C46 a C45 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Aká je Vaša najbľubenejšia dĺžka kaziet?

C10
1
5%
C46
3
14%
C60
3
14%
C74
2
10%
C90
11
52%
C100
1
5%
C120
0
Žiadne hlasovania
iné - napíšte do diskusie
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 21

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tá RZI je parádna :P
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Zase to telo kazety pripomínajúce Audiostar. :D
Je to celé čudné. Vlastne je to aj zaujímavé a navyše nepráškuje.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nec:
hej, už viac krát sme riešili že GoldStar okopíroval tento dizajn od TDK aj ten novší s mierne väčším oknom.
Nedávno som u TDK MA 46 1979 spomínal že tie najstaršie TDK Metal naozaj nepráškujú, iba v horšom stave, kde je prášok úplne iného charakteru než tie ostatné
ale ty sám tu máš dosť veľkú absenciu posledné mesiace, takže máš čo doháňať ohľadne čítania C46 :P
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Ez: U tejto Viktorky zdá sa použili telo z SA. A tak to má byť. :D . Mne sa tie staré TDK metalky, čo si tu dal veľmi pozdávajú. Inak s príchodom rady 1988 nejak pre mňa TDK stratili čaro. Stále hovorím iba o dizajne.
Absenciu tu mám iba v prispievaní. Nejak mi vyschlo pero. Stále je to tu moj denný seriál. ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

si hovorím že mnohých tu som presýtil a vyčerpal mojou nekonečnou kazetovou závislosťou, akoby nič iné neexistovalo :D

myslím že aj kazeta Aiwa MX bola na tom rovnako a mnoho ďalších a s tou Aiwou som bol mimoriadne spokojný po ostrej nahrávke
https://ez647.sk/cc/aiwa_mx.html
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Niektorí nemajú slov :lol:
Ja sa stále snažím vyrovnať so skutočnosťou, že odbaluješ :lol:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

stále nechápem čo je na tom zvláštne
keď chcem kazetu vidieť a nahrať a dať na web, asi to pôjde ťažko s obalom
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Stano »

Nič zvláštne na tom nie je, kazety sú na nahravanie :D
S tebou sa vôbec nedá srandovať.
No a keď sa veľmi zamyslím, zvláštne na tom je, že máš kaziet strašne veľa, aj odbalených a nenahratých.
To ja som mojich pár kaziet mal nahratých a kvôli twenty five, tuším tak sa volala hitparáda na RockFM, uvádzal Julo Viršík... No jednoducho sme nahrávali z rádia, a tie nervy keď povedal, že pôjde celá pesnička a začal do toho kecať :lol:
Mal by si byť na tom fb, tam keď niekto rozbalí TDK D, má pocit hrdinu a ešte to aj fotkou vydokladuje :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

mne FB nevyhovuje ani žiadna podobná stránka, smola :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Victor Metal ME 46min rok 1981 Made in Japan
https://ez647.sk/cc/victor_metalme.html

Po prvej metalke Victor, ktorá bola priamo od firmy TDK sa Victor/JVC dal na údajne vlastnú výrobu audiokaziet metal. A tak vznikli min tri rôzne originálne dizajny tejto firmy.
Prvá verzia vychádza z klasického dizajnu Philips.
V roku 1981 prišli dve rady metal, a to Metal ME a Metal ME PRO, kde druhá menovaná už používa legendárny veľkooknový dizajn na ktorý sa ulakomil aj Taliansky Magnex.
No a tá akože základná má originálne telo s malým oknom, ktoré nikdy viac v žiadnej inej kazete neuvidíte.

Balenie:
Hranatá číra krabička, originál dizajn Victor, ale bez loga :)
Fólia je z väčšej časti priesvitná, len roh na prednej strane je potlačený a zadná strana s čiernym spodkom s popisom a grafom, bola to doba keď sa na kazety v rámci upozornenia, či poznámky NOTE nepísalo o autorských právach, ale o tom že je to určené pre metal bias position :)
Booklet veľký skladací typ J, s veľmi peknou dobovou grafikou na prednej strane, ktorá vyzdvihuje veľký strieborný nápis METAL. Zvyšok bookletu je zase mnoho Japonského popisu, a len štvrtina je určená pre popis s riadkami.
Nálepky sú pomerne jednoduché, zaujímavý je ten nenápadný nápis ME na zadnej strane samolepiek. JVC/Victor nasadila módu metaliek značenú ako ME čo potom mylne u zákazníkov robí dojem že sa jedná o naparované kovy, ale nie je to pravda. Jediné naparované Metal audiokazety boli Angrom od Matshushity, ale tie prišli až v polovici 80tych rokov, možno preto to nedorozumenie, proste JVC bol skôr s týmto značením ME, úplne nevinne a beztrestne :)

Kazeta:
Čierna kazeta, biele cievky, malé okno, široký metalický štítok. Textúra zvolená po väčšine povrchu kazety trochu pripomína generický oblátkový dizajn z VHS, ale tam mala JVC tiež prsty. Kazeta už obsahuje detekčné otvory pre typ IV. Cievky a hlavne svorky majú pomerne zaujímavý dizajn, zatiaľ tento dizajn svoriek nie je nikým kopírovaný, ale v tomto type okna si to moc neužijete. Preto pridávam aj foto otvorenej kazety, kde je veľmi cítiť ten Japonský nádych 80tych rokov. Vyzerá pomerne kvalitne spracovaná.
Zavádzacia páska matná s dvojicou oranžových priečnych čiar.

Páska:
Pomerne svetlá sivá metalka, nepriesvitná, pri tej všetkej kvalite ma celkom zaráža ten stredový prehyb, ako som zistil je aj mimo testovaných úsekov pásky, takže výrobná chyba? škoda. Pás sa zdá byť takmer čistý, na začiatku som mal dojem miernych bodiek či kryštálikov, ale ďalej to už skoro nie je vidieť.

Kazetu som získal minulý mesiac, 03/2022, test Akai z predvčera, po výmene kladiek.

Akai DX-57, 10.4.2022:
+2db, bias -12, výstup z pásky je zhodný so vstupom
Rozhodne má najlepšie roky už za sebou, je tam čiastočný výškový prepad aj pri nízkom biase, výšky sú k tomu jemne poruchové. Kolísanie nie, balance dobrý. Výkon je na hrane.
Ľahko sa nechá prebudiť na +6db, ale nefunguje to dobre. Na nenáročné veci možno ešte použiteľná, ale tu by som odporučil len do zbierky, nie na nahrávky.
stav po teste: bez oteru, bez poškodenia, ako chcel som napísať jemná stredová čiara po Akai, ale pozerám že tá čiara je aj ďalej na novej páske, tak nič
Náznak bielych bodiek, veľmi jemne.

Takže nádherná zbierková záležitosť s jedinečným dizajnom a veľmi vydareným obalom.
Na nahrávky ako som spomínal sa veľmi nehodí, pretože degradácia pásky po vyše 40 rokoch je značná, nie je možné zaručiť super kvalitný zvuk ako za nova, výškový prepad a poruchy tam budú asi na všetkých strojoch, aj keď rozdiely v kalibrácii môžu zmierniť alebo zhoršiť tieto problémy, z mechanického hľadiska sa zdá byť kazeta výborná, páska by asi tiež nemala trpieť nejakými extra problémami okrem uvedeného.
Prílohy
IMAG0108.JPG
IMAG0109.JPG
IMAG0527.JPG
IMAG0528.JPG
IMAG0544.JPG
IMAG0530.JPG
IMAG0531.JPG
IMAG0532.JPG
IMAG0533.JPG
IMAG0534.JPG
IMAG0535.JPG
IMAG0536.JPG
IMAG0537.JPG
IMAG0538.JPG
IMAG0539.JPG
IMAG0540.JPG
IMAG0541.JPG
IMAG0542.JPG
IMAG0543.JPG
IMAG0438.JPG
IMAG0439.JPG
IMAG0443.JPG
IMAG0444.JPG
IMAG0445.JPG
IMAG0446.JPG
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nec »

Tak toto je paráda. Všetko sa mi na nej páči.
Do vitríny a kochsť sa. :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C46 a C45 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

do stroja s ňou :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"