Audioquest NightOwl Carbon

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Alebo NočnáSova ...
Ale po poriadku.
Sú zabehnuté firmy, ktoré sa dajme tomu venujú výrobe niečoho (napr. žiaroviek) 70 rokov a sú firmy, ktoré sa venujú vývoju a výrobe špičkových káblov - a povedia si - vyrobíme špičkové sluchátka. Prečo nie.
Takýto počin môže byť čerstvým vánkom a môže byť veľmi inovatívny a revolučný - keďže firma nie je zväzovaná minulosťou - skúsi niečo navrhnúť od nuly - a niekedy hrozí, že vznikne niečo špeciáne dobré.
Toto si povedali aj vo firme Audioquest - skúsime urobiť výnimočne dobré sluchátka, lebo všetky sa nám zdajú niečím nedokonalé.
Tak urobili prvý model Night Hawk.
Ten spôsobil malú revolúciu - pretože šéf konštruktér si povedal, že temer všetky sluchátka dovtedy boli veľmi svetlé a zvukovo posadené vyššie ako je prirodzený posluch.
Materiálovo je to tiež niečo unikátne, lebo použili materiál "tekuté drevo" - čo je rozomleté drevo a vlákna rastlinného pôvodu a spolu s pojivom je táto zmes vstrekovaná do formy a vylisované sú mušle - za zložitého procesu schnutia.
Membrány sú tiež nie celkom tradične vyrobené z papiera. Hawk bol otvorený model - a vo firme ešte chceli urobiť polouzavretý - nie celkom uzavretý - tak urobili Owl. Aby ste boli v obraze, cena nových 700 libier.
Rýchly koniec - podľa mňa sa jedná o najlepšie naslúchatká aké som kedy počul (počul som aj drahšie)
Prílohy
moje uzavreté NightOwl
moje uzavreté NightOwl
audioquest.jpeg (132.6 KiB) 1177 zobrazení
Prvý model - NightHawk
Prvý model - NightHawk
night.jpg (69.05 KiB) 1177 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ešte skôr než si odpľujete že "ten idiot nevie čo s prachmi a len sa chvasce" by som nesmelo napísal, že som ich kúpil na bazoši za zlomok ceny nových (ale v stave nových s komplet príslušenstvom vrátane koženého kufríka) - tak ako drvivú väčšinu mojich audiovecí ;)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Nstar »

počuj to by som neurobil ani keby si ich kúpil za ľubovoľnú cenu...
nepoznám tie slúchadlá, dôležité je byť spokojný a ak ti vyhovujú tak je všetko v poriadku
ja som sa kedysi našiel v Grado a odvtedy už to vôbec nesledujem ale sluchátka sú silne individuálna vec a každému sadnú nejaké iné
Nec
stará páka
Príspevky: 616
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Nec »

Keď budem veľký tiež si kúpim dosopelé skuchátka.
Tieto by už možno ocenili aj externý zos. To som nikdy nepočul. Fakt sú tie sluchátkové výstupy na bežných strojoch tak zlé ako sa píše?. Sorry za odbočenie.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Nstar »

ako ktorý stroj, tak ako vždy ale vyslovene pruserový som ešte nepočul. Ale fakt veľa záleží na sluchátkach, pravda je aj to, že ja to zväčša počúvam len ako odposluch pri nahrávaní
sluchatkový zos doporučujem ale má to aj svoje proti ako aj celých sluchátkový posluch, výborný je Headamp od BV Audio
ak máš teda nejaké nenažrané slúchadlá tak zos určite urobí veľa
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Máte pravdu chalani.
Nstar vo všetkom čo si napísal. Hlavne v tom že sluchatka su silne individualna vec. A ked najdeš tie spravne, je to super.
Len doplnim, že sluchatkový zosik pri niektorych je nevyhnutnost. Väčšinou ak majú väčšiu impedanciu (dajme tomu viac ako 50 ohmov bajočko) - ale ani to nie je mantra.
Niektoré majú viac a nie je nevyhnutné použiť zosik a naopak - niektoré majú napr. 35 ohm a nemali by vyžadovať špeci zosik, no viditelne im prospeje. Vela sluchadlam (drvivej väčšine) niečo chýba. Bud niečo zo spektra (výšky, basy, stredy, alebo ak nechýbajú, tak nie sú dobré) alebo priestor (do širky, no častejšie predozadný) alebo sú náročné na zdroj (vyberavé)... Je toho spústa - vrátane pohodlia či potenia a tak - myslené kinštrukčne či nedobre zvolené materiály (aj čo sa týka životnosti). Na sluchatkach sa dá vela toho pokaziť. V posledných rokoch sa čoraz viac modelov zdá sa podarilo. A keďže mam možnosť porovnať, tak som to chcel zhrnúť pre vás.
Už dlho sa chystám napísať rozsiahly test slúchadiel od 25 do 1200 eur no stále do toho niečo prišlo. No sľubujem, že do cca polovice septembra to bude. Bude to napísané nekompromisne a jazykom pre bežného človeka. A hlavne po dlhodobejšom žití s tými kúskami.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Audioquest NightOwl Carbon

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ešte na margot.
Nočná sovička si rochní s hocijakým prehrávačom, ale predsa - veľkosť a takú majestátnosť dostane po pripojení na velkú zostavu. Presnejšie na vymaznaný cd plejer Rotel (jeho dvojča je už slúbené Ezkovi - teš sa!) a o zosilnenie sa stará Danom zgenerálkovaný jemne otunený Pioneer SA600.
Vtedy je zvuk VEĽKÝ a má všetko.
Aj monumentálny priestor o veľkosti katedrály :)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"