Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

k tomuto sa ešte dostanem - založil som to aby som nezabudol ...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Pardon že sem vpadám, do sotva načatého vlákna, ale s Mp3 formátem pracuji stále a už jsem se setkal i s názory, za kterými si dotyční stáli, i přesto, že jsem měl reálný důkaz o opaku a stejně si to nenechali vymluvit. To samý i o tom, že WAVko dokáže samo o sobě šumět, i když vyexportuješ absolutní digitální ticho.. Ale s WAVem bych tu odbočoval :-D.

No pokud se o tom někdy rozepíšeš, tak jsem zvědavý :-) - a to myslím bez podtextu či jiných škodolibostí.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa Kazetowich »

zaujímavé.
So šumom som sa stretol len pri jednom mp3 playeri a to sony - on s niektorými sluchatkami šumí viac a inými menej, ale šumí asi vždy - ale tam to nie je formátom to viem ale zosikom vs impedancia sluchadiel.
A či šumí v tichej pasáži mp3 ako také, to neviem. Ešte som si to takto nevšimol.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ešte doplním že jedny z prvých mp3 majú prenosové rýchlosti aj meszi 0,5 a 1 mb/. Kým nakopírujete 1-2 gb pesničiek, stihnete si ist uvariť čaj ;) , no Philips Raga napriek rovnako malej 2 gb pamäti má rýchlosť už slušnú. Doplním neskôr hodnotu.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Jaj takhle jsi to myslel..teď je mi blbý, že jsem tě možná natěšil na přispívání z mé strany. Mě vůbec nenapadlo, že tím "mp3" máš na mysli přístroj a ne formát souboru, a to "vintage" jsem bral tak, že bereš Mp3 formát jako zastaralý, s čímž jsem se tu na fóru už vícekrát setkal. Při projíždění té hromady zameškaných příspěvků jsem natrefil, že zmiňuješ i ty Mp3 přehrávače, ale tady mě to vůbec nenapadlo.
Myslel jsem, že si posvítíš na formát Mp3 a proto jsem se ozval, protože s ním mám dost zkušeností :-).

Ještě v době než jsem získal svůj první plnohodnotný mobil, který by uměl pojmout i paměťovky, tak jsem stejně neměl rád Mp3 přehrávače, na mě to bylo strašlivě miniaturní a nepohodlný, to už i takový Discman (který jsem mimochodem neměl, ale vím jak vypadal) měl větší a přehlednější displej než tito trpaslíci. Ale protože pro mě jako závisláka na hudbě byl poslech při hodinovém cestování ideální, tak jsem si nakonec přehrávač pořídil, ale koukal jsem po Mp4 přehrávačích, ty měly totiž větší a mnohem přehlednější displej, což mi vyhovovalo. No bohužel moc dlouho nevydržel, myslim že ani ne po dvou letech se nafoukla baterka do extrémních rozměrů a bylo to nepoužitelný.
Navíc trochu nepotěšil tím, že externí paměťovou kartu sice podporoval, ale už tehdy dávno zastaralý formát miniSD (nikoliv microSD).
No zůstal mi, sice bez vnitřní baterky, ale nepoužívám ho už velice dlouho.

Pak ale přišel SE C510 a řešení bylo na světě. Mobil také s přijatelně velkým displejem, možností přehrávat hudbu v mnohem přátelštějším prostředí (myslím v přehlednosti), foťákem atd, atd.. Když po letech odešel, byl jsem nucen přesedlat trochu zpátky, a to na K750. Po nějakém roce jsem měl první dotykáč a po nesčetných problémech, nepřehledném systému, opravdu těžce otřesném zvuku a několika reklamacích jsem na dotykáče zanevřel a vrátil se k Sony Ericssonu. Za nějaký čas jsem získal vysněnou (avšak stále doteď ne novou) C905, kterou považuji za vrchol SE mobilů, i když možná se pletu, znám od nich jen několik málo modelů.



Moc se omlouvám za moje klasické odbočení a romanopisectví..
Jo takhle, no to byla řádně pomalá rychlost.. A můžu se zeptat z jaké doby ten přehrávač byl (myslím rok výroby)?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa orhore »

Orhore: Podle nadpisu jsem měl poněkud pochybnosti, ale nakonec se to vysvětlilo. S tou rychlostí kopírování souborů do paměti přehrávače... Je to bohužel poplatné době vzniku. USB 2.0 a používání málo výkonných čipů, aby to tak netopilo, nežralo a nestálo moc peněz. Dnes by na přehrávání stačil s přehledem i běžný dotykový telefon kde je bežné USB 3.0 a výše. Já vím, není to to pravé :)

pri týchto nových prístrojoch - paradoxne telefón Huawei P20 Pro má viac dynamiky a basu ako špecializovaný drahý DAP Shanling M3s - je to šialené, že viac ma baví počúvať malú mp3 za 6€ ... ako obidva nové drahé stroje - nechávam si to na ten megatest - tam sa tomu už dlho plánujem povenovať.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa AdmineR »

Pre Silverfoxa:
Ano - myslel som to na mini prístroje - kopírovanie z PC do malého starého mp3 prehrávača (roky 2005+-)- prehrávače mp3, ktorým som v poslednom období prepadol a vedia zvukovo prekvapiť (porovnávam s mobilom z roku 2016 aj drahým huaweiom P20 pro z roku 2018 ktorý stál vtedy 850€, alebo hires playerom súčasnosti Shanling M3s za 300€ a pod - porovnanie už dlho snovám v hlave - ono bude niekedy)
A pri jednotlivých kúskoch je alebo bude spomenutá výdrž aku (napr. v Sansa C240 prekvapivo vstavaná pôvodná baterka vydrží dnes v roku 2022 niekolko hodín - rok výroby je 2005) - podrobná recenzia toho prehrávača bude čoskoro a tento fakt tam bude popísaný.
Sony Ericsson K750i som mal - bol to prvý "skutočný" fotomobil - potom som ho dal otcovi - velmi bol s ním spokojný - myslím že pred 2 rokmi mu doslúžil
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Reálne prenosové rýchlosti vintage mp3

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo tak proto to bylo tak pomalý.. Mě nešlo na rozum, z jakého důvodu ty přístroje ukládají data tak extrémně pomalu - neměl jsem sice Mp3 přehrávač, ale už nevím s čím jsem se tak často nervoval, jen vím, že mi přesun dat trval právě takhle zdlouhavě.

---

AdmineR: Hm, tak ten popis Mp3 jakožto formátu asi zkusím sesmolit sám, protože se mi stává, že musím nějaké problematiky toho formátu popisovat a píšu je furt a furt dokola - napsat to sem, tak bych pak jen hodil odkaz a byl by klid :-D.
Než to ale vytvořím, tak to zabere nějaký čas.

Jo tak to byly fakt začátky těchto přístrojů. Právě jsem koukal na Wikipedii a překvapilo mě, že takové věci nevznikly už dříve, ale pak mě došlo, že nebylo jak vyřešit problém s pamětí..
Další firma na trhu s MP3 přehrávači byla Jihokorejská Saehan Information Systems, která začala prodávat své „MPMAN“ přehrávače v polovině roku 1998. Jihokorejská společnost pak vyvinula přehrávač Eiger Labs, který následně distribuovaly a označily ho jako Eiger Labs MPMan F10. Na severoamerickém trhu byly během léta roku 1998 k dispozici tyto přehrávače o kapacitě 32 MB (cca 6 písniček).
MP3 přehrávač - Historie (Wikipedie)

Je mi to jasný, začátky byly náročný, ale to muselo být o nervy mít jen 32MB paměť v přehrávači, když si vezmeš, že CD má 700 no nebo dříve 650MB a s Discmanem bys to měl hned jednodušší. Jenže zase byl problém v tom, kdo by ti to CD tehdy vypálil.. A ještě k tomu discmany s podporou Mp3 formátu taky nepřišly hned :-?.
Tyjo, ale toto je pro Wikipedii hanba - jen 3 věty popisu :lol:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Diskman


Jako že jsou mobily drahý..uf, to už jsem měl možnost vidět (což však neznamená pochopit), ale aby i přenosný přehrávač stál takový prachy, to je úlet.. Mít 7.500Kč (300€) a chtít je vrazit do přehrávače, tak si radši koupím ten vytoužený walkman, který furt sháním. Ale to se nedá srovnávat, to chápu.

Ale až se pak pustíš do toho Megatestu, tak pokud tam srovnáš i nějaké dotykové mobily, zkus udělat i srovnání se staršími mobily od Sony Ericssonu - to by mě fakt zajímalo jak na tom jsou, protože vím, že mají suprový zvuk i bez použití EQ. Protože ale nemám jak porovnat, ani jsem nevlastnil MP3 přehrávač, tak jsem zvědavý víc :-).
No na svůj věk vydržela ta K750 dlouho.


A pardon za to rozepsání :-? ..
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"