Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím Vás všechny, kteří sem zavítali :-).

Nějak mi to nedá a měl bych na zdejší členy dotaz.
Do svého vlákna v "Představení členů fóra" jsem to dávat nechtěl, protože by to tam asi zapadlo nebo by si toho mnozí návštěvníci nevšimli. A pokud jsem to zařadil špatně, tak klidně napište a já si to vlákno přesunu.


Mnohdy tu čtu v diskusích různých vláken dotazy, na to jak který stroj zní (jako třeba nyní nové přírustky uživatele iwwo - viz odkaz níže)
viewtopic.php?t=2123&start=1596
..a samozřejmě to není jen tento konkrétní příklad. No bohužel kvůli skvěle vypracovaným zákonům, které stále utahují více smyčku, by bylo špatné sem vkládat zvukové nahrávky, když jsou chráněny autorskými zákony. No jenže jak potom popsat zvukové kvality bez přímé ukázky..

Nenapadlo mě to teď, přemýšlím nad tím už nějaký rok, ale až teď jsem se odvážil tento dotaz sem napsat :roll: .
Byl by zájem o to, abych vytvořil nějaké skladby, které by jste pak mohli využít v případných testech svých strojů?



Vím, je to blbý se ptát, když zrovna jednu skladbu už zdejšímu členovi dlužím (abych něco případně nevykecal, tak nepíšu kterého se to týká), ale prostě mě to nedalo se nezeptat.

Pokud znáte mou tvorbu z novoročenek, které tu uveřejňuji, a nic Vás z toho nezaujalo, tak vězte, že toto co vydávám je jen část z toho co vytvářím. Netvrdím však, že bych výběrem uspokojil každého :-D.

Než se případně pustím do přímých ukázek, tak jen pro přehled vypíšu žánry, které mám k dispozici.
Pozor, u některých skladeb mám možnost přidat i zpěv - tedy že mám vokální materiály.
Co by možná zaujalo - těcho materiálů mám však nejméně:
-Blues
-Jazz
-Orchestral (mnohdy v návaznosti na Cinematic - filmová hudba)

No a zde jsou spíš modernější (komerční) žánry, kterých mám největší zásobu (krom těch psaných kurzívou)
-EDM (i s kombinací Orchestrálních nebo etnických prvků)
-Trap (a odnože: Deep Trap, EDM Trap, Trapstep [kombinace Trap a Dubstep], Chill Trap, Future Trap)
-House (a odnože: níže uvedený Tech-House, Electro House, Progressive House, Future House, Hard House [podobný Hardstylu, ale pomalejší], Bass House)
-Ambient
-Chill-Out (mnohdy se plete se žánrem či označením Downtempo, to je ale odlišné co se týče znění a použitých samplů)
-Trance (od toho "snového" až po ten rázný a rychlý - vesměs od 128BPM do 140BPM)
-Progressive (mnohdy v kombinaci se žánry Trance či House)

-Cinematic - filmová hudba (mnohdy provázáno s výše uvedeným Orchestrálním žánrem, ale třeba také více Elektronický nebo i pro Horror)
-Downtempo (jak jsem psal výše, mnohdy se označuje tímto i Chill-Out, ale jsou v tom rozdíly)

-R&B (z období let 2011 i novější)
-Pop (zhruba z let 2018, tedy současný)
-Techno (a odnože: Deep Tech, Tech-House, Industrial Techno)
-Brazilian Bass (méně známější obdoba žánru Bass House)
-Big Room (ten je mnohdy řazený pod EDM)
-Hip Hop (devadesátkový i současný)
-Dubstep
-Synthwave (bohužel to není Synth-pop, ale jen moderní napodobení tohoto žánru)

-a samozřejmě i zvukové nahrávky, které pořizuji kvalitním diktafonem do WAVů při 96kHz a 24bitech. No bohužel mám omezenou sbírku nahrávek.



Pokud by tedy byl nějaký zájem, lze se poté domluvit i individuálně (aby se to tu nespamovalo, lze kounikovat i přes e-mail). Případný postup práce bych tu ale pro přehled občas napsal. Nebyl by ani problém, kdybych měl vytvořit pro jednoho zájemce i více skladeb.
U některých žánrů bych mohl mít skladbu hotovou za pár dní, u jiných by to trvalo mnohem déle (to závisí už na komplikovanosti práce s materiály, které jsem si nakoupil). Sice mám teď o něco více času než vloni, ale nečekejte prosím, že bych to měl hotové třeba za týden - pokud by byl zájem větší (což si asi příliš fandím), tak zkompletovat to by trvalo přeci jen více času.

Hotové skladby bych poskytl v nepřebuzené kvalitě a kvůli testům v bezztrátovém formátu WAV o kvalitě 44.1kHz a 16bitech - tedy klasické CD. V nepřebuzené píšu proto, že právě hudba co je v novoročenkách je místy i výrazněji nad limitem, ale to je hlavně proto, že ji vydávám zdarma - mít možnost to vydat na deskách, tak tam by to samozřejmě šlo už v plném rozsahu. Zde bych ale udělal vyjímku kvůli plnohodnotnosti testu.

A teď asi to co mnohé zajímá (pokud jste dočetli až sem) - CENA nebo případné HÁČKY.
Zde to lze napsat jedním slovem: Zdarma :-).
Pokud pod pojmem zdarma hledáte něco skrytého, tak jediný háček co to má, je uvedení autora - nejedná se mi o reklamu, ale jde hlavně o krytí mě i vás, protože materiály ze kterých tu hudbu stavím jsou taky licencované a toto je jediná mě známá pomínka, která se tam uvádí*, tedy mimo další, kterými vás ale nebudu zatěžovat (*prostě aby měli přehled, zda to dotyčný stáhl nelegálně nebo koupil licenci).



No, a pokud zájem o toto nebude, nic se neděje ;-).

PS.: do té skladby zamluvené z loňska (pro jednoho zájemce) se ale pustím bez ohledu na zdejší výsledek. Jen mi dej prosím chvilku ještě čas :shifty: .
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Nstar »

Vynikajúci nápad
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Nstar napísal: Sobota, 18. Februára 2023, 17:06Vynikajúci nápad
Tiež si myslím
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar, iwwo111: Moc Vám děkuji :-), trochu jsem se obával zbytečnosti mé nabídky. Teď už jen zbývá, zda bude nějaký zájem.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Nstar »

možno sem dať hlasovanie alebo to sem proste dať už hotové
ja si teda neviem predstaviť akoby som aj tak sem dal nejaké zvukové snímky jedine z TAPE do CD Recordéru, potom do CD ROM v PC a copy do súboru a ten sem prilepiť
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Teslák »

Huráá,už se těším. Až to celé zhotovíš ,tak si piš, že tvé referenční skladby použiji a zde zveřejním výsledky.
Kandidát na testy se připravuje ,taky pomaloučku.. Bude to Pioneer CT-S710 a mnoho OP Ampů.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Tak hlasování tuším jde přidat jen při vytváření vlákna, zpětně to už nejde. A jaké hlasování vlastně máš na mysli - tedy co v něm?
Uf, jestli myslíš dát hotové skladby, tak toho by jste se asi nedočkali :lol:. Sice mám v tuto chvíli už přes 200 skladeb, ale z toho výpisu žánrů jsem některé sotva načnul. Z těch materiálů co mám nakoupeno bych mohl vytvořit několik stovek skladeb, takže toto jsem pojal spíš jako "práci na zakázku", protože jinak by to opravdu nešlo uskutečnit :-|. A to ještě nezapočítávám Ambient, to je tak specifický žánr, že jen v něm bych mohl vytvořit pár set skladeb.
Ale to píšu jen pro informaci, kdo by testoval zvuk zrovna na Ambientu..hm, i když, na druhou stranu to by mohla být výzva :-D.

Měl jsem to na mysli třeba tak, že by případný zájemce napsal, já bych mu na e-mail poslal několik ukázek ze žánru nebo žánrů, které si zvolil a pak by jsme se domlouvali dál. V případě, že by neměl dotyčný přehled o žánrech, tak bych mu udělal náhodný výběr třeba dvou ukázek od každého žánru, aby se měl od čeho odpíchnout. A toto jsou bohužel věci, které by i v pouhých MP3 zabíraly velké množství místa a sem by se to zrovna moc dobře nevešlo :-|.

Prosimtě, ale toto co píšu neber, že ti něco vyčítám, bohužel tu nejsou kolobci (smajlici), kteří by vychytali emoci co chci sem dát. Píšu to jen čistě pro informaci, abys měl představu ;-).

Jo no, na to jsem právě myslel, že nemáš jak přehrát zvuk do počítače. Pokud by ti s tím neměl kdo pomoct, tak to bys bohužel asi nepřispěl se zvukovou ukázkou. Nevím no, v tomto bych už asi nezvládl pomoct na dálku :-|.
S tím přidáním do přílohy sem na fórum by to asi taky nebylo jednoduchý - pouhá 1minuta záznamu v kvalitě CD má 10MB velikost, zde je kapacita 25MB, což odpovídá asi 2minutám 30vteřinám.


----


Teslák: Já vím, už bylo na čase, tak ještě jednou promiň za čekání :shifty:.
To mě velmi těší. Jen jsem teď zmatený, ty mluvíš v množném čísle a já měl za to, že tě zaujala jen jedna z těch zasílaných ukázek. Pokud máš ale další kandidáty, určitě napiš, budu rád, pokud jich bude víc ;-).
No to je pěkný stroj a ani není nějak starý. Přiznám se ale, že ty dvířka na můj vkus až příliš zakrývají kazetu. Ale to už su holt já, že při přehrávání musím čučet na kazetu :-D.
Hm, operační zesilovače? Promiň za tak hloupou otázku, ale to mezi nimi bývá znatelný rozdíl v kvalitě zvuku?

Tady mě něco říká, že na tomhle by se asi vyřádil orhore, protože z toho co jsem tu četl jeho příspěvky, tak dokáže z neznějící mašiny vytáhnout maximum, no prostě víc než samotní výrobci. To musím říct, že by mě zajímal rozdíl zvuku před a po opravě. Otázkou je, jestli by se mu vůbec chtělo se zabývat s přehráváním zvuku :-D - a to nemyslím ve zlým.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3648
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Nstar »

hej no to úložisko asi môže byť problém. Ja na CD rekordér nemusím zavrieť CD a zároveň pôjde prečítať v CD mechanike PC, takže to je riešiteľné jednoducho ale proste asi by to tu bolo hneď zaplnené keby sme všetci dávali ukážky. Ale nápad dobrý
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Teslák »

Foxi,je mi v podstatě jedno,jakou muziku nabídneš. Co bude,to bude. Vůbec se k vůli mne nehoň do vývrtky😂. Až to bude,tak to bude. Ale těším se na to.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: No teda, tak to máš dobrou mašinu, že to můžeš takto dělat a pokud umíš z AudioCD vytáhnout WAV, tak to je pak lehký :) . S tím úložištěm by se to asi dalo vyřešit, ale už bohužel externě - tedy, že bys to nahrával na Uložto, a nejen ty.
Jo, je to blbý, že by ty soubory nezůstaly v rámci fóra, ale asi jediná možnost.

Na druhou stranu, pokud o toto nebude mít nikdo zájem, tak budeš asi jediný teoretický přispěvatel spolu s Teslákem, což by možná fórum uneslo. Ale nechci mluvit za vedení.

---

Teslák: Aha tak, no ale když už jsem s tou vybranou tak nějak počítal, tak to zkusím a rovnou tím načnu i další žánr v mé tvorbě. Jen musím promyslet jak to vůbec postavit, s tím žánrem nemám zatím zkušenost, tak uvidím jak to půjde.
Dobře, tak děkuji za pochopení, ale neboj, tuhle upřednostním ;-).


Jinak tedy ty operační zesilovače (OP amp) mají tedy jaký vliv na zvuk pokud se vymění?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahojte, tiež by som si niečo z toho možno nahral a otestoval kazety. Aj by som sem dal výstup z decku, ale neviem to zdigitalizovat, takže o výsledky sa nepodelím :mrgreen:
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Hudba pro VintageHiFi.sk na audio-testy

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Tento sposob by bol super ...
Bohužial ja to neviem tak urobiť.
Ale je to zaujímavé a atraktívne (pre mňa 😁)
https://youtu.be/u7tRhXoVP6o
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"