Posluchárna AIWA PX207

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

nejaký shit by som ti mal poslať :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

prosím, nie, shit mi neposielaj :lol:
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

...
Prílohy
001.JPG
001.JPG (91.88 KiB) 1030 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa moniatko »

to čo sa tu dialo aké orgie bezo mňa? :D :D
ale aj ja som dnes Nováčik-soňáčik prebehla, musím o ňom stále hovoriť, pretože mám z neho neskutočnú radosť = ))
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

to neni iba za dnes ale požičiam ti ju alebo vymením za modrý Sony
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Dnes sa prejavila závada kolísania na tomto "stroji", takže som hneď začal teoretizovať kde to bude. Základ vyskúšať výmenu bateriek lebo v tom mám také baterky, že fungujú len na poprosenie ale v tých to nebolo, tak som ich premeral ešte ale skrátka závada bude inde. Prečistenie čistenej páskovej dráhy tiež nepomohlo ale hneď som na to prišiel, keby som sa pred pár dňami tým nekochal a nespomenul si na EZ kritiku tak by mi to len ťažko napadlo, síce má krásny zvuk ale krivé cievky táto Philips FS, keď sá tá krivšia namotáva je to ok ale ako náhle je zásobovacia spôsobuje pribrzďovanie a čím bližšie ku koncu strany tým je frekvencia brzdenia častejšia.
Hlavne mi nešlo pochopiť čo sa zrazu skokovo stalo a pripisoval som to včerajšku kedy som púšťal REM originálku kúpenú ešte na ZŠ a kedysi hodne hranú, potom asi pred dvadsiatimi rokmi sa mi pretrhla a tak stála až donedávna keď som ju "profesionálne zalepil" hnedou lepiacou páskou. Kazeta nemá stranu A/B ale Time side a Memory side a to som si všimol až včera po tých pár rokoch od ZŠ čo ju vlastním. Kazeta je normal v Dolby B ale to som ani neskúšal zapnúť a pustil to bez ale musel som to na moje prekvapenie aktivovať lebo to šmoulilo a potom už bolo všetko v poriadku, kvalita zvuku nevybočuje z kvalitnejších originál kaziet, takže spokojnosť. Druhá strana ale naopak pri aktivovanom Dolby začala s klasickými vadami nesprávne trekovaného Dolby, čo ma dosť zaujalo a je buď možné, že som tú stranu hral častejšie alebo azimutová chyba kazety? Kazetu som radšej odstavil tak aby zlepka bola navrchu vedľa plsteného vankúša.
...po vyčistení páskovej dráhy a odpare som uložil Philips do púzdra a pustil si XL2S a všetko v najlepšom poriadku, prehral som aj Chrome Maximu, ktorá sa teraz vyskytuje častejšie na mojich fotkách pretože ju furt počúvam a je to znamenitá kazeta, mám na tom mix z CD rock a zvuk je priam predvádzačka, nahrávané do -6 až -4dB a naozaj možno tri krát za celú kazetu do -2dB (všetko 250), bez Dolby a pre mňa je to špica, úžasné detaily, priestor ...
TDK FE, tak tu som zasa kedysi spravil zálohu svojej originálky, zvuk sa veľmi vydaril a je to žáner elektro a veľmi to tam pasuje
UDII CD, tak to bolo pár dní dozadu (hrá mi aj teraz), to som už v duchu písal oslavné písmá ako krásne sa lesknú činely a aké sú nádherne surové tie rífy gitarové ale niečo mi zároveň žralo uši, až potom som si "pán znalec" všimol, že to počúvam na polohe normal. Ale teraz to hrá so správnou korekciou a je to fakt dobrá kazeta, nikdy som ju nemal v obľube ale tento žáner (soul, funk) tomu sedia na výbornú
jo a XL2S, tak tá je výborná samozrejme ale tá BASF...
Prílohy
0101.jpg
0101.jpg (82.56 KiB) 969 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

u origináliek problémy chápem ale u SKC by sa nemali tvoriť krivé cievky, ale niekedy majú sami o sebe ťažší chod mechanizmu, čo sa u walkmanov tiež môže dosť prejaviť.
mne na walkmanoch vždy robili problémy nové TDK kazety, to bolo niekedy utrpenie
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Skutočne, ešte aj rolnicky sú vajcovite, keď tú kazetu pretacam tak to vyzerá ako v tej videohre vlk a vajca
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

...
Prílohy
asi by sa hodila do C50 vlákna ale nemá krabičku tak tu
asi by sa hodila do C50 vlákna ale nemá krabičku tak tu
CDing.JPG (67.32 KiB) 890 zobrazení
pásková dráha zostala čistá ale zasa počúval som ju pred pol rokom
pásková dráha zostala čistá ale zasa počúval som ju pred pol rokom
Path.JPG (79.72 KiB) 890 zobrazení
...popri iných kazetách aj takéto dlhé a jedna krivá XLII-S
...popri iných kazetách aj takéto dlhé a jedna krivá XLII-S
com.JPG (61.98 KiB) 890 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa EZ647 »

aké tematické :D

je to vtipné, jeden rok novšia a oni hneď dajú horší vankúš, lacnejšie nálepky, ale kazeta ostala no :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa Nstar »

Začal byť počuť úbytok na výškach, takže ojazdená hlava sa už prejavuje, našťastie zatiaľ nevidno poruchu pásu, takže asi sa vydrala rovnomerne ale toto už opravovať nebudem. Na Eneloop som zahral 8 hod, presne podľa značenia kaziet 7,55hod. Poslednú kazetu nechala celú prejsť až na koniec zavádzačky a tam dala gong a vypla. Parádny stroj
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Posluchárna AIWA PX207

Príspevok od používateľa orhore »

Nemusí to být ojetou hlavou. Je třeba pravidelně demagnetovat, jinak může docházet k umazávání výšek. Další možnost je změna azimutu vlivem opotřebované kladky a ujíždění pásku. Je třeba vyloučit všechny možnosti než se spokojit s verdiktem ojeté hlavy. Většinou pak začíná problém s levým kanálem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"