SONY WM-FX305, FX475, WM-EX36, AIWA TA144

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

SONY WM-FX305, FX475, WM-EX36, AIWA TA144

Príspevok od používateľa Nstar »

Jeden z mojich splnených snov. Zaslúžil by si lepšie fotky ale ja sa proste teším a nebaví ma fotiť. Veľmi nefotogenický stroj ako Moniatko poznamenala, v skutočnosti pôsobí kompaktne a krásne, nabitý funkciami, mechanickým autoreverzom, manual voľbou pásu, dolby, dvojstupňové AVLS, MegaBass s možnosťou korekcie na hĺbkach a výškach s krásnym efektom a všimnite si nezotreté stupnice, to sa len tak nevidí, keďže sa to ovláda zvrchu, bruchom prsta. A samozrejme tuner AM/FM.
Walkman má vynikajúci zvuk ale zatiaľ kolíše. Keď to prišlo, pôvodný remeň bol omotaný okolo remenice motora a do neho ani nešla šťava, takže som to spojazdnil remeňom tlstým zo šuflíkových zásob aby som aspoň zistil čo s tým treba, teda po tom čo som dostal prúd do motora.
Prílohy
FX mechanika.jpg
FX mechanika.jpg (127.77 KiB) 1416 zobrazení
FX305.jpg
FX305.jpg (61.75 KiB) 1416 zobrazení
Klávesy.jpg
Klávesy.jpg (86.67 KiB) 1416 zobrazení
Naposledy upravil/-a Nstar v Streda, 16. Augusta 2023, 11:13, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-FX305

Príspevok od používateľa Kazetowich »

čo sú tie dve točítka o megabase? prečo dve ?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305

Príspevok od používateľa Nstar »

to sú tie korekcie výšky a hĺbky, keď aktivuješ MegaBass tak toto slúži na doladenie a zvuk to má výborný
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa Nstar »

Pripájam ďalší spojazdnený Walkman, síce nie je môj ale teraz sme mu po výmene remeňa a nejakej údržbe doštelovali rýchlosť kúsok a ja som to fotil. Remeň od FixYourAudio, to je proste 100% tutovka, ľahučko sa to nahodí, sadne krásne a žiadne ďalšie špekulácie, výborné. Walkman sa musí rozlúsknuť ako všetky tieto Sony a potom už je to naozaj ľahučké, konektory na páskových vodičoch ale ja som chcel mazať aj motor a tak sa letovalo ale len štyri kontakty motora. Tento Walkman obsahuje v mechanike dielec, ktorý netuším na čo je a v servisnom manuále ho má len tento model ani o triedu nižší FX473 ho už nemá a ten manuál ho popisuje pomlčkami, -----takto. Tak asi enigma.
Zvuk je iný, neni som na to zvyknutý zo žiadneho Sony, zvláštny ale dobrý, sklamanie nebude. Moniatko povedala, že neni to perfektné ale je to dobrý zvuk. MegaBass sú zároveň megavýšky, Dolby som skúšal na Sony HF nahratej na Techics v Dolby B MPX a hrá to vynikajúco. Mne sa veľmi páči autoreverse na týchto strojoch, ten systém páčok, to je klasa a keď to príde na koniec tak sa to samo presunie...no zábava. Jeden dôležitý detail, ten zelený konektor na slúchadlá je veľmi kvalitný na všetkých Sony čo som kedy hral, za jazdy sa dá bez nejakého prasknutia alebo zašumenia pripájať odpájať slúchadlá alebo aj priamo kábel do zosilňovača, veľmi dobré.
Tuner ma doslova zaskočil, krásny zvuk, krásna citlivosť, tláčítka síce beep-ujú ale celkom inak ako býva zvykom a je to veľmi decentné.
Prílohy
nefotogenický ale naživo celkom pôsobivý dizajn
nefotogenický ale naživo celkom pôsobivý dizajn
FX475.jpg (61.64 KiB) 1346 zobrazení
funkcie.jpg
funkcie.jpg (44.25 KiB) 1346 zobrazení
tlačítka.jpg
tlačítka.jpg (51.73 KiB) 1346 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa EZ647 »

pekné, no ja to trochu zovšeobecním, pretože väčšina walkmanov ktorá má schopný zvuk, tak ten zvuk je svojský na ktorý si treba zvyknúť, ale je to potom zábava striedať ak má stroj zvukovo čo ponúknuť
pre mňa je ale kameň úrazu vždy kolmosť hlavy a nemožnosť jej nastavenia, mnoho walkmanov čo som dostal hralo tak že zvuk bol fázovo totálne mimo, o výškach ani nehovorím, potom experimenty s manipuláciou kazety a dvierok počas prehrávania aby som sa utvrdil že je naozaj chyba v kolmosti, a čo s tým keď je to napevno a ešte reverzná hlava
a potom tie bežné odrhovačky, gumky, kladky, kolísanie a pod.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa Nstar »

nič také tu nie je, teda určite tam nejaký rozdiel je ale Sony to vedelo spraviť, neviem či už si niečo od nich počul? Zvukovo sa mne najviac páči tá rada WM EX/FX z 95´roku a to tak, že ja osobne to považujem za pravý zvuk Walkmanu a patrí medzi tie najlepšie soundy všeobecne aj medzi deckmi - pre mňa
s Panasonic chybami rady RQ SX to nemá spoločné skutočne nič, netrba podkladať žiadne dvere ani nič podobné, ja osobne by som nerozoznal ktorý smer hrá, možno si na to citlivejší.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa EZ647 »

tak zatiaľ som asi popisoval len dva Sony walkmany na fóre a je fakt že mali menej technických nedostatkov než Panasonic, ale predsa sa tam nejaké závažné veci našli :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa Nstar »

tuším ex 190? a tam sa rozpadol remeň ale inak si bol spokojný sa mi zdá, ale tamtie posledné ja zasa vôbec neviem o čom sú, nikdy som nemal v rukách
a DD od Kazetowicha ?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa EZ647 »

jo na ten som zabudol, od neho som mal potom ešte jeden slim Sony
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa Nstar »

neviem aký slim, to si tu asi nepopisoval
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10259
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: SONY WM-FX305, FX475

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: SONY WM-FX305, FX475, AIWA TA144

Príspevok od používateľa Nstar »

Pamätáte luskáčika, ktorému lusklo kolo pohonu? Po nekonečnej očiste remenice, ktorá bola zalepená od remeňa, a po ostatnej údržbe ho teraz počúvam a teda nič moc. Je to lepšie ako by som čakal ale teda je to odpovedajúce tomu čo to je. Tuner je na úrovni rádiobudíku a ešte horšie je jeho tunnigovanie, to je doslova po mikrometroch, zvuk kazety je ako z kvalitnejšieho jazvečíka ale prekvapil ma veľmi zvláštny bass, ktorý som v skladbe ešte nepočul, neviem kde ho ten stroj vymyslel ale bolo to zábavné. Fotku mechaniky som nepriložil lebo ma to nebaví fotiť, ja by som asi potreboval takú čelovú kameru jak tí profi bikeri
Prílohy
AIWA TA144.jpg
AIWA TA144.jpg (56.33 KiB) 1270 zobrazení
deska.jpg
deska.jpg (74.59 KiB) 1270 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"