Nové 2 GB SD karty

касетные плейеры ... мп3 плейеры vintage hifi stereo

Moderátori: AdmineR, janvys

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Jo, tak 512MB je už pěkná kapacita (v porovnání s tím, jak jsem zmiňoval paměťovky třeba o 64MB :-D ). Tak to mě překvapuje, já myslel, že budou mít spíš naopak ty microSD, nanejvýš miniSD, ale aby měly i standardní velikost, to je pěkný.
Kruciš, já jak tyhle MP3 přehrávače nemusím, tak mě normálně lákáš v tom, abych si nějaký pořídil :-).

Jinak s tou 2GB xD kartou jsem to měl spíš na mysli tak, že kdyby ti náhodou po čase odešla ta 1GB co máš nyní, tak abys měl v zásobě tuhle. To že můžeš sehnat ještě nový kousek je asi jako s novými Emgeton kazetami - když už nějakou najdeš, tak leda na bazaru, použitou a za stejnou cenu jako zde novou.
Ale nenutím tě do toho samozřejmě, je to jen můj názor ;-).
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

pozrel som situaciu v CZ a našiel som tieto čo by stáli za to - rôzne ceny a rôzne typy:

- velmi kvalitná značka (top) no tento model mi neni známy https://elektro.bazos.cz/inzerat/160207 ... 50-8gb.php

- toto je vraj jeden z najkvalitnejších playerov preto tak vysoká cena https://elektro.bazos.cz/inzerat/159832 ... 518-mb.php

- philips by mal byť nadštandard https://elektro.bazos.cz/inzerat/159463 ... b-novy.php

- stará klasika - pekný kúsok https://hudba.bazos.cz/inzerat/15943071 ... 30-wom.php

- velmi kvalitný zvuk https://hudba.bazos.cz/inzerat/15826902 ... nd-8gb.php

- samsung - neviem aká kvalita ale nízka cena - je to otáznik - mačka vo vreci https://hudba.bazos.cz/inzerat/15797855 ... amsung.php
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

tento by mohol byť super, ale nepoznám ten model - doporučujem pozreť na webe
https://elektro.bazos.cz/inzerat/158842 ... a-koss.php
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Jaj, teda moc díky za tolik tipů na přehrávače. Já na to nějak nespěchám, jen jsem pocítil lehkou potřebu si nějaký takový přehrávač pořídit..hm, ale některé by mohly stát za to, jen jsou na mě až příliš moderní a ten nejstarší je i nejdražší (a když teď nemůžu moc rozhazovat..). Ale ten přehrávač za dvacku :-D, to už by byla dražší i pošta.
Mě trochu odrazuje právě ta vestavěná baterka, kór u takových přístrojů.

Já bych spíš šel do něčeho takového :roll: , ale zrovna tohle bych si nemohl dovolit
https://elektro.bazos.sk/inzerat/143039 ... sl-xp5.php


Promiň za spamování..
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

no to si dal dobry priklad lebo už davno sa chystam urobit zvukove porovnanie aj cd vs mp3
ony tieto starucke cd byvaju hodne predražené
To bol aj zaver jedneho webu kde sa zaoberali prave tymito starymi cd. Zaver bol ze len asi 2-3 su ozaj fajn
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: No taky mě pořádně lákal, ale ta cena mě sunula pryč od inzerátu :-D.
Tohle by mě taky zajímalo, protože jak nemám zkušenost ani s MP3 a ani CD přehrávači, tak by to bylo zajímavé počtení. Hlavně jaký zvuk mají ty staré CD přehrávače.
Škoda jen, že to nejde porovnat i zvukově - víš, že bys udělal krátké ukázky. Já totiž zjistil, když jsem porovnával zvuk ze Sony Ericssonu C905 a Vodafone 985N, že je naprosto totožný, to jen když posloucháš přes sluchátka, tak SE zní nádherně čistě, nezkresleně s výraznými basy i výškami (nic přebuzeného), kdežto dotykáč (ať už ten zmíněný nebo kterýkoliv jiný) zní jak kastról bez výšek a basů.
Oba jsem připojil přes 3.5mm Jack ze sluchátkového kontektoru do svého noťasu, kde jsem zaznamenal zkušební záznam a pak je porovnal a byly totožné. Kdyby se někdo pozastavoval, že C905 má FastPort, tak sluchátkový kabel mívá vlastní redukci na 3.5mm Jack.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

no, pokial by si mi poradil ako nahrať v pc zvuk zo sluchatkovych vystupov mp3 / cd playerov, tak to mozem skusit
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

ale zase sme poriadne offtopic.
Urob na to solo prispevok.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa jhradec »

Právě s takovými vintage kartami řeším problém. Mám přehrávač REVOLT , který má slot na mini SD kartu 2GB. Koupil jsem draho několik těhle karet, ale funguje mi tam jen jediná. Karty jsou přitom funkční , některé i nové . Vypadá to, že i rozdíl několika MB hraje roli- v mém případě zásadní- funguje x nefunguje. Teď mám objednanou 1GB snad to bude funkční. Vypadá to, že budu mít pár 2GB mini SD karet navíc.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja som kúpil dve ks Transcend - jednu som skúšal a funguje.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Nové 2 GB SD karty

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: No tohle je úplně jednoduchý, ale zároveň jak jsem zjistil, tak díky ovladačům a specifickým zvukovým kartám to může být i dost odlišné. Já se s tím nastavením zvukovky jednou v práci nervoval a nějak jsem na to nepřišel, tedy jo, částečně jsem to zprovoznil, ale dokonalý to nebylo. A přitom to byl taky Win7. U Win10 je "nastavení" zvuku nedohledatelné či nemožné (jen k jednomu nastavení efektů jsem se dostal za asi půl hodiny hledání).
Jo, za to odbočení od tématu se omlouvám :-? .
Sice nezaručuji relevantnost výsledku, ale zkusím něco sesmolit. A kdybys opravdu chtěl dělat i zvukové ukázky, můžu ti poskytnout vlastní skladby, aby jsme ještě neměli problémy s autorskými právy. U jednoho zdejšího uživatele (abych něco neproklecl, nebudu říkat u kterého) mám už zakázku, no on je to vlivem doby čekání asi už rest..

---

jhradec: Ahoj, hm, tak to je zvláštní. Já vím, že občas paměťovky kolísají ve velikosti o nějaký ten megabajt, ale z funkčnostního hlediska by to nemělo a ani nesmí ovlivňovat, zda to přijme daný přístroj - proto jsou v případě Secure Digital i ty třídy SD, SDHC a SDXC.
A v tomto případě stačilo koupit pouze redukci z microSD na miniSD (mě to u jednoho MP4 přehrávače stačilo, vlastně nebyla jiná možnost), hlavně když tyto "hotové" miniSD se již nedají v běžném obchodě koupit.
Tady mám spíš pocit, zda to nemůže být špatným naformátováním. Některé staré karty a přístroje pojmou pouze karty formátované na FAT, když zformátuješ kartu třeba na FAT32, už ji nepobere. Taky musíš vybrat správnou "Velikost alokační jednotky", jinak se to může hádat. Někdy ale nepomůže ani správné formátování v počítači a musí se to udělat přes daný přístroj (pokud není nastaven tak, že ji absolutně nevidí.).
Příkladem, když jsem zformátoval M2 (Memory Stick micro duo) v počítači a vložil jsem ji do mobilu, tak mi hned vyhodil hlášku ve stylu, že kartu není možné použít a zda chci zformátovat. Po takovém formátu v mobilu již použít jde, v počítači samozřejmě taky. Tehdy jsem si myslím hrát s kartou o velikosti 64MB a většími.

Poznámka: nemusím říkat, že formátováním se smažou data.. :-?

Nejsem si tím úplně jistý, ale jiný problém může nastat, pokud je karta částečně nefunkční. V počítači ti může na pohodu fungovat, data můžeš kopírovat na ni i z ní, ale přístroj ji ani tak nevidí. Potíž může být ve vadných sektorech na začátku, kde třeba přehrávač na tomhle spadne.. Ale u tohoto nechci kecat, s vadnými sektory na okrajích jsem se setkal myslím u jedné, dvou karet.

Tady pomůže jedině, kdybys projel ty karty kontrolou na sektory*, zda to někde nespadne a případně zkontroloval i rychlostní mapu (Speed map) - na ní se ti ukážou kritická místa karty, kde se to při testu zpomalilo. Když se objeví oranžové políčko, měl by ses mít na pozoru, když červené, tak už raději hledat náhradu, protože hrozí, že tam při přepisování dat vznikne vadný sektor. U žluté barvy je to ještě v pohodě.
(*pozor, opravdu musíš změnit kontrolu na sektory, výchozí je totiž "gB" - při koupi karet nebo HDD mě pak vždy "pobaví" inzeráty, když prodejce přiloží snímek skenu na "gB" a ne na sektory a tím pádem i bez rychlostní mapy a napíše "disk 100% OK")
Při nízkých kapacitách od 16-64MB (megabajt) může vypadat karta hrozivě, je to způsobeno tím, že na grafické zobrazení políčka je využito dost málo času, takže nepatrné zakolísání se projeví výrazněji, u karet nad 128MB už bývá takové zobrazení "více zelenější". Příkladem může jít o zakolísání z 1.7MB/s na 1.6MB/s a pak vypadá test (o trvání 16sec) následovně:
.
•Kontrola.01 - Stav ke dni 03.03.2022 (ze Zásilky Z_, 2022-02-28b - Karty.04) [to žluté je asi klesnutí na 1.6 z 1.7MBps] – MMC mini, 32MB (S65 MMC) – •ořez [L650, P325, N250, D100].png
•Kontrola.01 - Stav ke dni 03.03.2022 (ze Zásilky Z_, 2022-02-28b - Karty.04) [to žluté je asi klesnutí na 1.6 z 1.7MBps] – MMC mini, 32MB (S65 MMC) – •ořez [L650, P325, N250, D100].png (59.1 KiB) 948 zobrazení




V případě karty, která má vadné sektory to vypadá následovně:
.
HDTune.20a - sken 4GB M2 karty s vadnými sektory – kopie•ořez [L650, P325, N250, D100].png
HDTune.20a - sken 4GB M2 karty s vadnými sektory – kopie•ořez [L650, P325, N250, D100].png (53.93 KiB) 948 zobrazení

V tomhle případě je pak Rychlostní mapa nepoužitelná, protože se ukáže to co je nyní zelené jako červené - je to způsobené tím, že jakmile program narazí na vadný sektor, disk či karta se odpojí, sken spadne a tu vteřinu, kdy to načítá další chyby vyskočí rychlost do stovek MB/s čímž se naruší celý zbytek skenování, kde rychlost (v případě obrázku výše) byla v reálu kolem 16MB/s (těch 3.6MB/s je v tomto případě nesmysl).
Ta Rychlostní mapa (Speed map) totiž funguje na zprůměrování hodnot.
Pokud tomuto nerozumíš, nic se neděje :-).



Na závěr ukážu ještě jeden snímek.
...á, tak našel :-) - už jsem začal psát, že nemám vhodný snímek testu a pak jsem ho přece jen našel.

Takže, když budeš testovat kartu s kapacitou zhruba 512MB a více a sken ti nespadne, neznamená to ještě, že je vše v pořádku. Když klikneš na čudlík Rychlostní mapy (Speed map), tak se ti může ukázat, že i když ZATÍM nemá karta vadné sektory, je již nebezpečné ji používat.
Zde je sken 32GB (gigabajt) karty (trval 47min 56sec), kterou jsem kupoval jako novou a pokud se nepletu, tak asi po dvou letech v "chytrém" mobilu dopadla takto:
.
HDTune.03 - Sken karty v mobilu Vodafone (29.10.2016) ~ Sektory - Rychlostní mapa – kopie•ořez [L650, P325, N250, D100].PNG
HDTune.03 - Sken karty v mobilu Vodafone (29.10.2016) ~ Sektory - Rychlostní mapa – kopie•ořez [L650, P325, N250, D100].PNG (32.99 KiB) 948 zobrazení




Sice se to týká paměťových karet, ale pokud to odbočuje od tématu vlákna víc než by mělo, tak se upřímně moc omlouvám. Nevěděl jsem, kam jinam to zařadit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Walkmany, mp3 a iné prenosné drobné audio"