Nové 2 GB SD karty

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Staré mp3 prehrávače majú niektoré aj sloty na flash karty. Ak sa niekto potešil že "uaaaa hurá terzky tam narvem 128 giga" tak kričí zle. Sloty majú limity. Konkrétne moje dva prehrávače majú max 2 gb. Tak som sa bál že to už nové nekúpim, ale zbytočný strach.
Cena bola. . :o kuk druhé foto - takúto faktúru som ešte nevidel.
Balík stál aj s poštovným 18,60€
Prílohy
2 gb sd card transcend
2 gb sd card transcend
2 gb sd card transcend
2 gb sd card transcend
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tak nakoniec z mejlu tolkoto
Prílohy
chrome_screenshot_22. 9. 2022 11_20_31 SELČ.png
chrome_screenshot_22. 9. 2022 11_20_31 SELČ.png (73.96 KiB) 856 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: No jak bych to řekl, paměťové karty typu SD (tedy kapacita od 1MB do 2GB) jsou dnes již zastaralé díky své nízké kapacitě, ovšem mnohdy dosti hledané kvůli přístrojům, které byly stavěné jen na tento typ a novější SDHC či SDXC by již nepobraly. Bylo to buď proto, že v té době ještě jiný typ než SD neexistoval nebo byl příliš drahý a těžko sehnatelný. Důvodem proč jsou stále hledané jsou právě ty starší přístroje, které však stále fungují, ale jejich výměna za nové by byla buď extrémně drahá a jen kvůli pobrání karet s vyšší kapacitou nerentabilní či zbytečná nebo jednoduše proto, že se takové přístroje již nevyrábí.

A kdyby se současný čtenář chtěl pozastavit nad nedostupností SDHC karet, tak uvedu příklad - v roce 2008 jsem měl 8GB SDHC kartu (a to ještě ani ne od nějakého známého výrobce, ty byly daleko dražší), která stála téměř 700Kč. Bohužel moc dlouho nevydržela, z ničeho nic selhala a všechny data se mi z ní ztratily. A to je i jeden z důvodů proč nemám rád SSD disky (jenž jsou na stejném principu jako paměťové karty a flash disky) a uznávám pouze HDD. Když selže SSD, nic z něj nevytáhneš, když selže HDD, tak je stále ještě šance z něj vytáhnout data.


Rozdělení a popis těchto karet zmiňuji i ve vláknu níže, kde jsem je i porovnával (funkčnostně) s Memory Stick kartami:
viewtopic.php?t=2581

Ale když už sem píšu, tak tu zmínku zkopíruji:
*Doplňující info: SD 1MB - 2GB, SDHC 4 - 32GB, SDXC 64GB - 2TB
--
Karty microSD/SDHC/SDXC se dělí právě na kapacity jako klasické SD karty, kde když je přístroj dělaný jen na SD (tedy do 2GB), tak nepobere už ani 4GB, protože jde o jiný typ, tedy SDHC. Avšak s Memory Stick kartami jsem se zatím nesetkal s tím, že by byl nějak výrazný problém v tom, aby mobil měl větší paměť než je doporučeno v návodu. Jediné co, tak se při načítání zasekl na asi minutu - testováno na Sony Ericssonu K750 při vložení Memory Stick (velké, ne mikro) o kapacitě 2GB namísto doporučených 1GB.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa Kazetowich »

vďaka za doplnenie. Nevedel som o tomto delení a je to užitočná info.
Už chápem prečo to neberie viac ako 2 gb.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Kazetowich: Není zač :-). Já se o tomto dělení SD dozvěděl vlastně stylem pokus-omyl, když jsem do přístroje chtěl dát větší kartu a on ji "nevnímal". Vlastně většinu věcí ohledně počítačů jsem se dozvěděl samostudiem.
Jinak co se týká jiných typů jako jsou třeba CF (Compact Flash) nebo xD (Extreme Digital) či dalších, tak tam už bohužel zkušenosti nemám. Do letošního roku jsem dokonce neměl ve sbírce zastoupen jediný kus těchto zmíněných karet.
Ohledně xD karet ještě zmíním info, že se dělaly jen v kapacitách 16MB - 8GB a dnes se již nevyrábí žádné přístroje (hlavně pak foťáky), které by s těmito kartami fungovaly. A myslím, že ani samotné karty se již nevyrábí. Jediné co, tak existuje dělení karet na jakési typy H, M a M+, ale o tom více zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/XD-Picture_Card


Jinak to s tím, jak jsou dnes ty nízkokapacitní SD karty drahé vidím spíš jako marketingový tah - už jen logicky: když 32GB SDHC (ne micro) kartu od Kingstonu koupíš za zhruba 220Kč, tak proč by sakra měla 2GB SD karta od Transcend stát ± 200Kč?


Ach jo kruci, zas jsem se rozepsal :? ..
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

napr tie xD - som mal volakedy v roku 2005 problém - boli drahé a mal som foťák fujifilm s 9500 - nemohol som kupit inu znacku karty co by bola lacnejsia, len od jednej firmy (tusim Olympus). Si zober že 1GB karta stála cez 2000 korun. Tuším 2400 až.
Iná sa nedala kúpiť.
Foťák aj kartu mám dodnes a fungujú.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

pozrel som aká je s tým situácia dnes ...formát xD zrejme dopadol ako video Betamax
Prílohy
1 gb xd karta v roku 2022
1 gb xd karta v roku 2022
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale napr 2 GB sa mi podarilo najst este
Prílohy
2 gb xd card
2 gb xd card
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

ešte ma napadla taká poznamka na margo kapacity, že v tých rokoch sme museli s miestom šporiť aby sme sa na nejakom výlete, či dovolenke vošli do toho 1 gb. Občas sa stávalo, že už nebolo miesto na karte, len napr. na jednu fotku. Tak som rozmyšlal čo vymazať/ aby bolo ešte možné cvaknúť pár foto.
A to boli ešte luxusné časy oproti foteniu na film, kedy film mal 36 poličok na foto a konec.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa orhore »

S tou velikostí fotek se nerozlučně pojí nastavení přímo ve foťáku. Já měl kdysi kodak cx7430 a uvnitř jen 256MB kartu a nikdy se mi ji nepodařilo zaplnit po okraj na "výletě" :) . Rozlišení fotek 2304x1536 pixelů a velikost ukládaného souboru do 1MB. Dnes je všechno jinak....

Jak jsem se díval, tak z těch 2GB jsou zajímavé typy SuperMLC (Transcend). Má nejlepší rychlost a nejvyšší cenu :) .
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Jo to je pravda, já před nějakým časem zahlídl myslím jednu dvě nabídky na ty xD karty a částka byla pořádně přestřelená (z mého pohledu, ale jak koukám, tak to bylo běžný).
To je pěkné, že to funguje :-). Tak ony ty karty někdy dovedou překvapit i když se používají permanentně, jiné po nějakém roce odejdou kompletně nebo skončí s vadnými sektory.. Proto si čas od času nějaké ty vytíženější karty projedu testem na sektory, abych věděl zda je v cajku, těsně před odchodem nebo mi zdechne v průběhu testu.

Tyjo, tak ta 2GB je skoro za pusu, na tvým místě bych ji vzal, ještě k tomu když ji máš v čem využít.
Já osobně bych bral 1-2 kusy i když na to nemám foťák, za tuhle cenu a nová je fakt slušná koupě.
Mě by se líbilo sehnat i SM karty (SmartMedia), které se dle Wikipedie dělaly v kapacitách 512kB AŽ pouhých 128MB! Dost mě ale zarazilo to, že se tyto SM karty prý dají číst i v disketových mechanikách přes jakýsi FlashPathe..
https://cs.wikipedia.org/wiki/SmartMedia

Jo, to srovnání s Betou tomu odpovídá. Tu vytlačilo VHS a xD a další (z dnešního pohledu) atypické karty vytlačilo SD..


To znám taky moc dobře a překvapivě se s tím setkávám celkem často i dnes.
Na filmu jsem začínal taky. Ještě doteď mám takový plasťáček, který byl ale zvláštní v tom, že z 35 políčkového filmu dokázal udělat i 39 fotek + 2-3 úvodní, které byly mírně osvícené. U prvního digitálu to bylo úplně jiný, krom toho, že jsem na výslednou fotku nemusel čekat i nějaký měsíc, tak jsem měl možnost i natáčet, a to bylo úplně jiný kafe :-).


---

orhore: To je pravda. Já mám oba foťáky nastaveny na nejvyšší kvalitu a i přes stejné rozlišení 16MPx jsou výsledné soubory různě velké (i při stejném obsahu focení).
Ty tak to jsi dobrej, v současné době nemám problém zaplnit 16GB kartu za jediný den :-D. Samozřejmě, nejvíc zabírají videozáznamy (FHD, formát MOV, 29.970FPS - 9min záznamu a 1GB v pr*eli :lol: ). Pardon za můj slovník, ale to slovo mi tam prostě pasovalo.

Hm, to SuperMLC je něco nového, jde prý o paměť, kterou lze přepisovat až 30.000x. Nevím teda kolikrát je přepis u běžných karet, ale odkazy mě spojují s kartami pro průmyslové využití. Takže na tu vysokou cenu mají výmluvu :-D.



Mě právě totiž fascinují ty nízkokapacitní karty. Nevím proč, ale třeba kdybych měl na výběr zda za 200Kč koupit jednu 32GB nebo šest 16MB karet, tak radši vezmu ty v řádech megabajtů.
Na původní účel bych je už nevyužil (16MB to je jedna fotka krajiny a šlus), možná bych se vyřádil v kompresích hudby a tom, kolik toho dokážu na jednu kartu nahrát v poslouchatelné kvalitě. Ale co se týká kapacit, tak nejnižší o 16MB mám stejně jen jednu jedinou, zrovna xD a ta je dokonce nepoužitá. O 32MB mám jen 3 a dál už to jen stoupá stále po zhruba 3 kusech na kapacitu.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja som kúpil viac mp3 prehrávačov v poslednom čase - väčšinou od 512 MB do 2 GB a niektoré (2 ks) majú slot na SD kartu - max. 2 GB - tak takto to využijem
1 ks má micro SD a druhý má plnú velkosť SD
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"