Najlacnejšie nie čínske pneu alebo protektory ?

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2652
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Najlacnejšie nie čínske pneu alebo protektory ?

Príspevok od používateľa AdmineR »

Čínania sa rokmi odkukávania a falšovania naučili robiť veci Made in China aj kvalitne (preto aj - alebo to bol dlhodobý plát - ceny za tento tovar rastú) - často dokonca lepšie a lacnejšie ako z "vyspelého" sveta - teda prednedávnom Európa a USA. Tieto časy sa ale postupne končia a okrem číny sa kopa tovaru už ani nevyrába inde - iba v číne. A to je veľmi nebezpečný precedens - pretože ak si čína zmyslí (čokoľvek) - napr. že zvýši cenu 5x alebo z nejakého dôvodu export zastaví, obmedzí (stačí dočasne).... nikdy dnes nevieme. A čo budeme robiť? Vyhrážať sa bezzubou chátrou v EÚ, že sankcie (heheheh) alebo čím ?
Takže máme tu kvalitný čínsky tovar (občas je slovko kvalitný v úvodzovkách) - ale akosi stále mám nedôveru a hlboko zakorenenú averziu voči pneumatikám z ďalekého východu - preto som sem napísal NIE ČÍNSKE najlacnejšie pneumatiky alebo protektory.
Toľko vyčerpávajúci úvod, uff.
Tak som kúpil ako tu už bolo rozoberané v dvoch článkoch - na staršie auto protektory od českej firmy Vraník (model Smart Uni 4S), ktorá sa tvári čoby líder na trhu protektorov. A na novšie auto som kúpil sadu nových Matador All Season Evo - obe sady sa predávajú ako celoročné. Takže odpadá problém so skladovaním a prezúvaním.
Ale aká bude odpoveď na otázku z úvodu?
Jednoznačná.
Keďže Matador All Season Evo sú veľmi podarené ako dezénom, tak i zmesou - a prakticky ich správanie na ceste nerozoznáte od drahých pneu (jazdu na hrane nerátam - pretekári aj tak siahnu po drahých sezónnych modeloch). Protektory aj keď vyzerajú super, dezén teoreticky tiež (až na asymetriu vzoru na ktorú som upozornil aj výrobcu) - no tieto Vraníky sa na ceste nesprávajú podľa očakávania - teda od 70 kmh viac hučia (pri 90-100 kmh sa to kus zlepší ale neprestane úplne) - nevedú stopu tak presne a treba preto dávať neustále pozor a smer jazdy korigovať.
Záver?
Aj pokiaľ ste nadpriemerne jazdiaci šofér, Matadorom niet čo vytknúť. Určite by som ich kúpil aj na druhé auto - a potom na obe autá znova. Howgh.
phexsys
metál za zásluhy
Príspevky: 267
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Októbra 2018, 11:56

Re: Najlacnejšie nie čínske pneu alebo protektory ?

Príspevok od používateľa phexsys »

značka Matador je už klasická budget-ová značka Continental-u, majú dobre nastavené procesy... pokiaľ si s nimi maximálne spokojný, potom si ich koncová skupina zákazníkov a to je v absolútnom poriadku. Protektory od Vraníka, to bolo šliapnutie vedľa. Majú zaujímavé produkty pre OFF-Roadistov, kamionistov, BUS-ákov a teraz aj pre veteránistov s kópiou dezénu OR6.
Nieje nad vlastné skúsenosti ;)

Z ázijských pneu mám dobré skúsenosti so značkou Hankook a Nexen, ale ide o kompromisné riešenie.

Jazdím už len na pneumatikách Michelin.
Sony TC-K666ES + TC-K555ES MkII + TA-F555ES + ST-S555ES + CD-P501ES
Pioneer A757 MkII + CT-S810S + CT-S910 + PD-S901 + D05 + MJ-D707
Philips 900 series
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Najlacnejšie nie čínske pneu alebo protektory ?

Príspevok od používateľa Stano »

Phexys:
Kamoš v servise mi tiež odporučil Michelin, ja som mu povedal, že dať 200 za gumu je dosť :D
Na čo mi on povedal, že zoženie Alpin 6 po 120 eúr. Tak som na to kývol, zo svojich skúseností viem, že ani pátraním na nete sa ja nedopátram k reálnym cenám, ale pár vecí sa mi už podarilo kúpiť aj za polovičné ceny v porovnaní s predajnými :D
Nie som lakomec, ale pri niektorých veciach pátram po lacnejšom zdroji, trebárs aj pri kazetách :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"