? :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

tu je to vtipne, na tých mojích foto z rozobratia je vidieť ako je ten tŕň zložený z dvoch kusov, dve nezávislé ozubenia, biele medzikolo, ktoré zároveň zaraďuje funkcie sa v režime play valí po tej vrchnej časti kde je nálepka pre foto senzor aby mohol tŕň vyrovnávať obvody pásu na cievke je tam ten "kontrolovaný" prešmyk, filc a prítlak pružiny
pri zaradení pretáčania sa zvezie dolu biely stolík s malými bielymi kolieskami, ktoré tvoria uzávierku oboch ozubení aby sa to netratilo v prešmyku
Takže pri zastavení tŕňa by sa síce mal stopnúť ale nálepka foto senzora sa stále otáča, pretože je navrchu a prešmykuje

Aiwa krásne prehrala jednu stranu 90, po celej dĺžke bezchybne ale na konci keď chcela hodiť stopku tak nedokázala akoby odcvaknúť funkciu ale síce zastavila pohon ale stolík s páskovou dráhou sa vrátil len do polovice a zostal tam takýto kiks, takže zasa budem musieť hľadať chybu ale obávam sa že tie plasty toľké rozoberania a skladania už nedajú
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

na svete sú iste blázni čo by to vystrúhali z kovu tie diely postupne :D

mne prestala autostopka fungovať na základnom Sony walkmane, keď končili remene
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

a čo tam bolo ten whitetooth, čo reaguje na tlak?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

popravde neviem, mal som to otvorené len raz
viewtopic.php?t=1124

ale fotky som vtedy nespravil, len ma nepríjemne prekvapilo že na základnú veľkosť je tam tiež ten ultratenký remeň, bože prečoooo :D


inak Aiwa rádiokazeťáky mali mechaniku s tým plastovým hojdacím koníkom :D
keď si sa ho dotkol, sa to vyplo okamžite :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

asi toho koníka som myslel, že v páskovej dráhe je zaradený ja to volám zub a reaguje na tlak pásu, ktorý sa po zastavení kazety na konci napne. Mechnické čidlo tlaku :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

Uff, neštudoval som to presne ako to funguje, len viem že Aiwa mala tieto mechaniky, možno vlastný patent, ktovie
nemám teraz po ruke vhodnú fotku, ale vyrastal som na Čínskych kazeťákoch, kde neboli žiadne ochrany zastavenia navíjania pásky, preto som pri kúpe aiwy mal obavy, ale tento systém ma mimoriadne prekvapil, vlastne to zlyhalo len raz, keď som robil High Speed kópiu kazety, tak to nestihlo zareagovať :D
inak to fungovalo spoľahlivo, hlavne na kazetách GoldStar sa v tom vyžívalo a na troch vybraných Maxellkách, o čom všetkom som písal už v rôznych vláknach s kazetami.

Walkman bude mať asi niečo podoné od aiwy, chcelo by to podrobnú rozborku

mimo iné, moja plastová aiwa mala tuším funkčnú ochranu len na jeden reverzný smer z dvoch :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"