Kotucak

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa Stano »

No ten Technics RS 1700 sa dal zohnať na jeseň aj u nás za necelých 3000 eúr.
Ja som dorazil ku kazeťákom cez vieru v parametre, high end a podobne😁
Prestalo ma to baviť.
Jednoducho počúvam hudbu zo 60tych,70,80,90 rokov a sem tam niečo novšie a skutočne sa mi už nechce riešiť rezonancie a podobné veci...
Tuším TEAC vyrába nejaký dvojdeck, ktorý skutočne vyzerá ako kazeťák, ale v porovnaní s vintage je to podpriemerné. Ale v dobe, kedy nové kazety nedosahujú ani kvalitu kaziet z 80tych rokov, načo vyrábať lepší stroj?
No a ako je to s pásmy pre kotúčaky?
Zachytil som tu na fóre, tuším, že je aj nejaká nová produkcia.
Ide o tú hudbu, mám dosť slušnú zbierku CD a LP. Neviem, určite by som si chcel raz vypočuť taký originál master pás, trebárs Pink Floyd alebo niečo také... Ja ani netuším čo od toho čakať, ale očakávanie je asi takéto: Očakával by som od toho kvalitu a kvalitatívny zvukový skok násobne väčší, ako sa dá dosiahnuť menením zosilňovačov, iných komponentov, nožičiek a podobných dôležitostí :lol: Čakal, by som najmuzikálnejší zvuk, aký som kedy počul, taký uveritelný a perfektný prejav.
Ale odkiaľ tie originály zaznamenané analógovou cestou. Nechcel by som skončiť, nahrávaním digitálu na analóg.
Možno si raz kúpim ten Technics, alebo Studer. Akurát sa bojím toho využitia u mňa, keď som sa po roku tu na fóre naučil konečne skalibrovať kazeťák a niečo nahrať, kotúčák by bol pre mňa iná vysoká škola. Ale ak náhodou, tak vintage a nie len kvôli cene :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10243
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa EZ647 »

Stano, cievky robí RTM, aj ATR a pod. títo novodobý výrobcovia tak ako kazety poskytujú aj cievky s páskou, aj keď asi ATR nevyrába pás, ale neviem povedať s istotou
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Stano,nahravania na kotucak sa bat nemusis.Je to ako na kazetak.Co sa tyka vnimania zvuku,kazdy z nas to ma individualne.Pokial pocuvas hudbu ako podmaz,kazetak uplne postacuje,nehovoriac o tom,ze kazetaky su asi najkrajsie pristroje ktore sa vyrabali.Mal som kedysi AIWU ADF-990 a PIONEER CT - 939 Mk II nastavene a skalibrovane.Zhodou okolnosti sa mi dostal do ruk REVOX B 77,polstopa s 38 rychlostou a bolo po mojej kazetovej ere.
V poslednej dobe rastie predaj tzv.master pasov,len tie ceny.
https://elusivedisc.com/music/reel-to-reel-tape/
https://tapeproject.com/ tu si mozes precitat ako to vnimaju posluchaci
Pasy sa vyrabaju,RTM,ATR magnetics.Papierovo je ATR nieco ine ako RTM,treba prekalibrovat magnetofon.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Máte s těmi nahrávkami osobní zkušenost? Překonat LP kvalitu by teoretický neměl být problém. Prakticky se všechno nechá prodělat - viz některá CD.
Co se ceny týče- říká si to o družstvo vlastníků 8-)
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ano,pocul som jeden pas,bohuzial nemali sme k tomu alternativu v podobe LP,CD,SACD.Nemal som k tomu zvuku vyhrady.Zaujimavostou bolo,ze kazdy magnetofon primiesal do tej nahravky svoj character :D /TECHNICS,PIONEER,TASCAM,SONY,REVOX,TANDBERG/vsetko polstop s 38 rychlostou.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Evropské magnetofony mívají jiné normované časové konstanty přehrávání. Japonci by ale měli být IMHO stejný. Co to bylo za muziku?
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Wes Montgomery,neviem ci ta nahravka bola IEC alebo NAB
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Dík za info. Co to “družstvo” byl by zájem?
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Pred casom som objednal a zaplatil zo stranky elusive disc master pas.Bez udania dovodu mi boli peniaze vratene spat.Momentalne mi to financne nevychadza,ale mam zaujem o tieto nahravky.Mam to na SACD,zvukovo aj obsahovo vyborne.https://lynstanley.com/product-category/r2r/
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Díky za tip a poučení. Tuhle dámu jsem dosud neznal a ze zběžného náslechu se moc líbí. Na druhou stranu z hlediska technicko- hifistického -> takováhle muzika - jazzové kombo a nepříliš dynamický mezzosoprán budou znít dobře i z MP3. Asi si pořídím- pokud seženu.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 342
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

AK vratis :) poziciam SACD,SACD je hybrit je tam aj CD stopa
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Díky za skvělou nabídku. Zatím bych si dovolil ji nevyužít. Podnikl jsem jisté kroky k získání vlastního SACD - nemám problém využít i tu lepší stopu. Uvidím jak to dopadne.
Zapůjčení -> případně na oplátku je super nápad. Nemusí to být nutně jen tento titul ( a to ještě uvidíme jak to dopadne s tím nákupem pro mne).
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"