Merason frérot - DAC

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

v podstate netreba, keď nahodíš sériové číslo tak budem vedieť kto to vyrobil a pepst by vedel aj dátum, ale ja som ich tiež vypálil stovky aj DVD-R, tak je to vždy rôznorodé
ale vždy by som ako CD-R uprednostnil Taiyo Yuden, ktoré sa zle zháňali, ale boli v tomto type bezkonkurenčne najlepšie
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Tak samozřejmě. Já ale potřeboval něco co funguje, než to co se blbě shání i když je třeba lepší. Nicméně tohle nebylo náplní mého zkoušení, takže to můžeš rozvinout v jiném vlákně ;)
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako vravím účel splnilo, len ma to proste zaujímalo
ja tie média a kazety potom pitvám podobne ako keď Ty pozrieš do elektroniky, do schémy, použitých súčiastok a pod, každý vie to svoje kde čo je zle a čo nie je, aj keď ostatný povedia že mne ten deck, zosík hrá dobre a pod. :)
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa jhradec »

A Toslink z PC ??

Ony se ty různé způsoby přenosu dost liší z hlediska obnovení hodinového signálu v převodniku.
SPDIF => PLL. TOSLINK taky, USB =>vlastní hodiny.

Navíc optika vylučuje přenos rušení.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Toslink z PC ještě možná testnu. I když jsem připojen přes USB, tak v DACu je tento vstup galvanicky izolovaný od PC. Nejsem si jistý zda by se rušení projevilo právě tímto způsobem. Vzhledem k tomu, že každý soft. přehrávač v pc ten zvuk "obohatil" jinačím způsobem, tak si myslím, že chyba bude právě tam. A neměl jsem aktivovaný žádný filtr, či resampler v soft. přehrávači.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

Zapomněl jsem tu napsat závěr. Víte jak to vše dopadlo? Merason DAC již dávno nevlastním. Asi po 10 dnech poslechu a nadšení ze zvuku mi začal stávkovat sluch. Hvízdání v uších (tinnitus), který mě občas trápil v minulosti. Pár dnů klidu pomohlo, ale po opětovném příjemném poslechu se vrátily potíže :( .

Vrátil jsem se ke svému starému toppingu E30 s vyměněným operačním zesilovačem. Adaptér s paticí mi umožnil vyzkoušet celou škálu OZ.

Obrázok

Není to tak super odhalující zvuk jako u Merasona, ale uši jsou v klidu.

Abych ale nezůstal nic dlužen co se týče rozporu zvukové kvality z různých zdrojů dat. Měl jsem na pár dní doma i streamer BLUESOUND NODE Gen 3 než jsem ho vrátil prodejci.

Obrázok

Zajímal mě zvukový rozdíl mezi optikou a koaxem. V rámci testovaného streameru jsem ten rozdíl nepoznal. Ale pokud jsem porovnával streamer vs cd transport, tak cd transport opět vyhrál! Asi to nebude jen má domněnka, protože ke stejného závěru došli i na jiných fórech. Za stejně kvalitní zvuk jako z CD transportu se musí u streameru o hodně více připlatit!

Co se týče rady jhradce vyzkoušet propojení koaxiálního výstupu z pc do DACu. Tak bohužel to stojí zvukově za starou bačkoru. Proč? Koaxiální výstup je součástí integrované zvukovky na základní desce PC. A když je to navíc Realtek zvukovka, tak je bohužel kvalita poplatná této značce.

Je to zajímavé. Každý přístroj by měl posílat stejné jedničky a nuly, ale ve skutečnosti asi posílá poněkud jiná data.

Závěr je z mého pohledu tento. Nezbavujte se starých CD playerů, které mají nějaký digi výstup. Poskytují daleko kvalitnější zvuk při digitálním spojení i s obyčejným levným DACem než cokoliv jiného.

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa Kazetowich »

teší ma, že to viete brať ušami a nedáte sa oklamať marketingom.
Ja som so synom počúval v posledných mesiacoch rôzne mašinky na sluchátka a výsledku (na ktorom sme sa so synom nezávisle a vzácne zhodli) určite nik neuverí. Možno keby mal možnosť vypočuť všetko to čo my... Čoskoro sem dám foto s nejakým textíkom.
Dokonca sa mi nechce tomu veriť ani samému, tak som prehadzoval a počúval rôzne kombinácie strojov, slúchadiel a pesničiek znova. A potvrdilo sa to.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1016
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa jhradec »

Data jsou IMHO stejná. Nestejné je časování, které se ale v DACu převede do amplitudové roviny.
U S/PDIF se hodinový signál nepřenáší zvlášť, ale odvozuje se z datového signálu. Hodiny se následně vyčistí pomocí PLL - jenže jen od frekvencí nad kmitočtem PLL filtru. Ten přitom nemůže být nízký - > smyčka by se nechytila.
Takže výsledný zvuk ovlivňuje i strmost hran datového toku. Atd atp. I digitální obvody jsou holt sestaveny z analogových elementů.

PS gratuluji, že tinitus přestal.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Merason frérot - DAC

Príspevok od používateľa orhore »

V tomhle se moc neorientuji. Takže díky za vysvětlení ohledně časování. Nicméně stále jsem nepřišel na to proč cesta CD transport-->optika-->DAC hraje lépe než PC-->USB-->DAC. Jinde mi psali, že se mi možná dostává bordel přes kapacitu usb izolátoru. Jenže takhle se to chová i u DACů z "jiné cenové" kategorie s integrovaným izolátorem.

Pak mě napadlo, že by mohl být zakopaný pes ve windows i když striktně používám všechna nastavení pro nejlepší zvuk. Získal jsem mini pc Intel s core i5 a zkusil přehrávač wtfplay a jeho linuxovou distribuci. Ovládání není zrovna uživatelsky přívětivé, ale čistěji to už nešlo udělat. A výsledek? CD transport přes optiku opět zvítězil :D . Prostě se to nedá popsat, ale ten zvuk má úplně jiný rozměr a znělost. Jestli lepší zvuk dělá jitter, tak to musí být hodně dobré kurvítko 8-) .

Abych řekl pravdu, tak mi došly nápady. Ještě možná zkusím konvert USB to S/PDIF-->DAC, ale nevím zda to pomůže, když ani streamer, byť levný nepomohl.
Napísať odpoveď

Návrat na "orhore"