Značkovanie

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Značkovanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Budovanie mena, značky, image, dôvery...
Trvalo dlhé desaťročia. Mnohé slávne mená skončili, fabriky skrachovali.
Lacný číňan zamestnávajúci deti, ktorý nemusí rešpektovať nejaké normy a nariadenia, vo veľkej časti nezmyselné a likvidačné... Ekoteroristickobyrokratické. Čínan vyleje zvyšky olovenej farby do jancitjang ani okom nemihne.
Číňan ale nemá meno.
Kúpil preto nejakú značku. Napr. Kodak :D, či Tdk. A jeho lacná fabrika chrli aušusu pod kedysi svetovou značkou... Wtf :roll:

Nejaký čas to fungovalo a možno bude, ale dlho nie.
Číňania nie sú hlúpi a čína má dlhodobú stratégiu.
Napr značky ako Shanling, Fiio a iné idú svojou cestou.
Ešte sa budeme čudovať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Čína je shopná a ochotná (zatiaľ) ponúknuť všetko. Od lacnej nekvality po nablýskaný hajend.
A Európa pácha harakiri pod dozorom ameriky za podpory najatých zapredancov.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa jhradec »

V době kdy Evropa blbne s omezováním motorů s vnitřním spalováním -> klidně dováží skoro všechno přes půl světa. Ještě že alespoň loděma.

Čínské zboží už dávno není jenom levný kšunt. Je takové, jaké si zákazník objedná. Zákazníci jsme my- Evropa. Umíme si správně objednat? Mám mírně podepřený dojem, že čínské zboží prodávané v Německu je trvanlivější, než to co se prodává v Česku.
Když jsem počátkem tisíciletí programoval PLC přesunul americký dodavatel výrobu z Japonska do Číny. Jediný rozdíl v kvalitě byla papírová krabička. A to si myslím, že si Američané objednali schválně- Čína nabídla lehčí = eko nomictější i eko logičtější než Japonci.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa Stano »

No ja si myslím, že to čo sa deje nám nikto nenúti, ani nás nikto nedozoruje :lol:
Ak zoberiem len Slovensko, remeslá zanikajú vďaka lenivosti ľudí, dosrali sme si školstvo (to neurobili politici), ľudia dajú svoje deti do školy, po skončení ktorej niet reálneho uplatnenia. Vysoké školstvo ... Sociálna práca, sociálne právo, kde aký manažment, tak a máme vysokoškoláka, ktorý je evidovaný na úrade práce :D
Nechcem sa nikoho dotknúť.
Všetko podraželo, bývam na dedine a vlastne som rarita, lebo mám vlastnú zeleninu. Voľakedy sme chovali prasce, kravy,ovce aj sliepky, teraz už nikto nechová hospodárske zvieratá a za tým je tiež len lenivosť ľudí.
Sme nastavení na konzum a spotrebu, toto nám nikto nenanútil, to sme si zvolili sami, sme nastavení na pozlátko a efekt, sme leniví, nastavení na spotrebu a konzum.

Kvalita sa vyrába stále, ale treba si za ňu priplatiť. V jednom dokumentárnom filme, bolo vysvetlené prečo sa napríklad džíny musia robiť v Číne, ak by sa vyrábali napr. v Nemecku cena jedného kusu by bola niekde na úrovni 400-500 eúr, jednoducho je to tak.
Dobrý príklad je aj servis vintage elektroniky, zaplatiť opravu v reálnej cene je skoro nemožné, ak by ten servis nerobili nadšenci ako je povedzme Teslák(teraz myslím na opravu Technics RS-B765), no ak by účtoval za hodinu práce tak 20 eúr a ak by mi reálne vyúčtoval hodiny, ktoré s tým strávil, tak by som bol asi aj smutný :D

To ako žijeme, čo kupujeme, ako sa správame , za tým nie je nikto len my jednotlivci, tvoriaci spoločnosť.
Čína vyrába, lebo kupujeme :D
Naposledy upravil/-a Stano v Nedeľa, 23. Apríla 2023, 21:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Prečo to volakedy fungovalo bez číny?
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa Stano »

Nemali sme také nároky na svoj vlastný život. Auto bolo luxus, telka bola luxus, o značkovej veži som ani nesníval...
Teraz je u nás v dedine viac áut, ako bolo v 80 rokoch televízorov :lol:
No a napríklad v 90 rokoch boli celkom šmejd výrobky made in Kórea.
Čína dostala rozum, otvorila trh svetu, je to obrovský spotrebiteľský trh a obrovský pracovný trh.
Nosil som ešte botasky Puma made in Italy, a Adidas som mal made in Germany, cena bola v danom čase vo výške mesačného platu baníka. Neexistuje aby som teraz dal 1000 eúr za topánky :D
Telka Salora z Tuzexu, stála ročný plat, video JVC stálo ročný plat... Bolo to strašne drahé. Teraz máš telku za mesačný plat, ak by sa to vyrábalo v Európe (vrátane všetkých súčiastok), dal by si za telku ročný plat? :D
Keďže telka musí byť v obývačke, v jedálni, aj v spálni, tak mne sa nechce robiť tri roky len na tie televízory a hladovať :lol:
Pioneer je Made in China, moja srdcovka. Technics obnovil výrobu, verím tomu že ho robia v Číne.
Keby som to takto bral, tak teraz rozmýšľam, že za 3 roky by som mohol mať zostavu TAD :lol:
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2321
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa orhore »

Technics současnosti má na zadním panelu napsáno Made in Malaysia. Jinak stále používá ten shit zapojení class AA. Ale to je v podstatě jedno :)
Monisa
vitaj ucho
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 30. Júla 2023, 13:24

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa Monisa »

Stano napísal: Nedeľa, 23. Apríla 2023, 20:41 Nemali sme také nároky na svoj vlastný život. Auto bolo luxus, telka bola luxus, o značkovej veži som ani nesníval...
Teraz je u nás v dedine viac áut, ako bolo v 80 rokoch televízorov :lol:
No a napríklad v 90 rokoch boli celkom šmejd výrobky made in Kórea.
Čína dostala rozum, otvorila trh svetu, je to obrovský spotrebiteľský trh a obrovský pracovný trh.
Nosil som ešte botasky Puma made in Italy, a Adidas som mal made in Germany, cena bola v danom čase vo výške mesačného platu baníka. Neexistuje aby som teraz dal 1000 eúr za topánky :D
Telka Salora z Tuzexu, stála ročný plat, video JVC stálo ročný plat... Bolo to strašne drahé. Teraz máš telku za mesačný plat, ak by sa to vyrábalo v Európe (vrátane všetkých súčiastok), dal by si za telku ročný plat? :D
Keďže telka musí byť v obývačke, v jedálni, aj v spálni, tak mne sa nechce robiť tri roky len na tie televízory a hladovať :lol:
Pioneer je Made in China, moja srdcovka. Technics obnovil výrobu, verím tomu že ho robia v Číne.
Keby som to takto bral, tak teraz rozmýšľam, že za 3 roky by som mohol mať zostavu TAD :lol:
Máš úplnú pravdu! Ako sme sa cez to dostali, však? Všetko sa tak rýchlo mení. Pamätám si, ako sme sa tešili z maličkostí a tešili sa z toho, čo sme mali. Teraz sa však zdá, že sme zablúdili. Svetové trhy sú preplnené lacnými výrobkami z Číny a my už ani nevieme, aká je skutočná cena vecí. Či už ide o topánky alebo iný tovar, kvalita už nie je taká dôležitá, len cena a značka.
Ale viete, našťastie to nie je také zlé. Doteraz existujú značky, ktoré sa snažia udržať kvalitu, aj keď nie sú vyrobené v Európe, napríklad GLAMTIK má veľký výber topánok. Jeden slovenský obchodný web, ktorý ste mi poslali, vyzerá sľubne.
Naposledy upravil/-a Monisa v Utorok, 1. Augusta 2023, 18:43, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

ja na to pozerám kus inak - väčšinou kupujem veci z druhej ruky - overené vekom a v stave nového kusa (dá sa to) - často za 1/3 ceny a menej. Recyklujem a pritom nekupujem nové šmejdy. A čo je nové a drahé (najnovšie strímery a 8K nezmysly - to ma neláka a rád to oželiem) - ako hovorili starkí - prikry sa takou perinou na akú máš ... keby tak fungoval svet, a na rozume, neni v takom stave ako dnes
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1061
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa jhradec »

Ten konzum má i opačnou stránku. Levné a dostupné se nevyplatí opravovat. Sebemenší porucha a šup s tím do šrotu. Konzum zaplavuje planetu horami odpadu. V komunitě tzv. primitivních odpad prakticky nevzniká. Kdo má dvě PET lahve od Coly - má NĚCO -> může s nima poslat dítě pro vodu- 2 km k studni.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2891
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa AdmineR »

jhradec napísal: Nedeľa, 30. Júla 2023, 14:01 Ten konzum má i opačnou stránku. Levné a dostupné se nevyplatí opravovat. Sebemenší porucha a šup s tím do šrotu. Konzum zaplavuje planetu horami odpadu. V komunitě tzv. primitivních odpad prakticky nevzniká. Kdo má dvě PET lahve od Coly - má NĚCO -> může s nima poslat dítě pro vodu- 2 km k studni.
ano super ;)
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Značkovanie

Príspevok od používateľa oneeeee »

čína nespí . čína má všetko . vie vyrobiť všetko , aj trojhrannú bublinu do vodováhy . :lol: čína je čína . najlepšia ekonomika na svete . denná spotreba ošípaných je jeden milion . zaostávame , alebo sme niekoľko rokov pozadu .
Prílohy
IMG_20230730_153452064.jpg
IMG_20230730_153527920.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"