Koss Porta Pro versus

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Koss Porta Pro versus

Príspevok od používateľa AdmineR »

v prvom príspevku porovnám legendárne kosy so sluchátkami, ktoré sa dajú dnes kúpiť v stave nových za cca 80 euro. Konkrétne veľmi podarené Sennheiser HD599.
Čo získame oproti kosom, keď nejaké to euro prihodíme?
Vyspelejší otvorenejší prejav, širší a hlbší priestor, zreteľnejšie stredy a výšky, slabšie basy, omnoho viac reality, super pohodlie, vyšší výkon a dynamiku. A zrozumiteľné, verné, živočíšne prítomné a čistučké vokály.
Schopnosť vykresliť atmosféru.
Rozdiel naozaj nie je malý. Je to presne tá finančná hladina, kde sa najviac oplatí ešte prihodiť. Ďalšie stovky euro už tak veľký rozdiel neprinesú ako tu investovaných pár desiatok.
K tým basom ešte dodám, že tieto sennheisery nie sú na basy chudobné, skôr naopak. Ale kosy ich majú ešte viac. Samozrejme nie sú tak rozlíšené a definované. Sú skôr pre mladých na tie basové orgie, kde všetko ostatné je menej dôležité.
Prílohy
koss porta pro white vs sennheiser hd599
koss porta pro white vs sennheiser hd599
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Koss Porta Pro versus

Príspevok od používateľa jhradec »

Koss PP jsou na venek. Na srovnání s těmi Senny by se hodily spíš R90. Ale jsou staré, staré, staré - typově. V oblasti sluchátek šel pokrok dost prudce vpřed. Koss PP přehrajou i současná sluchátka z Lidlu.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss Porta Pro versus

Príspevok od používateľa AdmineR »

V oblasti sluchátek šel pokrok dost prudce vpřed - ano, suhlas
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Koss Porta Pro versus

Príspevok od používateľa AdmineR »

išlo mi hlavne o to, že koss pp sú pomerne známe, rozšírené a vypichnúť ten rozdiel s niečím zaplatiteľným a čo mám po ruke. A čo mám veľmi rád pre ich dostupnosť a podarenosť. A univerzálosť. Už som sa na to dlho chystal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"