Verte mi, som inžinier !

alebo čo vás príjemne, či nepríjemne šokovalo - tipy na výnimočne kvalitné alebo nepodarené vintage hifi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Dolezite je mat prilbu ! :D
bad-advertising-10-6017d05667902__700-561x1193[1].jpg
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Lesnici nasprejovali jelenom na parohy reflexnu farbu aby predisli nehodam co prieslo surrealisticke a desive fotky :shock:
01-reindeers-glowing-antlers[1].jpg
01-reindeers-glowing-antlers[1].jpg (25.35 KiB) 4943 zobrazení
Clipboard02.png
Clipboard02.png (392.07 KiB) 4943 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Joo praca ajtaka to je pohodicka, cistucke priestory teplucko a ziadna namaha...

Takze si zbalte vybavu ideme do serverovne v chernobile ;)
1614202609120423599.jpg
1614202609122420638.jpg
1614202609117919118.jpg
161420260912096300.jpg
161420260911729219.jpg
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Tak to je teda solidní chuťovka :shock: ... Ale s tím Černobylem je to asi nadsázka ne?
Já jen, že i kdyby jim tam fungovalo nějaké zařízení (což v některých opuštěných místech se dá najít), tak už to LCD je divný, pak i ten nápis "Copyright: 2006 Bell Inc.", pak i to, že to má zřejmě 3.33GHz (ale nevim, ten první řádek je rozmlžený) a hlavně SATA řadič a 2GB CompactFlash karta zřejmě jako HDD..
Ale je pravdou, že to nemění nic na tom, v jakém stavu to je..a taky, že to vůbec funguje..


Jo a jinak ten sob se svítivíma parohama vypadá naopak dost zajímavě a ne děsivě jak píšou.
Jen nechápu jakým dopravním nehodám chcou předejít, na fotkách je vidět, že je na obojku a u nějaké ohrady..
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

photo_2021-03-06_22-35-49.jpg
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

SilverFox•NSK napísal: Piatok, 26. Februára 2021, 11:58 Duke_Dragon: Tak to je teda solidní chuťovka :shock: ... Ale s tím Černobylem je to asi nadsázka ne?
Já jen, že i kdyby jim tam fungovalo nějaké zařízení (což v některých opuštěných místech se dá najít), tak už to LCD je divný, pak i ten nápis "Copyright: 2006 Bell Inc.", pak i to, že to má zřejmě 3.33GHz (ale nevim, ten první řádek je rozmlžený) a hlavně SATA řadič a 2GB CompactFlash karta zřejmě jako HDD..
Ale je pravdou, že to nemění nic na tom, v jakém stavu to je..a taky, že to vůbec funguje..


Jo a jinak ten sob se svítivíma parohama vypadá naopak dost zajímavě a ne děsivě jak píšou.
Jen nechápu jakým dopravním nehodám chcou předejít, na fotkách je vidět, že je na obojku a u nějaké ohrady..
Tak jasne ze je to trosku prehnane, taka serverovna ako na fotke moze bit kdekolvek kludne aj u nas, spravi sa docasne riesenie (jedna docasnosti je jeden FURT) a dokedy to nejak funguje tak sa to neriesi :lol: Dokonca ma na tom postavenu reklamu IBM (nizsie) v skratke tam popisuju ako nevedeli naist server ked prisiel technik a zistily ze bezi roky zamknuty bez chladenia cistenia atd a vraj sa to realne stalo. Nedavno som cital ze dokonca niekde zamurovali server ked robili prerabku a nasli ho po rokoch len preto ze stary spravca siel do dochodku a novy chcel spravit inventarizaciu serverov. Hladali ho a nasli ho len podla kabla co viedol do steni, ked sa k nemu preburali zistili ze spokojne funguje len je trosku zapraseni a zastaraly :D





PS: ta pametovka este napajana z ineho pc je docela bezna,(ted az na to napajanie) moze to bit len jednoduchy boot drive a server bezi zo siete alebo ma enkriptovane disky a podobne, prakticky kazdy server ma na tieto ucely dneska interne USB alebo citacku pametoviek.

PS2: na obrazku to vyzera ze serverovna nemala okno a miesto neho dal niekto dvere s dierou a tak sa stala holubim rajom, ostatne podobne vyzera mnoho poval kde maju mensi internetovy poskitovatelia svoje veci, su aj pripady ked su na streche routery a mikrotiky len zabalene do vreca na odpadky (lebo primerany box a jeho montaz je moc draha alebo nechce dovolit majitel a podobne) a tak po lejaku nejde internet, extra body za to ked je pripnuty ethertovy kabel napriamo eskapaskami o hromozvod :lol: Multimedialne billboardi by si ties pozeral ako su poriesene, externi box z ikea a v nom len hodeni notebook a kabliky pekne do obrazovky ziadna extra izolacia nic a dokedy ten box nepopuka od slnka alebo sa do neho nevlupa nejaky zvedavy clovek ci zvieratko tak to vecsinou funguje :D

PS3: aj mne sa paci vydiet ho v klude ale keby mi nahle nieco take v noci ked pojdem prispaty skocilo pred auto tak neviem neviem :?
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Duke_Dragon: Ty potrubní dveře jdou nějak mimo moje chápání.. Tímhle způsobem není ani šance s nima hejbnout...leda by ty trubky byly z obou stran s rezervou otáčivé (myslím třeba jako vodovodní baterka). Každopáně, tohle je solidní úlet.


Tyjo, tak to je dobrá frajeřina. No vlastně že něco dokáže vydržet takhle dlouho bych se nedivil - už jsem viděl mnoho obrázků počítačů, které byly v ohavném stavu (co do prachu a bordelu, tak i fyzického stavu) a přesto takto několik let fungovaly - a to jsem ty obrázky přitom ani nehledal.

Jo takhle, a já si říkal co je to za bordel.. Takže označení "zasranej server" není až tak daleko od pravdy :-D.
Tyhle ty inženýrský skvosty co popisuješ, tomu se ani nedivím, pár podobných jsem už kdysi viděl i osobně, jen jsem si to nenafotil.



K PS3: Jako že myslíš, že bys strhl volant a najel do škarpy nebo že by ses ho lekl?
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

bazos.jpg
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

A drz !
ovima4ihdxr61[1].jpg
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:D :D :D :D :D
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

usb.jpg
usb.jpg (65.52 KiB) 4358 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verte mi, som inžinier !

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

ak ste si vraveli niekedy jeslti existuje nejaky globalni vypinac internetu na celej planete tak takto vyzera :lol: :
photo_2021-04-24_14-33-01.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Spadnutá sánka"