Merason frérot - DAC

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frerot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, Buffalo je jen přeznačená jiná mechanika. Vynořilo se již spousta kritiky na tuto mechaniku. Melco D100 je postavená jako tank. Cena odpovídá kvalitě. Umí jen číst.

Co se týče jitteru, tak si to můžete vyzkoušet v reálu jak to ovlivní zvuk: https://www.sereneaudio.com/blog/what-d ... sound-like

Myslím si, že se jitteru dává až příliš velký význam. Jako by mohl za všechny rozdíly ve zvuku. Což samo není pravda.
Naposledy upravil/-a orhore v Sobota, 7. Januára 2023, 08:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frerot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

O Melco som sa dozvedel len že má nejakú Japonskú mechaniku novej generácie mimoriadne presnú, to je celé :)
Takže tomu budem musieť veriť.
O jitter by sme asi mali založiť iné vlákno, to by bolo nadlho.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Takže jsem ten problém s rozdílným zvukem z CD přehravače versus z PC zřejmě rozlousknul. Rozdíly jsou i tak velmi malé, že jsem si musel skoro hodinu cvičit sluch než jsem poznal rozdíl.
Znovu upozorňuju, že tohle není testování mého nového převodníku Merason, ale zdrojů hudebních digitálních dat. Že je to v tomto vlákně je moje věc, založil jsem ho :) .

1. Vytvořil jsem v PC obraz z originálního hudebního CD v programu CloneCD.
2. Vypálil jsem uložený obraz na CD-R Verbatim opět v programu CloneCD.
3. Vypálené hudební CD jsem vložil do CD přehrávače Technics připojeného k DACu optickým kabelem.
4. Originální hudební CD jsem vložil do mechaniky PC připojeného k DACu USB kabelem.
5. Spustil jsem současně oba zdroje hudebních digitálních dat a na DACu jsem přepínal vstupy a porovnával.
6. Vždy hrál lépe CD přehrávač Technics a nezáleželo na tom, zda CD bylo originální a nebo vypálené. Zvuk byl na tomto přehrávači z obou disků identický.
7. Pro jistotu jsem ještě vypálil na CD-R i uložené hudební soubory z programu Exact Audio Copy. Opět na přehrávači Technics hrály naprosto stejně jako originální CD.

Jednoduchý závěr. Rozdíly ve zvuku jsou malé, ale přece nějaké jsou. Přehrávání hudby v PC, byť v kvalitním softwarovém přehrávači (vyzkoušel jsem jich 8!) nedosahuje kvality stolního CD přehrávače připojeného digitálně k externímu převodníku. Bohužel ne každý stolní CD přehrávač dokáže tak kvalitně protlačit jedničky a nuly do převodníku.

Co se týče vytváření kopii disků v PC, tak jsem nezaznamenal rozdíl originál vs kopie. Rovněž nagrabovaný obsah jednotlivých tracků originálního CD do PC a následné vypálení je bez rozdílů kvality. Tím je pro mě tato kapitola uzavřená a nebudu se jí dále zabývat.

Poznámka k soft. přehrávačům. Některé měly takový dopad na systém, že mi v jednom okamžiku přestal fungovat v PC zvuk úplně. Ani restart nepomohl. Musel jsem odebrat zařízení DAC Merason a až pak se to chytlo po opětovném připojení :)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

takže si len došiel k záveru že nezáleží na tom či je to originál CD, alebo kópia cez rôzne programy v pc na CD-R, ale na tom koncovom prehrávacom zariadení

no nechcem hejtiť, ale toto som si myslel stále,

občas mám dojem že keď sa moc ľudí háda o niečom tak vo výsledku vlastne každý myslel na reálne iný problém, ktorý bol predmetom hádky a najväčší problém je vždy nedorozumenie :D
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, v podstatě to tak je. Rozdíl v kopiích CD vyrobených v PC podle mého sluchu není. Za nedokonalost zvuk z PC je zodpovědný software hi-res přehrávačů.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Potom už je tu len otázka kvality použitého média, rekordéra, rýchlosti zápisu a možno aj programu.
Verbatim je dnes tak široký pojem, ako audio kazeta typu I.
Ale dajme tomu že účel to splnilo k spokojnosti.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa jhradec »

Připojení CDP optický kabelem - tedy Toslink - jsou rozdíly proti koaksu -SPDIF ?
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa AdmineR »

jhradec napísal: Nedeľa, 8. Januára 2023, 12:53 Připojení CDP optický kabelem - tedy Toslink - jsou rozdíly proti koaksu -SPDIF ?
tiež ma to zaujíma - lebo by nemali byť nie ?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

EZ647 napísal: Sobota, 7. Januára 2023, 20:24 Verbatim je dnes tak široký pojem, ako audio kazeta typu I.
Ale no tak. To je fuk jaké CD-R medium je použité. Já mám asi 600 kusů Verbatim AZO. Důležitá je kvalita zápisu, což bylo splněno na jedničku.
jhradec napísal: Nedeľa, 8. Januára 2023, 12:53 Připojení CDP optický kabelem - tedy Toslink - jsou rozdíly proti koaksu -SPDIF ?
Můj CD přehrávač Technics SL-PS7 je osazen pouze optickým výstupem. Koaxiální nemá. Pokud bych chtěl použít výstup přímo ze základní desky PC, tak je tam také jen optika. Pravděpodobně si pořídím streamer Bluesound NODE Gen 3, který je osazen vším možným, i koaxem SPDIF. Pak mohu porovnat. Recenze: https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... sound-node
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

Verbatim AZO sa vyrábal v 4-5 fabrikách na svete a medzi nimi boli kvalitatívne rozdiely, ale nikdy nie tak extrémne ako u posledných predávaných kusoch, kde bola kvalita až extrémne zlá, na hrane použiteľnosti, preto som sa pýtal, hovorím široký pojem ako audiokazeta, pretože je to proste len značka, konzistentnosť posledné roky výroby bola veľmi mizerná
ale to je proste zase iná téma
tak ako Maxell UR 1992 nie je ako Maxell UR 2002 :)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Můžu ti pak poslat podrobné informace o tomto médiu z nějakého štítku. Z té hromady jsem zatím vypálil asi 20 disků a všechny jsou ok. Problémy jsem zaznamenal u DVD-R v posledních seriích kdy byla většina k ničemu.
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 8. Januára 2023, 16:34, upravené celkom 2 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "orhore"