Procesory (CPU)

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa EZ647 »

z balíčkového dňa:
AMD Ryzen 7 3700 X 3,6GHz, 65W

Je to od roku 2005 môj štvrtý PC, je to pekne na striedačku
Intel Celeron D 2,4GHz
AMD Phenom Triple Core (zamknuté štvorjadro)
Intel i5
a teraz tento AMD Ryzen

Z toho som pochopil, že vojna typu AMD vs Intel nemá zmysel a beriem čo sa mi práve dostane do rúk, každý zatiaľ spravil svoju prácu a žiadny nezhorel, alebo sa nepokazil, len výkonovo zastaral, AMD ale prekonáva Intel cenami
Prvý Celeron (nový) bol priemerný na svoju dobu a na moje veci stačil, doteraz ho živým na účely webu, skenovania, digitalizácie, prácu s mechanikami v rámci hobby CD a DVD testovania podľa potreby, do budúcna ho nahradí Intel Core 2 Duo ak odíde doska, čo by stroj pre XP a starý HW na moje účely
AMD s trojjadrom fungoval skvele, ako hlavný pc vyše 6 rokov, síce ako použitý, ale schopný, no potom začali byť problémy s výkonom pri prehrávaní youtube full HD, čo ma prekvapilo, inak mi postačoval, ale upgradoval som príležitostne ak sa naskytol nový jazdený PC kvôli hrám hlavne a tiež odchadzajúcej grafike a nedostatku RAM
Intel i5 som asi nikdy poriadne nezaťažil, vždy mi stačil, minimálne teploty, žiadna hlučnosť vetráka takmer, ten som získal ako použitý a mal som ho necelých 5rokov, ak by neodišla doska, ani by som sa nenamáhal niečo kupovať teraz
teraz tento AMD Ryzen, čítal som na neho väčšinu chvály, len hlučnejší chladič s vetrákom, zdá sa že spraví svoju prácu, ale ešte som mu moc príležitostí na ukázanie sa nedal, ale stačí mu troška a už sa rozhučí naplno
vetrák podsvietený RGB s meniacim sa režimom
to len tak na okraj, trochu histórie a čo som dostal v balíku a uprednostnil pred kazetami
Prílohy
IMAG0645.JPG
IMAG0645.JPG (205.96 KiB) 2135 zobrazení
IMAG0632.JPG
IMAG0632.JPG (135.08 KiB) 2135 zobrazení
IMAG0633.JPG
IMAG0633.JPG (140.14 KiB) 2135 zobrazení
IMAG0667.JPG
IMAG0667.JPG (120.52 KiB) 2135 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2878
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa AdmineR »

Ja mám doma AMD Phenom II x4 965 z roku 2009 a stále stíha - aj keď na videá FullHD z YT nejako nie - paradoxne na disku uložené idú ok, a hra dokonca v pohode kuk
V práci mám Intel 5 a ten ide rýchlejšie v NTB - je to veľmi slušná mašina - strihal som tam aj vieo vo FullHD a len občas sa zapne vrtulka ... dal som tam SSD - je to HP Elitebook - som s ním velmi spokojný - je na to napojený 32" monitor s rozlíšením 2560 x 1440 - IPS a keď niekto príde, myslí že to beží výkonná PC stanica a nie malý noťas ... :D
Zajtra dám foto
Prílohy
cobra resolution 2560x1440.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa EZ647 »

to je všeobecne známa vec že uložené videa z youtube idú prehrať štandardne na slabších PC, môj starý Celeron s maximálnym výkonom CPU zvláda 720 HD, ale youtube už prestal stíhať akékoľvek ešte v rokoch keď som ho bežne používal okolo 2008-2011 tuším cca, takže som si všetko sťahoval
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1353
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa Teslák »

AdmineR napísal: Utorok, 11. Apríla 2023, 20:17 Ja mám doma AMD Phenom II x4 965 z roku 2009 a stále stíha - aj keď na videá FullHD z YT nejako nie - paradoxne na disku uložené idú ok, a hra dokonca v pohode kuk
V práci mám Intel 5 a ten ide rýchlejšie v NTB - je to veľmi slušná mašina - strihal som tam aj vieo vo FullHD a len občas sa zapne vrtulka ... dal som tam SSD - je to HP Elitebook - som s ním velmi spokojný - je na to napojený 32" monitor s rozlíšením 2560 x 1440 - IPS a keď niekto príde, myslí že to beží výkonná PC stanica a nie malý noťas ... :D
Zajtra dám foto
Ahoj Roman, jakou máš patici v desce pro procesor,AM3 nebo AM3+ ?
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ahoj Mirku - ani neviem asi Am3
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Slúbil som na dnes foto pracovnej stanice - takže HP Elitebook 15,6" s SSD a i5 vPro 5300U - 8GB RAM a grafikami (AMD Radeon R7 M260X a HD 5500) s monitorom 32" 2560 x 1440 px IPS

- notas som kupoval asi pred 4 rokmi na bazoši ešte s hdd za 200€ - nový ssd stál okolo 30€ a vymenil som a preinštaloval sám a monitor som kupoval pred asi 2 rokmi nový za necelých 200€ - najlacnejší IPS toho rozmeru a rozlíšenia - no ako grafik môžem potvrdiť kvalitu ... fakt výkonná a tichučká zostava čo málo žere
Prílohy
pc notas.jpg
pc notas.jpg (273.61 KiB) 2038 zobrazení
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Fotky na tom vyzerajú krásne - notebúk dokonca vládze strihať videá vo fullhd, len bolo treba vybrať tú správnu verziu softu.
3 zo 4 totiž sekali.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Ale dóležitý je mať skutočný OPERAČNÝ SYSTÉM, nie ten malvér čo sa tak tvári a má len 10 widiel... V skratke w10
Ale trošku som odbočil od procesorov.
Je zaujímavé, že mobilné cpu sú s menšími energetickými nárokmi tak výkonné.
Vo velkom pc potrebujete riadne vetranú skriňu a kopu fukárov... A žerie to jak stádo kráv.
Mobily a ultratenké NTB nie

Zaujímavosťou je že tento môj ntb nikdy nejde na druhú grafiku, len na vstavanú intel hd5500
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10239
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa EZ647 »

Tak on je problém že na novom HW už Win 7 veľmi nechce ísť, okrem toho už som mal rôzne vyhrážky na ukončenie podpory niektorých aplikácii a pod., takže prechod bol aj tak plánovaný na pôvodnom pc zakúpením SSD, nakoniec kolabs dosky trochu viac pozmenil plány

ešte si na ten systém zvykám, dá sa tam kdečo nastaviť aj ohľadne zobrazenia, aby sa tam násilne nepresadzovali tie nové moderné prvky dizajnu, ktoré predovšetkým odraďujú potenciálnych užívateľov.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2878
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Procesory (CPU)

Príspevok od používateľa AdmineR »

mňa odradzujú iné veci - teda okrem toho debilného neergonomického dizajnu
Celý w10 je zmätok - malwér ...
Napísať odpoveď

Návrat na "PC, komponenty, notebooky, SW a pod."