PEUGEOT 405

pre oživenie sem môžete prispievať aj o starších približovadlách

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

Už nějaký ten pátek toto auto vlastním, ale dnes bol krásny októbrový deň... Akurát na "kozmetiku" :D
Vnútri som sa mu povenovala už v septembri, no to tak dobre nevyzerá, ani sa to vlastne nedá dobre odfotiť...
Nemám rada nounejmšity, nechala som si poradiť a zaobstarala si na udržovanie repertoár značky Turtle Wax (nie, nejdem nič reklamovať - iba som spokojná =P)
Dlho som premýšľala či ísť na autoumývačku, ale ja to nemám rada... Ešte keď tam každý s jednou kefou robí karosériu, sklá a disky (kolesá) :roll: - to je inak pre mňa nepochopiteľné... jako keby si umývali furt podrážky na topánkach, aj tak to hneď zaje...špinia - a okrem iného, kúpila som púžou vo veľmi zachovalom stave, predchádzajúci majiteľ sa o to auto staral a je to vidno.
Má svoj vek aj svoje vady. Ale ktoré auto nemá muchy, že? :D
Ja som spokojná, že má kvalitnú protikorózku, vďaka ktorej sa udržal tak dlho v dobrom stave. Nejaké náznaky tam sú, o tie sa postarám čo najskôr (možno zajtra, možno inokedy - uvidíme aký vyjde čas).
Troška obkecávania a teraz k veci.
Lak je zachovalý a vidno, že ho voskovali. Tak som si dnes urobila deň len na to. Samozrejme, sama by som to asi nezvládla (alebo nie tak dobre).
Pokúpila som pakšamenty, nachystala všetko (a aj tak to nestačilo :D) a mohlo sa ísť robiť. Robotka je to krásna a ešte ten výsledok!
Keď som schovávala inštrumenty a pozrela za seba, vyzeralo ako nové.
Tak reku, zaslúžilo by si aj nejaké pekné prostredie a nafotiť.

Tadáááááá :DDD
Prílohy
action.jpg
action.jpg (132.64 KiB) 1918 zobrazení
MY405.jpg
MY405.jpg (133.87 KiB) 1918 zobrazení
puzo.jpg
puzo.jpg (135.35 KiB) 1918 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa EZ647 »

Som si hovoril čo je u Teba nové, tka dlho nič, ale vidím že sa nikdy nenudíš, ako ja :D Čo je aj veľký problém zároveň niekedy, ale inak super. Mal by sa vyjadriť aj niekto k téme, keďže ja autá eeee :D
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

tak ja už moc sem nechodím ani celkovo kazety... teda stále počúvam WM aj som si v stredu nahrávala TDK SA black edition, ale tak nejak sem zabúdam prispievať... ale dnes som mala taký dobrý pocit a ešte aj krásne vyniklo autidlo, keď sme ho umyli... musela som sa "popýriť" :D :D jakože je to starý črep, nie je sa čím chváliť, ale ja som taká... nové autá mi nič nehovoria a podľa mňa mám ppči auto, na ktoré som hrdá... ešte vodičák a bude svet dokonalý :D
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa jhradec »

Jaké je v něm HiFi? Bude nějaké vylepšení?
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

jhradec napísal: Sobota, 28. Októbra 2023, 21:50 Jaké je v něm HiFi? Bude nějaké vylepšení?
Neviem, či by som to nazvala HiFi, ale autorádio je tam základné. Pioneer KEH-1940 (foto z internetu)
Pioneer KEH 1940.jpg
Pioneer KEH 1940.jpg (27.59 KiB) 1870 zobrazení
To bola inak jedna z vecí, čo ma vlastne pri kúpe oslovila, že tam bolo autorádio s kazeťákom. Väčšina ľudí to vymenila, tak som rada, že som narazila na výnimku. Okrem toho spomínal, že menil reproduktory aj s kabelážou a je to naozaj počuť. Zvuk je kvalitný - na auto. Oproti Felde to teda "HiFi" je, ale v Alfe sa počúvalo lepšie, vďaka lepšiemu odhlučneniu auta.
Škoda je tej alfy... nie že by som ju mala v obľube, ale bola dobrým spoločníkom. Aj tak mi najviac chýba Favo... no to zas odbočujem :D

Jediné vylepšenie, čo by som prijala je diaľkové ovládanie. Nie je to nič nutné, kvôli čomu by som menila autorádio, iba keď si sa pýtal na vylepšenie.
A to len preto, že interiér je vkusne schovaný pod takým deklom a dobre to vyzerá.. keď je to odklopené, už to nie je ono :D
Peugeot_405 interior.jpg
(ja mám dvojramenný volant, ale lepšiu fotku som nenašla a som lenivá ísť to fotiť :lol:)
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

Počúvame to tak, že loudness sú vypnuté.
Volume:
8 je príjemná kulisa a na 10 si už vychutnávame dobrú pesničku. Zvyšných 20 hlasitostí zatiaľ nevyužité :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

moniatko: Zdravím Tě :-).
Co k tomu můžu dodat? Máš mnoho talentů - umíš kreslit, opravit auto, baví tě fotit a to umíš taky hodně dobře.
Už když jsem četl to, jak jsi tu popisovala tu opravu ve svém vlákně, tak jsem jen koukal, jak zručná jsi. U mě je zručnost na bodu mrazu :lol:.

Trochu mě zarazilo, že se už nevěnuješ tolik kazetám, ale tak to zase chápu skrz málo času, co jsi tu párkrát zmínila. Věřím, že se to zase vrátí ;-).

Auto máš pěkné, vyleštěné a fakt je dost zachované, to se dneska moc často nevidí..ale ono hlavně ani ty starší auta už ne. Přesně jak píšeš, ty nové mi přijdou taky o ničem. Žádné hranatější tvary nebo výrazně odlišnější a hlavně líbivější vzhled. Všechno mi to připadá jako kopie designu napříč výrobci, všechno zaoblený, jednotvárný, jako by to odlili ze stejné formičky.. Jsem takhle zahlídl jednu fotku, kde bylo asi 5 aut, všechny bílé a přišly mi naprosto totožné, ale pak jsem si všiml nějaké podivnosti na kapotě, tak jsem se podíval blíž a ono každé auto mělo jinou značku výrobce - nevšimnout si toho, tak bych zůstal u toho, že to jsou všechno stejné modely. Samozřejmě pak jsem si začal všímat i drobných detailů jako byly lehce odlišné tvary světel, chladičů atp..
No ale to je tak všechno co k autům můžu říct, jinak jdou vlastně úplně mimo mě - já nejsem ani uživatel, jen pozorovatel :-D.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa jhradec »

Pioneer s kazetákem je OK. Taky mám jednoho ve Fabii. Hraje to na dva repráky mnohem líp, než novější čtyřkanálové autorádio s CD ve druhé Fabii. Jde o Fabie 1, dnes už přes dvacet let staré.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

jhradec napísal: Nedeľa, 29. Októbra 2023, 17:53 Pioneer s kazetákem je OK. Taky mám jednoho ve Fabii. Hraje to na dva repráky mnohem líp, než novější čtyřkanálové autorádio s CD ve druhé Fabii. Jde o Fabie 1, dnes už přes dvacet let staré.
No hej, tie cdka už nie sú tak dobré... Sa to po pár rokoch pojekazi a potom oprav to alebo vymen rovno za nové ... My sme mali v Alfe CD menič, ale ten bol našťastie v poriadku.
V pezote je pre istotu 6 reprakov :D ja som vedela len o 4 (dva vzadu a 2 vo dverách - na každej strane jeden)
Ale Nstar mi povedal že ďalšie dva sú na palubovke.

Čo sa týka auto-hudba som v tom úplný neznalec, ale asi to má nejaké vplyvy koľko je reprakov a hlavne akej sú kvality.
Používateľov profilový obrázok
moniatko
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1753
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Októbra 2019, 18:29

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa moniatko »

SilverFox : tiež ťa zdravím. Dlho som ťa tu nevidela ale pravda je, že ani ja som tu dlho nebola.
Ďakujem za pochvalu :D keď ono je moc vecí, ktoré ma bavia, ale nedá sa venovať všetkému.
Autám som prišla na chuť až s Nstarom. Predtým som neriešila nič, dokonca som autá ani nemala rada.
Ale všetko začalo Favasom. Ten je doteraz mojim favoritom, bohužiaľ nájsť dnes také auto v zachovalom stave je skoro nemožné... Určite nie s rozpočtom čo som mala :D
Inak sa rada učím nové veci, hlavne čo aj využijem... Keď sme prezuvali pneu na zimné, musela som si to vyskúšať aj ja... Nech to už viem navždy :lol:
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: PEUGEOT 405

Príspevok od používateľa jhradec »

Tak ono těch repráků je i v té Fabii víc. Výškáče nejsou u Fabky v palubovce, ale ve dveřích. Bohužel i v těch zadních- v čtyřkanálové verzi. A jsou to bohužel šmejdy. Takže mi ( sedadlo posunuté zcela dozadu) ten zadní šmejd zkresluje rovnou do ucha.
Napísať odpoveď

Návrat na "Autá, motorky, bicykle a iné samochody"