Vie niekto poradiť?

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa moniatko »

Ahojte.
Trošku mimo hifi.
Asi posledné 2 týždne mi začal ntb bojkotovať, že nebude fungovať.
Začala sa mi objavovať táto modrá obrazovka (táto je čitateľná ale stalo sa mne aj Nstarovi, že to bolo nečitateľné, akoby roztrasené)
IMG_20220823_202206.jpg
Včera dokonca pri zapínaní vydal divný zvuk a objavila sa mi tabuľka. Bála som sa, že spadol windows, ale po odkliknuti jednej z možností sa normálne pustil bez strát.

Najskôr som to pripisovala nejakej chybe na Steame lebo sa to objavilo prvý raz pri aktualizácii ATS. Potom mi to robilo keď som hrala inú hru na Steame.
Posledný raz mi to urobilo nezávisle od Steamu. Bola som len na internete (mail a pod.)

Stalo sa niekomu niečo podobné? Neviete poradiť čo je to za chybu? Prípadne ako to opraviť.

Ďakujem.
M.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Klasická modrá obrazovka smrti.
Väčšinou pri závažnom zlyhaní HW, napríklad disk, grafika, doska, alebo aj nejaká blbosť či zlá nálada Windows, konflikt ovládačov, nepodarená aktualizácia, je to niekedy náročné a treba hľadať príčiny, ak je to len pri hrách môže to mať práve dočinenie niečo s grafikou, prípadne nejakou aktualizáciou
ale kľudne to môže byť aj iný komponent

pre istotu skontroluj disk nejakým nástrojom ako HD Tune, HD Sentinel a pod. pozri SMART disku či náhodou, ostatné neviem presne poradiť ale opýtam sa
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som nad tým dlho premýšľal a asi by som mal tip, podľa mňa to bude pojekazené :idea:
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1751
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa moniatko »

Nstar napísal: Streda, 24. Augusta 2022, 19:45 ja som nad tým dlho premýšľal a asi by som mal tip, podľa mňa to bude pojekazené :idea:
hmmm, perfektný tip, asi máš pravdu :lol:
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa oneeeee »

prve je virus a druhé hdd . preinštalovať .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa EZ647 »

moniatko: ešte som zabudol, si skontroluj aj teploty grafiky pri bežnej prevádzke a pri hraní aj celkovo teploty komponentov
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Mne uz asi rok nenabehne prvy bios obcas. Nastastie ma doska dual bios tak druhy nabehne. Ale dokedy?? Nacase vymenit zelezo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich:
pokiaľ viem, máš dobrých známych čo sa vyznajú, takže Ti poradia, potom sa ešte môžeš pýtať draka, ten určite rád ochotne pomôže, hlavne keď má stále v práci totálne milých a super inteligentných zákazníkov :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa Nstar »

ja myslím, že v tom mám trochu prsty :) som to minulý týždeň aktualizoval
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej tento názor som dneska počul, že sa niečo zle nainštalilo z grafických vecí, je to možnosť, ale na škodu skontrolovať teploty a stav disku nie je odveci
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ešte kym sa da, tak fungujem na win7 bez aktualizacii a antiviru
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Vie niekto poradiť?

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Moze to bit hromada veci od vadneho update po vadny HW, pripadne kombinacia. Najlahsie co sa da spravit je pozriet si eventviewer a naist si preco to pada, ci je to stale to iste napriklad graficky ovladac alebo zakazdim nieco ine (to vacsinou znaci chybu ram / hdd) a potom je este fain stiahnut si seriu nastrojov v uhladnom baliku na usb zapnut s nimi pc a poskusat nejake veci.

Jeden z fain nastrojov je napriklad Sergei Strelec Windows PE da sa naist napriklad https://www.majorgeeks.com/files/detail ... winpe.html (heslo do archyvu je: strelec) a treba aspon 8gb usb kluc. Potom sa to instaluje inak na to usbecko ako vacsina internetovich expertou na youtube tvrdi. Priamo v tom rarku mas v podzloske ultraiso a cez neho to vyklikas, je tam aj taky jednoduchy dvojobrazkovy navod. Urcite to neistaluj cez Rufus ako chlapici na nete.

Ked sa ti podari nahodit na usbecko tak pride maturita a to spustit pocitac z toho USB, pokial je to HP tak je to cez ESC a potom F9 ked sa ti ukaze take modre menu, ak je to asus tak F8 ak je to DELL tak F12, ak Lenovo tak enter alebo taka dierka na lavej alebo pravej strane, pripadne tlacitko je vedla neho ikonta takej ohnutej sipky, tam si potom v tom menu vyberies to USBecko a mal by sa ti spustit z neho ten Windows PE s takim oranzovim pozadim. V nom sa potom da preklikat cez start a tools k testovaniu hdd, zalohovaniu, meraniu teplot atd... tich funkcii je tam vela, ak to padne a hodi modru smrt aj pocas neho tak je uz realne vadni HW a chce to opravu / Reklamaciu ak este existuje zaruka na dani notebook. To sa da zistit ked napises znacku notebooku a waranty a tam potom do kolonky vyplnis seriove cislo notebooku, napriklad dell to ma krasne spravene.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"