C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

tie novšie TDK mi vždy prišli ťažkopádnejšie na hladký chod, ale čo sa týka kvality, tak veľmi záleží od stavu, ja som ich mal viacero a niektoré kusy v poriadku, iné zlé, dokonca aj v prípade novej AD zle skladovanej bol zvuk podpriemerný
takže fakt je to asi viac o stave už dneska
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tie TDK sú moje od novoty skladované normálne v bežných obytných priestoroch ale ja mám takú novú teóriu, ktorú rozoberať zatiaľ nebudem až keď si to potvrdím. Ja som vadnú kazetu rozobral a na nič som neprišiel ale myslím, že tu bude problém inde. Škoda, že sem nechodí už Daniel ale zaujímalo by ma ako sa skladovali pásy v profi brandži, myslím, teplota a vlhkosť...možno niekto bude vedieť . Ale tu už som dosť offtopik
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslím že profi skladovanie bolo v nižších teplotách než izbové a hlavne so stálou teplotou a vlhkosťou bez výraznejších zmien behom roku, resp ideálne bez žiadnych zmien
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

mňa by práve zaujímala tá vlhkosť, reálne ako sa to udržiavalo na akých % pretože moja teória práve je postavená na tej prílišnej vlhkosti
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

myslím že vysoká vlhkosť škodí najviac, hlavne spojivu a následnému lepeniu pásov ako nedávno tá Sony CDix že
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ako optimalne podmienky pre skladovanie sa odporucaju teploty od +5stupnov pri relativnej vlhkosti od 20-80 percent a 27 stupnov pri vlhkom teple.
Toto platilo pokial sa pouzivali neekologicke lepidla.V dnesnej dobe sa pouzivaju lepiudla na inej baze a to pravdepodobne nerobi dobrotu.Osobne skusenosti.
Pasy SONY ULH,FECR,REVOX 631,A niektore AMPEX a QUANTEGY stoja za .........
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sony UX-S 46min rok 1989 Made in Japan, verzia pre Japonský trh, veľké cievky
https://ez647.sk/cc/sony_uxs.html#89j

Táto kazeta nasleduje hneď po verzii 1988 v Japonskej rade, ktorú som prezentoval pred časom.
Na vintagecassettes môžete zase vidieť aj ďalšie modely Sony v tomto dizajne tela kazety, fólie a veľkými cievkami.
Ako sú HF-ES, HF-Pro, UX-S, UX-Pro, Metal-S.

Balenie:
Hranatá tmavá krabička s logom Sony.
Fólia hnedo čierno zlatá s veľkým bielym nápisom UX-S 46, kde vidíte polovicu kazety cez priehľadnú časť fólie.
Na zadnej strane okrem Japonských textov sa dozvieme že sa jedná o Super Fine Uniaxial pásku, hierarchiu typu II pre daný rok a graf kde sa porovnáva s páskou UX.
Celá fólia má poctivú metalickú potlač.
Veľký skladací booklet typu J, zase s mnoho miesta na popis, vonku riadky, vnútri štvorčeky a vrch pekne hnedo zladený s modelom kazety.
Nálepky som tu už tuším prezentoval u podobných kaziet.

Kazeta:
Telo kazety ako u verzie 1988 s úzkym oknom, ako UX-Pro, ale bez vodiaceho bloku, veľmi kvalitne spracované, so skrutkami v tmavo sivej farbe.
Extra temné sivé sú aj cievky, ako v predošlej verzii, hlavný rozdiel je že tu sú použité tie plnšie kde je menej otvorov, teda ten luxusnejší typ, ako poznáte z kaziet HF-S z roku 1988 a novšie.
Matná zlatá potlač je len veľmi skromná. Zavádzacia páska typická Sony s oranžovým značením pre C46.

Páska:
Super Fine Uniaxial, stredne priesvitná, tmavšia hnedá, viac železitý odtieň než UX.

Kazetu som získal v 12/2021, test len Akai, zase patrí k mimoriadne zaujímavým kazetám na skoré nahrávky.

Akai DX-57, 8.5.2022:
+4db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Teda čakal som horší stav u starej UX-S, ale prekvapila, toto hrá presne ako zdroj, na nerozoznanie, výkon je výborný, občas skočí aj na +6db, výšky aj priestor ok, bez porúch a kolísania, excelentné, výborný stav, nie sú poklesy, nie sú posuny, nie sú kolísania, farba zvuku je v podstate identická.
Bez poškodenia pásky po teste.

Za mňa sa jedná o mimoriadne peknú a vydarenú kazetu po všetkých stránkach, veľmi odporúčam hlavne do presvetlených strojov :)
Na nahrávky, aj keď už má svoj vek, stále s trochou kalibrácie dokáže zázraky, aj keď v horších stavoch to nie je až tak dobré, ale ja ju s kľudom odporučím, zase jedna zo spoľahlivých kaziet aj po mechanickej stránke.
Prílohy
IMAG0023.JPG
IMAG0024.JPG
IMAG0025.JPG
IMAG0026.JPG
IMAG0027.JPG
IMAG0028.JPG
IMAG0029.JPG
IMAG0030.JPG
IMAG0031.JPG
IMAG0032.JPG
IMAG0033.JPG
IMAG0034.JPG
IMAG0035.JPG
IMAG0036.JPG
IMAG0994.JPG
IMAG0995.JPG
IMAG0996.JPG
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

veľmi pekná kazeta aj tie kombinácie farieb, cievky sú luxusné a nálepky pekné. S UX-S som nikdy nemal žiaden problém a zvuk je krásny, riadne hifi, pekne neutrálny zvuk a funguje dobre aj s Dolby ale treba ho je len zriedka. Dizajn tejto veľmi nadčasový. Keď niekto zháňa kazety na kartóny aby nemusel špekulovať a chce takú správnu kvalitu a univerzálnosť voči žánrom alebo strojom UX-S je výborná voľba. U tých mexických to už je iná pesnička

Vladobb, ja si myslím, že po 45% už to začína byť problematické trochu ale nemám to potvrdené, sú to len moje amatérske pozorovania a dohady. Ktovie ako to mali v rozhlase
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

kazeta je z doby keď sa to robilo ešte poctivo

s tými spojivami a ekológiou by som tomu kľudne uveril že nové pásky budú mať horšiu životnosť než tie staré zo 70/80tych rokov
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

tomu by som veril ale žeby už pri kazetách používali také blbosti?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

určite, ako TDK metal biely prášok od roku 1982 trochu a od 1985 výrazne

Basf a ich typické škrípanie, pri teste na kazetách z 1971 nič, ale 1977-1988 pomerne častý jav u typu I, prečo?

a mohol by som tak pokračovať ďalej
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

nevedel som, že už vtedy sa tak dbalo na to
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"