Kotucak

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ak by mal niekto zaujem http://metaxas.com/trx018a.pdf
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa EZ647 »

bez toho aby som to podrobne študoval, čo tam osadil za hlavy?
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa Stano »

Tak ja žiadny kotúčak nevlastním, ale tento by som naozaj nechcel.
Akai, krásne stroje, premyslený, funkčný dizajn, tak má vyzerať kotúčak.
Technics, nádhera a ešte to aj prehráva a nahráva :D
STUDER absolútna dokonalosť.

Mne tento konkrétny z odkazu, príde ako kolotoč spojený s cirkusom a strelnicou.
Ktorýkoľvek zo strojov, ktoré som uviedol vysie, by boli pýchou posluchovky a posluchovka by mohla byť v obývačke.
Tento z odkazu, bez ohľadu na technické parametre, by som musel sám pred sebou skrývať, lebo po dizajnovej stránke, mne osobne príde, ako katastrofa.
Možno hrá výborne, ale vyzerá strašne a cez to by som sa nedokázal preniesť ani náhodou, za každým, keď by som sa pozrel na to čo hrá, by ma hudba prestala baviť :D
Verím, že niekomu sa to páčiť môže.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa EZ647 »

je v tom mimoriadne veľa modernosti, ale pravdu, v prípade vysokej kvality prevedenia a komponentov, by to mohol byť stroj budúcnosti čo udržuje naše hobby
taký kazeťák alebo walkman by som možno bral, už len z dôvodu že sa dneska už skoro nič také nevyrába a keď aj niečo na trhu je, tak je to tak kvalitatívne a funkčne obmedzené že aj moja plastová rádiokazetová aiwa je oproti tomu luxus.

takže potenciál na ten kotučák je
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ake su tam hlavy,netusim.
Co sa tyka designu,ano,mozme o tom polemizovat.Ja osobne som technicky zalozeny a tento stroj sa mi paci.Tlakove odliatky eliminujuce vibracie a paskova draha,vyzera to dobre.Podobny magnetofon sa uz vyrabal-STELLAVOX.
Kotucovych magnetofonov mam viac.AKAI GX 650-D je postaveny mechanicky ako tank /pouzita mechanika bola iba v troch modeloch GX - 1000 a GX 400/4000?/.Zvukovo na 38cm/s prepadak,podstatne lepsi zvuk je na19cm/s.Takze o dokonalosti sa da hovorit len tazko.Technics 1500US ,paskova draha sa mi paci,zvukovo neurazi ale ani nenadchne.REVOX B 77,zvukovo dobry ale iba na rock,vokalny jazz prejav studeny ako na patologii.Presny opak je TANDBERG TD-20A.
Najkrajsi magnetofon podla mojho vkusu je PIONEER RT 909,ale zvukovo mi nesedi,podstatne lepsie je na tom PIONEER RT 701.
Tieto magnetofony mam doma / okrem inych /aktivne na nich hram,je to moj nazor tak to berte s rezervou.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa Nstar »

Píšu tam, že hlavy sú photovox z Talianska a myslím, že o kvalite asi netreba pochybovať. Keby sa dnes vyrábali takto magnetofóny a gramofóny na takúto modernú nôtu, tak ja osobne by som nemal nič proti. Celkom zaujímavo riešené sú tie napínaky, tam mi to príde dosť prudké na ten pás ale zasa určite vedeli čo robia. Mne sa to dosť páči aj keď to neni celkom môj dizajn, tá príkladnosť vypracovania a materiálov a moderné pojatie starého vynálezu je tak dobré až je to veľmi pekné.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Komu sa nepaci,tu mate ekvivalent https://www.ballfinger.de/tape-recorder-m-063-h5
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa jhradec »

Přirovnávat tento stroj k AKAI je nesmysl. AKAI je spotřebka designovaná do interiéru. Tohle je třída strojků jako NAGRA, STELLAVOX - univerzální pro profi polní práci. Je to v podstatě stavebnice - od napájení , po výměnné hlavy a korekce ( samozřejmě pasivní ). Fotky na webu ukazují několik různých provedení. Stabilní mechanika je opravdu impozantní. Zakládání pásku nebude jednoduché ( ale není to stroj do rádia ) a upřednostňuje velkém opásání “vah”,což je rozhodně funkční. Výrobce se velmi spoléhá na kvalitu valivých ložisek a používá je dokonce i na uklidňovače mezi hlavami. Uznávám, že červený elox je designově pekelný, ale jasně a z dálky odlišuje od konkurence, což je pro výrobce zjevně důležitější, než líbivost v interiéru. Za mne palec vzhůru, ale nedovedl bych to využít. Momentálně u mne doznívání akajské období.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa oneeeee »

talianom sa veriť nedá . tak , ja im neverím .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa Stano »

Aká je u týchto kotúčakov cenová relácia, aspoň zhruba.
Ten druhý je výzorovo pre mňa lepší, ale asi radšej ten Technics 1700, asi by som sa s cenou zmestil do ceny toho nového, ale to len hádam.
vlado.bb
metál za zásluhy
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 15:06

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa vlado.bb »

Ked Kupis TECHNICS absolutne predrazeny,bude lacnejsi.Thorens co je vlastne BALLFINGER stoji 11 990 Eur a to ani nenahrava.Je to iba prehravac.S nahravanim okolo 15000Eur.https://enigma-audio.sk/vsetky-gramofon ... dicia.html https://www.ebay.de/itm/284378670582?ha ... SwzW5g6v2S
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Kotucak

Príspevok od používateľa E001 »

Noóó neviem chlapi, ale tuším tak trocha výkrik do tmy... Dizajnovo tak trocha prehnaný hypermoderný, skôr by som povedal, snobský. Pre ľudí, ktorí sa chcú predvádzať, že na to majú, aj keď o tom nemajú šajnu.To sa mi viac pozdával Ballfinger, takým čistým technickým vzhľadom. No a čo sa týka technických parametrov, stačili tie, z pred 30 rokov. Boli a sú to slušné hodnoty nad hranice HiFi normy DIN, nepotrebujem ani Bugatti, ani Ferrari, stačí aj slušná stredná trieda, čo ma dovezie bezpečne tam, kde chcem. Asi toľko, k tomu.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"