Vežička Panasonic SA PM9

боомбоксы, радиомагнитофоны, тунеры ... vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Kazetowich »

K mojej pm9 ešte dodám že má surround a je to prínosné - hlavne ak repro sú cca meter od seba (zatial)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa rado »

My máme v spálni Panasonic SC-PM19, ktorý som kúpil pred rokmi ako nový. Zrejme tam bude rovnaká mechanika, plne elektronická vrátane otvárania ale bez reverzu. Bol som vtedy dosť prekvapený, a vlastne, uvedomil som si, že práve začal pád prehrávačov, pretože z nich postupne ubúdali vychytávky (auto reverse, nastavenie alebo detekcia typu pásky, dolby...). Tiež som na nej ale nikdy nenahrával.

Tá vežička slúži už vari 15 rokov? Nepamätám presne. So zvukom - hlavne po tichu - som nikdy nebol úplne spokojný. Má to dvojpásmové repro kde sú samostatné reprokáble pre výškový a basový reproduktor už priamo zo zosilňovača. Mne ten zvuk ale nikdy nesadol. Zdal sa mi taký... preekvalizovaný aj v základnom režime, silné basy, silné výšky, utlmené stredy. Je to už digitálne takže to má akurát nejaké "presety" ako heavy, vocal a pod, a k tomu ešte nejaký super bass a stereo surround. Za tú akustiku ale zrejme môže do veľkej miery aj tá spálňa, prakticky presne štvorcová, holé betónové steny, a repro v rohu na podlahe aby nezavadzali, nikdy som sa s tým poriadne nepohral.

Nuž a aký je stav dnes? Riešil som už pár servisov. Odišiel napr. IR senzor diaľkového ovládania. Originál diel drahý, ale po malom tuningu zapasoval podobný z aliexpress (kúpil som asi 5ks tak ak by niekto potreboval...). Mechaniku som už dlho nepoužil a asi by potrebovala pregumičkovať. Počúvame hlavne rádio - pretože sa pokazil už aj CD menič :lol: Niečo sa tam zaseklo, nevie načítať CD, a tým pádom to nezapne ani displej - ten zostane prázdny, ale rádio hrá. Akurát nepíše frekvenciu, nepíše ani hlasitosť atď.

Vždy ma na tej veži iritovala jedna vec - CD menič pri každom zapnutí/vypnutí pomerne hlučne natiahol zvolené CD do mechaniky - aj ak bol zvolený tuner alebo tape. Toto bolo super hlavne pri funkcii sleep - človek zaspal, a po polhodine pri vypnutí veža zrachotila. Ešte vtipnejšie bolo budenie rádiom - veža sa zapla, zarachotila, a potom plynulo zvýšila hlasitosť rádia z nuly na zvolenú, aby človeka rádio budilo nežne a plynulo. Neviem kto to vymyslel... :roll:

Nuž, chcel som napísať pár slov, ale asi som na to mal spraviť rovno samostatnú tému :lol:
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Kazetowich »

No, super fakt.
Pravdu máš v tom upadku tape - ubudanie veci.
Reverz ma kus mrzi, ale inak tape hra krasne aj nahrava.
Moja nema solo vysky a basy zo zosiku takže to je niečo ine. Ani menič, len jedno cd a všetko funguje. (zatial)
Prave sa mi lubi ako to vie pekne hrat potich. Asi to bude predsa niečo iné.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Nstar »

rado, veľmi pekne popísané. SC PM19 už bola celkom iná generácia, celkovo už to bolo z tých čias kedy to prestalo mať úroveň všeobecne medzi mikrosystémami. Tam už ma to vlastne prestalo baviť, to už boli len také hrkálky aj keď treba povedať, že ten Panasonic stále medzi ostatnými pôsobil dobre. Ten budíček to nemá chybu
ale tieto stroje kde bolo už mp3 šli kvalitou dole
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Nec »

Tak si aj ja pridám polienko. :D

Kamoš si vyberal discman. Cca rok 2003. Porovnávali sme dva modely Panasonic. Dizajn rovnaký, rozdiel iba v schopnosti poňať mp3. A zrazu mi hovorí že ten bez mp3 hrá lepšie. A mal pravdu. Počúvalo sa CD na Koss portách.
Ja som mp3 vzal na milosť až pred rokom. Keďže v aute nepočujem medzi mp3 a CD rozdiel. Proste to hrá z oboch nahovno :D :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Nstar »

2003, ja som pekné retro už
Používateľov profilový obrázok
rado
mazák
Príspevky: 126
Dátum registrácie: Streda, 27. Novembra 2019, 22:38

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa rado »

Vďaka za postrehy, no veru toto už malo MP3. Ja tú vežičku ešte určite dám do poriadku, len momentálne životné okolnosti mi nejako nedovoľujú venovať sa servisom.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja som mal SA-PM03 a tak som si na ten vynikajúci zvuk zvykol, že keď som potom počul niekde niečo "hrať" tak som často mal podozrenie, že niekto rozhasil korekcie, často som zistil, že to v tom neni :lol: To bola éra, kedy ma síce hifi bavilo ale skôr okrajovo, takže ten mikrosystém som doceňoval postupne ale vyberal som si ho podľa sluchu samozrejme, to som nemal ani internet a tak sa jazdilo a behalo. Aj keď nemal kazeťák, čo ma strašne štvalo tak som mu dal kvôli zvuku prednosť a potom som do toho cez AUX púšťal Panasonic RQ-X11 ale až o pár rokov som zistil, ktorý zvuk ma "vychoval", prečo som mal celkom vysoké "nároky"
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Kazetowich »

To je pocta pre prcky od panaka
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa oneeeee »

ak by mal niekto záujem o nové discmany https://www.datart.sk/discmany.html
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Nstar »

áno tá vežička ma rozmaznala ale prvotný formát mi dali iné stroje a ten už mi zostal

Oneeeee, to som ani nevedel, že sa ešte predáva,
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vežička Panasonic SA PM9

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Až teraz som si všimol, že veža nema AUX :o :shock:
A to som doteraz bral ako samozrejmosť že to maju všetky stroje... Uff :(
Toto je prvé vežovité bumboxové zosikovské zariadanie bez AUX pip píiiip piiiiip ku... A
Nemyslel ten debilko čo to navrhoval, alebo mal okno? By som ho zakvačil za gule niekam.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Boomboxy - rádiomagnetofóny, rádiá, tunery a hifiveže"