Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

opravy elektroniky

Moderátori: EZ647, AdmineR

Emir
vitaj ucho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Marca 2023, 23:04

Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa Emir »

Zdravim Vas,
chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s mojim problemom a to, ze obcas vypadne zvuk, ale iba z prednych 2 repro (ostatne 4 idu vzdy OK) a nasmerovat ma, kde by mohol byt problem. Po vypadnuti zvuku ho musim vypnut a po nejakom case (cca 20min) po zapnuti opat ide. Niekedy sa chyba vyskytne aj 5x za par hodin a niekedy ide aj niekolko dni bez problemov.
Presiel aj kontrolou. Ziadna zjavna chyba ale nebola najdena. Vymenili sa nejake kondiky, kt. by to vraj mohli sposobovat, opravene studene spoje, ale absolutne ziadna zmena. Sprava sa rovnako.
Vymenil som repro kable... bez zmeny. Rovnako sa sprava, ci zapojim pravy, lavy alebo oba predne repro. Je jedno, aky vstup je aktivny. Je jedno, ci je vypnuty vypinacom alebo dialkovym ovladacom a ostane v standby rezime. Nepozorujem ziadne zmeny.
Vdaka za odpoved. :wave:
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10241
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Onkyo TX-DS838 - Porucha zvuku

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja mám len skúsenosť na mojom Technics, že robia zlosť relátka na reproduktorové výstupy, na oneskorenie pripojenia reproduktorov a na postupné odpájanie A/B výstupov ak je viac typov výstupu na predné reproduktory, väčšinou mi to nejde po zapnutí, alebo sa občas pokazí aj počas hrania, ale väčšinou nie oba kanály, ale často len jeden.
Pomáha zapnúť a vypnúť prístroj.
Inak by som hľadať asi cestu od konca podľa schémy kde zvuk nie je a kde začína až po hlavné súčiastky zosilňovača, asi u moderných väčšinou integrované.
Pozrieť aj či to postihuje sluchádlový výstup.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zosilňovače"