Návštevnosť

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa zvalo »

Zrejmä
:o
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa AdmineR »

na to, že som sa učil len s tým, tak docela úspech :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa Nstar »

vynikajúco 8-)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak vraj špion značky gugle sa tu už môže hrabať - bude do všetkého strkať ten svoj totalitný rypák aby sme boli známejší vo virtuálnom svete
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa zvalo »

AdmineR napísal: Pondelok, 7. Novembra 2022, 09:21 tak vraj špion značky gugle sa tu už môže hrabať - bude do všetkého strkať ten svoj totalitný rypák aby sme boli známejší vo virtuálnom svete
Fičíš si na hubách? Boti sú vo všeobecnosti dobrí aj zlí. Keď sa bavíme o vyhľadávačoch, tak sú pre vás asi dobrý, ak teda máte záujem zaindexovať vo vyhľadávačoch témy na tomto fóre a nechcete byť uzavretá komunita. To už je vaše rozhodnutie páni.

Ak sa v práci nudíte a máte 10 minút čas, dovolím vám nahliadnuť do pripravovaného projektu, kde by vás mohlo zaujať viac o tejto téme na tomto odkaze.
UN🗲IX - Highway to shell
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa AdmineR »

citujem z článku o škodlivých botoch ...
Tým zahltí webový server požiadavkami, čo má za následok pomalé alebo nepoužiteľné webové stránky (pozdravujem všetkých s nepatchovanými Windows 7).
Len na margot - mám sedmičky s uplne vypnutymi patchami - zablokovane zabetonované - aj po 6 rokoch bez reinštalu a antivirov sú svižné, že ludia kukajú ako hrče z desky ... pritom cpu z roku 2009, grafika za 60€ spred dvoch rokov z bazoša ...
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa Nstar »

bolo to veľmi dobré, že to tu bol taký klub bez zápachu :?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

zvalo: Ahoj, tak jsem si to celé přečetl a musím říct, že to je pěkná práce a máš to hezky napsané. Vlastně to proč jsem tady upozornil na toho Gúgl špiona bylo proto, že mě zajímalo co to je za chybu a taky jsem si myslel, že by bylo dobré, aby o nás při hledání věcí přes gúgl ostatní věděli - už vícekrát jsem totiž zkoušel hledat různé fráze, které se tu zmiňují a nikdy jsem nenašel odkaz na naše fórum ani na 10. stránce.. Což mi přišlo trochu blbý, pokud tedy všichni chceme, aby se o našich informacích ostatní dozvěděli - třeba o zkušenostech s technikou, kazetami (viz Erikovy rozsáhlé testy) atp.

O těch zlých botech jsem ale nevěděl. Tedy respektive věděl, ale připisoval jsem to lidskému faktoru, ne programu.

Z mého názoru mi přijde úplně nejideálnější řešení to, které zmiňuješ zde:
2. Obmedzte rýchlosť prehľadávania botmi
Zajímavá ale je ta poznámka, že to zpoždění prohledávání nepodporuje zrovna Gúgl.. Takže tím vědomě tahle korporace vytěžuje servery (a tím nešetří životní prostředí), ale když ji vyškrtneš, tak tě ostatní lidi nenajdou, protože většina lidí využívá k vyhledávání právě je..
Nebo jsem to špatně pochopil? Pokud jo, tak mě prosím oprav, to myslím upřímně.


Jinak těmi patchovanými Win7 myslíš jako že jsou "cracknuté"? Já jedu sice stále na Win7, ale mám je legální a i když nemám bohužel originální lisovaný disk, tak se má jednat o čistou instalaci bez úprav. Zatím ji používám roky a naprostá spokojenost, nikdy nebyl problém. Za to jsem kdysi zkusil cracknuté Win7 a asi po roce používání to bylo o nervy, začaly vznikat problémy a nakonec jsem se na to vyprdnul a dal jsem si tam ty čistý.


---

AdmineR, Nstar: Pokud jsem něco podělal, tak se upřímně moc omlouvám.
Já to myslel v dobrém, aby to tu Gúgl projel a lidi používající jejich vyhledávač se o nás dozvěděli.
Jediný známější vyhledávač, který nás tu skenuje je Bing a upřímně, ten jsem zatím nevyužil :-| ..
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2879
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa AdmineR »

v pohode Silver, nič sa nedeje
Používateľov profilový obrázok
zvalo
Site Admin
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pondelok, 10. Septembra 2018, 09:50
Bydlisko: serverovňa v suteréne

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa zvalo »

Poďme pekne po poriadku:

AdmineR: gratulujem k svižným sedmičkám no z pohľadu bezpečnosti a v kontexte celého textu, nie len úryvku (na čo v článku narážam) - kde berieš istotu, že nie si súčasťou botnetu?

Nstar: takže radšej bez gúgla? Nech nikto nevie čo sa tu rieši? Pýtam sa úprimne na názor, bez urážky. Inak tak vo všeobecnosti, čo by ste ľudia robili, keby odrazu nefungovalo vyhľadávanie na internete?

SilverFox: väčšina fór čo poznám a navštevujem je verejná a keď sa súrne potrebujem dostať k nejakej informácii, ktorú si z fóra pamätám len matne (a často ani to konkrétne fórum mi nepríde na um), tak vyhľadávač pomôže. Neberiem ho preto ako stelesnené zlo. Nehovoriac o tom, že som takto objavil nespočet nových vecí, informácií a rozšíril si obzory.

SilverFox a Google: s tým obmedzením rýchlosti to je zaujímavé a v prípade Google to je taká Hlava XXII - ak to poznáš tak chápeš o čom hovorím.

SilverFox a sedmičky: myslím tým, že už dnes nie sú práve bezpečné a sú ľahkým cieľom pre botov. Veľa ľudí si tento aspekt neuvedomuje a ešte sa pochvália že browsujú pod lokálnym adminom - to mi už odpaluje dekel na Melmak. Z mojej praxe a skúseností, čokoľvek čo nemá aktuálny patch predstavuje bezpečnostné riziko a priam si koleduje o kompromitáciu. Riešim to denno-denne ako s PC tak aj s mobilmi. Majiteľ o tom zväčša ani netuší (samozrejme s výnimkou keď je útočník nenažratý a dá tam kryptominer, čo spomalí systém, čím sa hneď prezradí). Infikovať počítač cez webstránku je dnes malina. Keď si ešte k tomu admin na obstarožnom systéme bez aktualizácií = úloha pre škôlkára.

Každopádne sám som zvedavý na dopad vyhľadávača pre toto fórum. Osobne si myslím, že sa nič nezmení, akurát ľudia sa k vám rýchlejšie dostanú.
UN🗲IX - Highway to shell
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Tak dobře, jak jsem to četl, tak jsem měl hned obavy, že svojí všímavostí jsem něco pohnojil. Jako zrušit se ten Gógl dá vždy. Ale Nstar se ještě jednou omlouvám :-| .


---

zvalo: Právě no, na to jsem taky myslel, proto jsem to občas ze zvědavosti zkusil a když to nevyhodilo žádný výsledek, myslel jsem si, že to buď nemá gůgl aktualizovaný nebo si přední příčky ve vyhledávání musíš nějak zaplatit (možná to zní jako konspirace, ale nic jiného mě prostě nenapadlo). Naštěstí je toto jediné fórum kam chodím a kde přispívám, takže když opravdu potřebuji něco najít, použiju zdejší vyhledávač :-).
No jo, sice si o Gúglu myslím svoje a mnohdy se mi vybaví hláška* ze Simpsonů "..i když jsi zotročil půlku lidstva, pořád jsi nejlepší vyhledávač..", ale taky jsem právě zatím ve větším množství nevyužil jiný vyhledávač (*plus mínus, teď si tu epizodu nemůžu najít, zda jsem to napsal správně).

Jo no, tak název mi něco říkal, ale až jsem našel přenesený význam, tak mi to je jasný.

Já byl zmatený, tak jsem si musel vyhledat překlad slova "patch", teď už vím, že jsi tím myslel záplaty, tedy aktualizace. Ono jak se někdo nevyjadřuje česky, tak mě to nedojde, proto jsem myslel, že narážíš na cracknutý OS.
Tak z mého pohledu jsou u mě třeba Win10 míň bezpečnější (a pro napadení rizikovější) než takové WinXP, ale to je čistě můj názor, který nikomu, ani tobě jako programátorovi, nevnucuji, tak to prosím tak neber. O jejich používání ani nemluvím, bohatě mi stačilo co jsem zažíval s rádoby "počítači" v práci.
Já teda občas aktualizuji systém co se týká bezpečnostní záplaty, ale ty "Doporučené aktualizace" už ve mě nebudí důvěru.
Totižto, v roce 2015 jsem byl přinucen přejít na WinXP, které jsem už měl pár let instalované (aktualizované a legální) a fungoval jsem na nich až do léta 2018, kdy mi selhaly, ale tento defekt vyřešil pouhý příkaz přes CHKDSK. Přes jejich opětovnou funkčnost jsem už ale nějak zůstal na Win7.
Důvodem přechodu v roce 2015 bylo více aktualizací, které mi způsobovaly dost nepříjemné potíže s vynucováním přechodu na Win10, který byl ZDARMA a velice prospěšný. Sralo mě to do té míry, že jsem byl nucen pomocí netu vyhledávat KB aktualizace a ručně jednu po druhé odinstalovat. Sice se mi to podařilo, ale z nejistoty dalších potíží jsem raději přešel na Microsoftem nenarušený OS WinXP.
Pro procházení stránek používám trochu jiný způsob, obzvláště u těch pochybných. Sice nevyhledávám čuňačiny, tak vím jen z doslechu (plus filmů a seriálů), že nejvíc bordelu se dá pochytat tam, ale to kolika weby, a hlavně jakými, jsem se musel proklikat, abych si stáhl čínské album z jejich stránek, to si myslím hravě překoná :mrgreen: . Sice se mi jedno album ve WAV stahovalo přes 2 hodiny, ale žádný balast se mi do komplu nedostal, a za ty nervy to mnohdy stálo.


Ale kdyžtak dej vědět jestli s příchodem gůgl skenovače nepřišla nějaká změna - třeba ve vytížení.



A omlouvám se všem za odbočení a tento román :-? .
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Návštevnosť

Príspevok od používateľa Nstar »

Zvalo, zdravim. Ak ide o názor tak áno radšej bez gugla, pretože s ním to môže vyplaviť všeličo a tunajšia bezpríkladne pokojná atmosféra by mohla pokazená alebo prudená reklamou a odkazmi pod falošnými nickmi
zdá sa mi, že toto je jedna z najväčších "devíz", že kto chce si nás objaví alebo dostane pozvánku
samozrejme som posledný čo má do toho čo hovoriť takže bude to ako bude, mne sa to fórum páči aj to ako sa kde kliká a dá mazať, ako to tu vyzerá
ďakujem za priestor a popýtanie

NSK, naozaj neni a už vôbec mne za čo sa ospravedlňovať, ja sa tu len tak ochúňam
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"