Fórum

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

na tom odkaze vidím že čo kto zmazal, ale príspevok sa nedá zobraziť
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Právě, až když klikneš (po otevření toho odkazu) na Moderátorský panel v černé liště, tak se ti to ukáže, viz:
.
VintageHifi.1225C – kopie.png • ořez [L300, P0, N100, D50].Png
VintageHifi.1225C – kopie.png • ořez [L300, P0, N100, D50].Png (56.37 KiB) 2218 zobrazení

Dřív jsem se ale nikam proklikat nemusel a mohl jsem to udělat přímo ve vláknu, kde byl pod datem smazání i oranžově podtržený řádek ve stylu Zobrazit smazaný příspěvek, či jak to bylo. Otázkou je, jestli víš, co jsem myslel :-? ?


PS.: Moniatku se omlouvám za zobrazení části smazaného příspěvku. Pokud bys chtěla, tak pak řekni a já to smažu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

aha som netušil, asi zmena dizajnu v rámci vývoja toho PHP fóra :D
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa Kazetowich »

s posratymi aktualizaciami prichadza vždy nejake "prekvapenie" aj preto mam všetky v pc vypnute a zablokovane (w7)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Fórum

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 napísal: Nedeľa, 30. Októbra 2022, 22:31 príspevky sa dajú zmazať aj trvale, takže to bude asi ten prípad.
To je velmi důležitá funkce při mazání příspěvků. I když se to vztahuje jen na poslední příspěvek a jinak mazat již nejde. Na jinačích fórech tahle funkce není dostupná. Dá se jen editovat, takže se pak často jen vidí tuna příspěvků s nějakým znakem a nic. A někde šli ještě dále a příspěvek se po určitém krátkém čase nedá editovat vůbec. Pak tam jsou fotky bez obrázků (hosting ukončil službu), zastaralé informace, které nemůže dotyčný aktualizovat. Vypadá to potom jak na hřbitově internetu.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja som myslel že je tu pre užívateľov tiež obmedzená doba editu od napísania príspevku, ale to všetko bude o nastaveniach zrejme
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2315
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Fórum

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 - ani na to nešahej :!: . To je nejhloupější volba možnosti o které jsem psal výše. Víš kolikrát jsem už editoval i 2 roky starý příspěvek, abych doplnil důležité údaje?
Nevím zda už je změněné to nesmyslné omezení na počet odkazů v jednom příspěvku. Takže tady očekávám pozitivní změny z vaší strany :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10234
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa EZ647 »

:D
nešahám, ale nie som tu jediný :P
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Fórum

Príspevok od používateľa Kazetowich »

ak sa deju nejake kakane zmeny, tak len aktualizaciami. My s Erikom to nemenime
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak, no to by byl trochu krok zpátky.. Ale zajímalo by mě, zda ta funkce jde vrátit. No uvidím jak se k tomu vyjádří zvalo.
A vzpomínáš si vůbec ještě na tu funkci, kterou jsem tu popisoval? No pokud jsi nepoužil, tak bys asi netušil o co šlo :-D.
HA! čoveče, našel jsem to :-). Tak toto jsem měl na mysli - koukni na rozdíl před a po při pouhém prohlížení nějakého vlákna se smazaným příspěvkem:
.
VintageHifi.947e – kopie • ořez [L300, P0, N150, D250].png
VintageHifi.947e – kopie • ořez [L300, P0, N150, D250].png (44.93 KiB) 2163 zobrazení
VintageHifi.947f – kopie • ořez [L300, P0, N150, D100].png
VintageHifi.947f – kopie • ořez [L300, P0, N150, D100].png (71.04 KiB) 2163 zobrazení




Jak máš ten první řádek s datem smazání, to kým a proč to bylo smazáno, tak hned pod tím je klikací řádek "Zobraziť tento príspevok." a na to když se kliklo, tak se ukázal s možnostmi "Vymazať" či "Obnoviť" (viz druhý snímek).
To tam teď nikde nevidím :-? ..


PS.: já nechtěl mazat příspěvky trvale, přijde mi to blbý i kdyby tam byla jen tečka, já to smazal jen tak, aby to nikdo mimo Adminy a Mody neviděl, což byl i účel a ten to splnilo :-).

---

Kazetowich: Jo, tak to mám taky. Nejvíc mě ale pak dožere, když zaktualizují (tedy "vylepší") třeba internetový bankovnictví tak, že se do něho nedostanu a když už, tak mě to při odesílání platby klidně i 7x odhlásí. Pravdou je, že mám prohlížeč plný záložek, ale to jejich bankovnictví se zasekává i na novém PC s Win10..

---

orhore: No tobě jako uživateli jde úplně, tedy trvale smazat jen poslední příspěvek ve vláknu. Pokud do vlákna někdo přispěje a ty se rozhodneš ho smazat, tak už to nejde a můžeš ho jen upravit.
Proto mi Teslák a myslím i ty už psal o smazání. Já ho smazal a i když ne trvale, tak ho už žádný uživatel ani neregistrovaný nevidí, zobrazit si ho můžou zase jen Admini nebo Moderátoři.
Ale editovat jde myslím stále i několik let starý příspěvek - editovat jo, mazat už ne (krom právě toho případu, pokud je ten mazaný příspěvek poslední ve vláknu). Trvale smazaný příspěvek už neuvidím ani já (i když nevím jestli ho nemůže zobrazit výše postavený Admin - myslím funkcí).

---

Kazetowich: :-D prej kakané změny :lol: , dobrý výraz ☺.
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Fórum

Príspevok od používateľa zvalo »

Čaute hoši,

obmedzenie doby editovania príspevku je bez limitu, teda editovať príspevok môžete kedykoľvek (aj 2 roky starý). To isté je v prípade mazania príspevku - bez obmedzení. K veľkosti príloh tu už odpoveď bola.

Ak sú nejaké zmeny v dizajne/funkčnosti a že sa niekde kliká inak ako pred migráciou je spôsobené autormi samotného phpBB alebo autormi témy/šablóny ktorú používame, nie administrátormi fóra.

Aktualizácie robím pravidelne, bez ohľadu na to či máte opačný názor (nesúhlas s patchovaním môžete vyjadriť vo fóre, ale to je asi tak všetko čo sa proti tomu dá robiť). Trošku vtipkujem, ale aby bolo jasno, nevystupujem z pozície sily "ja som tu šéf" - do chodu fóra sa absolútne nestarám, len zabezpečujem jeho funkčnosť. Bez aktualizácií by sme tu totiž mohli pokojne odovzdať kľúče od miešačky ľubovoľnému script kiddie. Ono stať sa to môže tak či tak, ale mojou úlohou je minimalizovať riziká.

Som preto nekompromisný k bezpečnostným aktualizáciám. Že to má občas vplyv aj na dizajn - to je žiaľ daň za bezpečnosť (sťažovať sa treba u vývojárov phpBB/šablóny). Pokiaľ je to v mojich silách a nie je potrebné robiť hard code v jadre, tak viem drobné úpravy zabezpečiť.

Chápem, že niektoré zmeny funkčnosti sú nepríjemné, ale ...

Aby som teda zhrnul aktuálne problémy po migrácii:
  • nemožnosť prekliku z úvodnej stránky na posledný príspevok v téme (robí sa to teraz inak, popísal už AdmineR)
  • pre moderátorov zmizla možnosť zobraziť vymazaný príspevok s možnosťou vymazať/obnoviť
Skúsim sa s týmito bodmi teda popasovať.

A prosím, upozorňujte nás aj naďalej ak nájdete nedostatok vo funkčnosti fóra. Čo je v našich silách, to určite opravíme.
UN🗲IX - Highway to shell
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Fórum

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Taky zdravím :-).
Jo no, já si právě myslel, že ty změny jsou způsobené přesunem (tedy migrací), ale spíš jsem očekával nějaké designové změny, to s těmi smazanými příspěvky mě ale překvapilo, že na to může mít vliv (což uvádím jen pro příklad). Ale jak říkám, v tomhle jsem totálně neznalý, tak by mě mnoho věcí ani nenapadlo.
Ještě jsem si tu všiml další novinky, ale to beru spíš jako plus :-).

A moc děkuji, že sa tu o to staráš a držím palce s těmi výše uvedenými body.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"