Kazetowichov kazetový minikútik

sem môžte prispievať svojimi pokladmi - pochváliť sa čo máte doma a čo vás potešilo objaviť a získať

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

tu v krátkej dobe pribudne fotodokumentácia môjho novozaloženého testovacieho kazetového minikútika - a s ním začne nová kapitola kazetovej kariéry - verzia 3,0 :lol:
Postupne budú pribúdať nejaké tie testíky rôznych kazetiek - či sa to niekomu páči alebo nie.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa jhradec »

Doufám, že v rámci nové verze testů nebudou opomenuty ani měřené charakteristiky pásků- ježto jsou základem.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa Kazetowich »

no, nedisponujem žiadnymi meracími prístrojmi iba ušami
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa orhore »

jhradec - ta měření jsou dávno na jiných stránkách: http://audiochrome.blogspot.com/2018/03/
nebo měření na různých kazetofonech: http://www.ant-audio.co.uk/Tape_Recordi ... index.html

Stejně, co deck, to jiný průběh. Nedá se z toho dělat jednoznačný závěr.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak tak - ide o celkovo subjektívne dojmy prestarnutého materiálu - skladovaného v rôznych prostrediach a tak takže skôr také plus mínus veeeľmi neobjektívne - či niečo prekvapí po tak dlhej službe - či sa voľakedy kvalitne nahratá kazeta dá nahrať aj dnes a pod ... podobne ako Erikove - samozrejme tomu konkurovať nebudem :) - ani také detaily fotiek momentálne neurobím - ale možno tam nájdete niečo iné ... uvidíme, povedal slepý František
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa jhradec »

No to jsou kmitočtového charakteristiky - to jsem právě na mysli neměl -> vypovídací hodnota je nízká.
Charakteristika pásku ukazuje závislost parametrů na předmagnetizaci, což už vypovídací hodnotu má. Měla by se použít samozřejmě nějaká normální( pokud né normovaná) hlava.
Měřícím přístrojem se může stát PC se slušnou zvukovkou. Pro kazety je to splněno prakticky vždy- požadavky jsou nízké.

Pokud se měří s minimálním vybavením ručně- je to docela piplačka - jak jsem se sám kdysi přesvědčil. Ale jde to.

Ty charakteristiky by měl poskytovat výrobce- snad by mohl i prodejce- ale dnes se na to kašle.
Rád se nechám přesvědčit o opaku.
Našel jsem jen toto: https://www.spita.nl/files/LPR35-Datasheet.pdf
Což tak trochu kazetový pásek není.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

takže konečne som to dal všetko na miesto a nafotil už v prevádzkovom stave - nech sa páči - môj testovací podstolový kazetový mini kútik ...
IMG_20230624_181327.jpg
Jeho časťami sú - 3 head dual capstan deck SONY TC-K670
SONY TC-K670
SONY TC-K670
uzavreté sluchátka Audio-technica ATH-T500 (budú sa meniť s inými)
Audio-technica ATH-T500
Audio-technica ATH-T500
prehrávač Hires slúžiaci na nahrávanie (momentálne Astell&Kern A&Norma SP15 - dostal som ho za úlohu predať od kamaráta - ale zneužijem to a nejaký čas si ho tu ponechám) :lol:
Astell&Kern A&Norma SP15
Astell&Kern A&Norma SP15
A prepojovacie káble z Astellu do decku Audioquest
Prílohy
Audioquest
Audioquest
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

teraz som rád že som nepredal asipon posledný tento šuplíček ... náramne sa mi hodí sem
Prílohy
IMG_20230624_204528.jpg
IMG_20230624_204528.jpg (170.1 KiB) 2648 zobrazení
IMG_20230624_204521.jpg
IMG_20230624_204521.jpg (227.01 KiB) 2648 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

A keďže som bol nútený za posledné obdobie predať veľkú časť kazetovej zbierky, tak tým kazetkám čo ostali venujem všetku pozornosť a dostanú starostlivosť v podobe očisty. Všetky staré krabičky prejdú leštiacou kúrou a tak pod.
Kazety, ktoré som od kohokoľvek v minulosti dostal ako darček som nepredal a ostávajú pekne domka.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa AdmineR »

Takže po dnešnom testovaní kazetky Technosonic by som rád urobil testovanie spojené s krátkymi ukážkami záznamu tej ktorej kazety - odhadom tak 1 min. záznam s prepínaním zdroj/nahrávka - viem že už ste mi tu radili ako na to, no bol by som potešený keby sa to stalo ešte raz -:)
Teda ako pri nahrávaní na 3 head zaznamenám zvuk do mp3 alebo ... ?
PC je iba kusok od decku a vlastne nahrávam teraz z neho. Má to dosť podarený výstup - verím že aj záznam to urobí ok.
Predsa lepšie je počuť ako to hrá + samozrejme vždy bude nejaký pokec ...
A dôležitá otázka - kam dávať toto testovanie ?
Do existujúceho vlákna či nového ? Vyňadrite sa.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Ahoj, vím, že jsem ti tu popis dával už i mnohem dříve, ale našel jsem jeden čerstvý, kde jsem to popisoval, tak dál nepátrám :-D
viewtopic.php?p=43705&hilit=win7#p43705

Ale klidně se ptej dál ;-).

:!: Prosímtě pozor, do Mp3 záznam určitě neukládej, to je na posouzení kvality celkem dost nevhodné, naprostý ideál je WAV a bohatě postačí kvalita 44.1kHz a 16bit. (Jen zajímavost, při tomto nastavení zabere 1minuta WAVu 10MB, 2 minuty 20MB, 3 minuty 30MB...)


Co se týká zařazování testů, tak nejvhodnější sekce je tu:
viewforum.php?f=2
a můžeš to udělat na způsob jako já - tedy že si založíš vlákno jen pro Normálky, kde budeš testovat normálky, pak další vlákno na Chromky a na Metalky. Dávat to do samostatných vláken každou kazetu zvlášť by způsobilo jen zmatek - ale to je čistě můj názor, neber to nějak zle.


A pokud můžu poprosit, zkus se při uveřejnění zvukových nahrávek testů kazet vyvarovat autorsky chráněných skladeb, nechci tě s tím nějak otravovat, ale dneska jsou ti ochránci autorských práv docela ujetí. Sice to vyzní, že se ti snažím vnutit, ale pokud bys chtěl, klidně ti můžu udělat na tyto testy přímo nějakou vlastní skladbu, kterou bych ti dal i ve WAV, takže bys měl bezztrát a žádnou kompresní Mp3, tak jako jsem ji nedávno udělal pro Mirka. Nebylo by to hned, ale teď už mám čas, takže bys příliš dlouho nečekal.


PS.: K té Technosonics ti gratuluji, já jí mám zatím jen dva nebo tři kousky a jednu z nich zabalenou, kterou mi před pár lety daroval Orhore.
Jen se zeptám, než jsi ten původní záznam přemazal, udělal jsi zálohu? Docela by mě to mluvení tam zajímalo.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Kazetowichov kazetový minikútik

Príspevok od používateľa Kazetowich »

nejaký 1 minutový sampel co zacina velmi potichu (kvoli testu šumu), s krásne znelým klavírom, činelom, kontrabasom a nejakým bubnom a vokálmi by bol super. Ale to bude problém zrejme, tak skus niečo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Naše poklady"