Fórum

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

ide vam vkladat obrazky PNG ? Mne vyhodi chyba html - uz davno ...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Fórum

Príspevok od používateľa orhore »

Soubory s příponou PNG mi jdou vkládat normálně. Bez jakékoliv chyby. Jaký používáš prohlížeč? Verze?
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

z telefonu som chcel dať skrín obrazovky (ten nevie urobit jpg - iba png a ten vyhodi chyba html
- z pc to ide normálne ...
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Mě obrázky PNG taky normálně jdou, ale já jsem na počítači.
Ono totiž formát PNG je bezztrát, takže asi většina mobilů bude nastavena na tento formát. Je to asi dost blbý srovnání (tak mě prosím neberte za slovo), ale to co je u obrázků formát PNG je jako u audia WAV, to co je JPG je něco jako Mp3.
To jen tak na okraj :roll: .
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím,
tak při vytváření nového vlákna a pokusu o nahrátí miniaturní přílohy v PDF jsem zjistil dosti nechutnou věc. Minule mi na to nebylo odpovězeno, takže jsem na to přišel až nyní.

Zřejmě po přesunu (migraci) fóra se změnilo i nastavení velikosti příloh (teď mluvím o MB - megabajtech, nikoliv o Px - pixelech u obrázků). Teď je tu velikost příloh omezena na nelogický 1MB, opravdu nejde o překlep, je to jen jeden MB :wtf: .

Testoval jsem to právě teď nahráváním zkušebních příloh ve formátu Mp3 - soubor o 767kB ještě prošel, ale při pokusu nahrát Mp3 o velikosti 1.0MB mi už vyhodilo hlášku:
413 Request Entity Too Large
Zkoušel jsem ještě vložit přílohu o velikosti 0.9MB, abych zjistil, kde je limit, ale to šlo o audio soubor ve formátu M4a a to mi jen vyhodilo hlášku:
m4a je nepovolená prípona.



Co si pamatuju, tak to tu dříve (před přesunem) opravoval sám Erik na deset MB. Takže až by jsi měl čas, tak bych Tě o to opět požádal, jestli můžu :-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Fórum

Príspevok od používateľa orhore »

Doporučuji změnu aspoň na velikost 60 MB (ideální by bylo tak 200 MB :)). Proč tu nahrávat nějaké středověké mp3 když dnes existuje hi-res? Wav je podporovaný, ale třeba flac už ne, což je velká chyba. Nicméně se dá vyřešit odkazem na soubor uložený někde v cloudu či google disku. Jenže to se může časem ztratit. Pak tu chybí možnost vložit video s příponou mp4, což je běžný formát při nahrávání videa na mobilu. Podpora je jen mpg a mpeg, což je bohužel opět středověk. A na youtube něco nahrát a pak tu dávat odkaz je opruz. Takže jaké bude řešení? Otázkou je, kolik MB či GB dokáže pojmout zdejší web. To může být limitující faktor.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Nechtěl jsem odepisovat, aby tu tvoje zpráva nezapadla.
S tím co píšeš souhlasím, těch 60MB je v dnešní době taková přijatelná střední kapacita (vždyť už i mail od Seznamu má kapacitu kolem ±50MB, ale když tolik příloh chci poslat třeba někomu kdo má mail od Gůůglu, tak se mi to vrátí jako nedoručitelné, protože tam mají kapacitu tuším necelých 30MB).
Navýšení na 200MB by mohlo nést riziko rychlého zaplnění kapacity fóra, s tím měli obavy už v začátcích. Ale na druhou stranu, kolik lidí tu nahrává přílohy? Za ty 4 roky fungování jsem si nevšiml, že by zde byl někdo aktivnější ve vkládání vekých příloh - jediný kdo by mohl rychle zaplnit kapacitu bych byl buď já nebo Erik :-D.

Vím, že k Mp3 formátu máš výhrady a určitě ti tvůj názor nechci brát, ale pro přílohu, kde nezáleží na kvalitě to myslím stačí. Co se týká kupříkladu testování kazet, tak tam je samozřejmě ideál WAV jakožto bezztrát.

Ohledně vložení příloh s nepodporovaným formátem (zmíněný Flac, Mp4, M4a atp.), tak to se dá při nejhorším vyřešit zabalením do ZIPu. Ale pouze ZIP, formát RAR taky tuším není podporován.



Teď by ale bylo nejdůležitější vůbec tu kapacitu zvednout, protože 1MB je fakt strašný.
A kapacita fóra, jak píše orhore, by zajímala i mě.

Předem tedy děkuji za nějaké řešení :-).
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Fórum

Príspevok od používateľa zvalo »

Ahojte, opäť som tu po dlhšom čase, prepáčte oneskorenú odpoveď:
  • Chyba s veľkosťou príloh [413 Request Entity Too Large] bola na strane servera, už by to malo byť OK. Veľkosť je aktuálne povolená na 25MB.
  • Povolené prípony môžu meniť administrátori, ja sa im do tohto nemiešam. Ak s tým treba pomôcť a niečo pridať, môžu ma kontaktovať. Nemal by byť problém pridať .mp4, .rar a pod. - s ohľadom na nasledovný bod samozrejme
  • Server si spravujeme a financujeme sami, nie sme korporácia veľkosti Google, že by sme si mohli dovoliť neobmedzené úložisko s prílohami o veľkosti cez 200MB. Z mojej skúsenosti na iných fórach - ešte aj obrázky nedovoľujú nahrávať a musia byť len odkazy na iné úložiská. Spotreba diskového priestoru je aktuálne 13GB. Tu musím poznameť aj fakt, že sa robia denné zálohy na inú lokalitu kôli diverzifikácii bezpečnostných rizík a možných výpadkov. A zálohovať každý deň napr. +50GB niekam inam po sieti do internetu je celkom záhul - má to dopad aj na zaplatenú kapacitu linky + zaplatené záložné úložisko, ktoré nie sú bezodné, no na bežnú prevádzku fóra to postačuje.
  • Ak sa nájde dostatok dobrovoľných a pravidelných prispievateľov na chod fóra, môžme kapacitu posunúť vyššie
Snáď som zodpovedal a objasnil všetko. Ak nie, pýtajte sa ďalej, budem sa snažiť objasniť čo je v mojich silách :wink:
UN🗲IX - Highway to shell
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Ahoj, moc děkuji za opravu a navýšení na 25MB, tahle kapacita dost potěšila :-), opravdu.
Hm, tak 13GB mě celkem překvapuje, netušil bych, že toho tu může být tolik. Ale na druhou stranu fakt dost oceňuju to, že se můžou přílohy vkládat přímo sem a nemusí se na ně odkazovat jak píšeš. Krom méně práce je tu obrovská výhoda v tom, že se ty přílohy časem neztratí a nevypadalo by to tu jak na hřbitově internetu, přesně jak psal orhore na minulé stránce (i když v jiné souvislosti).

Možná jsem to špatně pochopil, ale já myslel, že zálohy webových stránek se dělají jen s posledními změnami a ne že by se neustále zálohoval komplet. To tak opravdu je?

Jinak tu finanční stránku chápu. Sice jsem na tom teď jak na tom jsem, ale pokud budu mít z čeho, tak se budu snažit přispět i příště.


A ještě jednou moc děkuji za opravu :thumbup:.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Opětovná žádost o opravu.

Prosímvás, já nevím kdo tady co udělal, ale zase je to omezeno na stupidní 1MB a ještě k tomu byla zakázána i příloha ZIP!
Když se tedy pokusím nahrát jakýkoli soubor větší než 1MB, opět se mi ukáže ta hláška "413 Request Entity Too Large". Pokoušel jsem se právě do soukromé zprávy nahrát přílohu v ZIP o velikosti 2.3MB a vyhodilo mi to tu hlášku 413, když jsem obsah rozdělil na 3 ZIPy do 1MB, tak mi to vyhodilo "zip je nepovolená prípona.".



Mimo tuhle zásadní věc bych ještě rád upozornil na jeden (alespoň pro mě) výrazný nedostatek a to, když se z hlavní stránky klikne na černou lištu "Rýchle odkazy" a zvolí se "Nové príspevky" ukazují se už jen opět ty z posledních pár hodin po přihlášení, ale ty co tam byly viděny a klidně i přečteny už dříve, zmizely.

Po migraci fóra jsem si tohoto všiml, že ty přečtené (ale pozor) i nepřečtené :!: příspěvky nemizí, což jsem bral jako obrovskou výhodu, kdy se můžu kdykoli i po několika týdnech vrátit k příspěvkům, které jsem nestihl přečíst a díky nemazání budu vědět i jaké to jsou.
Ještě kolem půlnoci ze včera na dnes mi to fungovalo, ale když jsem se ve 20h (22.12.) přihlásil i klikl jsem na to, už se mi ukázaly jen ty nejčerstvější, dokonce už ani ten pátý, který je možné vidět aspoň na hlavní stránce tam nebyl.

Teď se pokusím přiložit snímky toho o čem píšu.

Tohle je snímek z dneška, 22.12. ve 20:09
.
VintageHifi.1316a - a je to zase v háji.. – kopie • ořez [L350, P90, N200, D120].png
VintageHifi.1316a - a je to zase v háji.. – kopie • ořez [L350, P90, N200, D120].png (75.77 KiB) 2002 zobrazení


A ze samé chvíle v sekci "Nové príspevky" (se zvýrazněním aktuálního stavu)
.
VintageHifi.1316b - přehled Nových příspěvků se už zase promazává.. – kopie • ořez [L350, P90, N170, D120] – kopie.png
VintageHifi.1316b - přehled Nových příspěvků se už zase promazává.. – kopie • ořez [L350, P90, N170, D120] – kopie.png (60.96 KiB) 2002 zobrazení


Protože bohuže nemám aktuálnější, tak zde je starší snímek, ale to jak se mi to ukazovalo ještě do včera.
Zde je snímek z 26.10.2022 se zvýrazněnou částí, která se mi ukazovala i po přečtení všech příspěvků a s dalšími stále přibývala.
.
VintageHifi.1222a - No pánejo, to jsem toho zameškal – kopie • ořez [L350, P90, N320, D50] – kopie.png
VintageHifi.1222a - No pánejo, to jsem toho zameškal – kopie • ořez [L350, P90, N320, D50] – kopie.png (71.94 KiB) 2002 zobrazení




Pokud se o té opakované chybě s přílohami ví a pracuje se na opravě, tak se omlouvám, že na to hned upozorňuju, nechci být za stíhačku :-D.

A pokud by bylo možné opravit to s nemazáním historie Nových příspěvků, tak předem opravdu moc děkuji.
Vážně mi tahle věc dost usnadňovala práci i čtení.


Ještě jednou předem díky a přeji všem krásné vánoce :wave:.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Fórum

Príspevok od používateľa AdmineR »

Volám sem Zvala ...
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Fórum

Príspevok od používateľa zvalo »

Pekné sviatky!

Problém s veľkosťou príloh je moje maslo. Nebol som spokojný s výkonom webu, tak som kompletne a nanovo prekopal konfiguráciu servera. Pri tom som zabudol doplniť jeden parameter, už by to malo byť ok. Dajte vedieť.

Čo sa týka .zip a problému s históriu prevrím neskôr, aktuálne to nestíham riešiť, dúfam, že chápete ... ;)

Asi si to dám ako novoročný záväzok :D
UN🗲IX - Highway to shell
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"