SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Som si pred rokom urobil radosť s krásnym ojedinelým kusom z výroby Sovietskej fabriky KYROV,model Olimp profi kotučiak skopčený od Revox A-700 seria,hrá neskutočne krásne,kúpil od ukrajinca po celorozsah rekonštrukcii mechaniky aj naladenia obvodov.Oproti švajcu nemá ručičkové stierače ale full aj s indikáciou real time počítanie,navyše hľadanie skladieb a autolokátor zadávania hľadanej stopy v podobe fluorescent indikácii.
Prílohy
s-l1600 kotuč.png
s-l1600 kotuč.png (2.08 MiB) 714 zobrazení
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa jhradec »

Gratuluji.
Pribory vysšego klassa jsou opravdu špičkové.
Jen by mne zajímaly dvě otázky:
1)jak a za kolik si to mohli v Sojuze koupit ( cena bývala někde vyražená). Podle “ mého agenta” se v osmdesátkách v ruských obchodech objevovaly maximálně pribory vtorogo klassa - tak jsem přišel k Vesně 202.
2)to v tom hrajou ty původní ruské operáky?
Předem dík za odpověď
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3004
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa AdmineR »

masaker, vyzera to aj s tymi ampex kotučami velmi pekne.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ano zapojenie a osadenie je pôvodné a stroj komplet nakalibrovaný,moja kúpna cena ?800 a k tomu doprava z Ukrajiny 180 a clo 230 Eur,čo sa týka realu z tých dôb u Sovietov,bližšie naozaj neviem ako to finančne a podobne v dobách minulých fungovalo.Zaráža ma však že sme v tých dobách boli soudruzi aj z RVHP ale že sa z tejto produkcie nič nedostalo trebars ku nám do CSSR alebo DDR je mi záhadou,veď sortiment východ nemcov ako RFT tu bol...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa jhradec »

No právě,
Velký bratr k nám přístroje vysšego klassa ( číselné označení začíná nulou ) nedodával a i těch první třídy bylo poskrovnu. Na druhou stranu ani v Rusku nebyly běžně na krámě. Tedy to zásobování -
měli ještě horší než u nás. A to je co říct. Na zboží ( co za něco stálo) se čekalo a po dodávce se rychle vyprodalo a na krámě zas nic nezbylo. Bolševik se bál krize z nadvýroby a tyhle šarády s vlastním obyvatelstvem hrál naschvál. Podobně se choval i k výrobním podnikům, které se nezabývaly preferovaným sortimentem ( vojenská výroba a to co bylo možno prodat za cizí devizy).

Co jsem se setkal, tak na přístrojích byly prodejní ceny uvedeny( v rublech, markách, Kčs).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa orhore »

Velmi pěkný kotoučák. Zajímalo by mě schéma zapojení a čím je to vlastně osazeno. Servisní manuál jsem na netu nikde nenašel.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa jhradec »

Schema je na Elektrotanya na konci návodu k použití( ruská zvyklost) a je kreslené tím hrůzným ruským stylem.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa orhore »

Na elektrotanya je akorát typ 005C. Je vzhledově odlišný a nevím zda se neliší i v zapojení. Proto jsem psal, že nejde dohledat.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa daniel00421 »

orhore napísal: Utorok, 17. Októbra 2023, 10:49 Na elektrotanya je akorát typ 005C. Je vzhledově odlišný a nevím zda se neliší i v zapojení. Proto jsem psal, že nejde dohledat.
Jo,schemy ale nie kompletné sa dajú postupne poskladať na Google fotografiach odscanované,treba sťahovať stránku po stránke
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa jhradec »

Liší se nějak zásadně 004 a 005?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: SOVIETI A KOTUČIAKY NA UROVNI

Príspevok od používateľa daniel00421 »

jhradec napísal: Utorok, 17. Októbra 2023, 14:00 Liší se nějak zásadně 004 a 005?
Mzslím že ani nie ale teray neviem,sa robili 4 track serie aj 2 track a ešte aj sovietsky system loženia stôp pri 4 track nie ako sme zvyknutí prvá strana 1/3 a 2/4 stopa ale mali aj hlavičky v osadení postupne 1/2 a 3/4 stopy na páse ako loženia na cass.deckoch,takže myslím že od modelu OLIMP 002-005 je to rovnaké čo sa týka strojov od mechaniky až po elektroniku,možno drobné design upravy???!!! naozaj presne neviem,nechcem klamať a zavádzať falošnými informáciami,až tak v tom zbehlý nie som,viem ešte o sovietskych zn.ROSTOV,KYJEV a JAROV-pri tomto som si nie istý či si dobre pamätám.

ú
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"