Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

наушники винтаж vintage hifi stereo headphones

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

Tu bude niečo o týchto zaujímavých superlacných sluchátkach ... dnes doplním.
Zatiaľ foto (druhé sprava).

zľava Superlux HD660 Pro 32 ohm, Superlux HD 681 EVO MKII, Superlux HD662F, Sennheiser HD599
zľava Superlux HD660 Pro 32 ohm, Superlux HD 681 EVO MKII, Superlux HD662F, Sennheiser HD599

Nové stáli 20€ + pošta. Ale čo za zvuk z toho lezie, je neskutočné.
Neprávom sa o nich veľmi nepíše. Je to taká popoluška.
Veľká chyba.

Čo sa o nich na interfernete dozviete, to sú parametre, a to, že sa jedná o uzavreté circum niečo .. proste zakryjú celé uši a schovajú ich dovnútra pohárikov. Super. To je naj. Alebo polootvorené ...? Narazil som na obe tvrdenia.
Čo mi tu vadí, to je konštrukcia mosta a materiál náušníkov (nie je to tragické, ale sú aj lepšie náušníky).
Hlavový most - tie dróty - neznášam.
Nielen pri tejto značke, ale napr aj japonská tradičná Audio Technica či AKG to používa. Čo mi na tom vadí? Drôty trčia ďalej od hlavy a pri polohe horizontálnej, teda v ľahu to kadetade sa opiera a VŔZGA !!!
BRRRRR, kerý dement toto vynašiel?
Obyčajné riešenie ako majú napr Sennheiser HD 598, 599, či Superlux HD330, 660, pro je krásne funkčné, pohodlné a jednoduché.
Pokračovanie bude o zvuku.
Petrík pokračuj.

test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F


comparision porovnanie test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Superlux HD662F

Príspevok od používateľa peterKE »

Zvuk Superlux HD662F -
Pocuval som na Sansui 331 prepojeny kablom XLO Ultra 1 RCA na NAD C 565BEE. Takze moje vysledne dojmy su na zaklade tychto veciciek. Bez upravy to bolo ploche, nevyrazne, svetle, ostre vysky, otravne sykavky, mali sice vela informacii ale bez basov. Bolo vsak pocut, ze su lepsie vyvazene ako napr. HD660pro. Po uprave ma prekvapili najviac zo vsetkych. Ich zvuk bol plny detailov, len to tak vsade lietalo, stredne pasmo najviac a pekne citatelne, oproti HD660pro mali cele stredne pasmo viac vpredu, nechybala vzdusnost a siroka scena a akuratne pekne sfarbene basy. Sluchadla na hlave netlacia ale co je na skodu vobec nedoliehaju poriadne na usi, len sa opieraju, pena je neforemna a tvrdsia. Je to vysledok nekvalitnej konstrukcie a pouziteho materialu. Zvuk preto unika mimo a trpi tym cely vysledny dojem. Dovolim si tvrdit, ze ak by mali potrebny pritlak a velurove nausniky ako napr. Sennheiser boli by velkym konkurentom pre viacere sludhadla. Velka skoda toho spracovania, lebo tieto sluchadla su pre mna velkym prekvapenim podobne ako Superlux HD681.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

len doplním, priestor je fakt parádny aj predozadný. Keď sa poriadne pritlačia na uši, všetko sa upokojí a basy sú hlboké so zastúpením subbasov a rýchle kopavé.
Ja som počúval na top mp3 Sanse Zip a pc - zvukovka (jedna z naj čo sú na zákl. doske).
Časom doplním postrehy z velkého zosika a kvalitného cd plajera.
Teraz nemám doma zosik. Ale Sansa Zip povie ... Zip je top.

Zvuk je vzdušný, plný a priestorový (keď sa pritlačia na hlavu - konštrukcia sa bráni)...
Oproti špičkovým konkurentom by som videl kus možného zlepšenia na hornom konci (kritické hodnotenie bez ohladu na cenu).
Potom už bez pripomienok.
Za tú cenu je to šok. Živý a vyrovnaný zvuk dostanete u iných výrobcov za pridanie jedného čísla pred ich cenu.

Ukričanost (alebo agilitu) na vyššom spektre by som pripísal Sansuiovi v tomto prípade. Ale skúsim v práci - tiež mám Sansui 331 ako Peter.

Ps, majú fakt slušný vokál s tým, že hlas je pekne umiestnený vpredu pred nástrojmi.
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa jhradec »

Ty dráty používá AKG už od doby kamenné pro levná profi sluchátka ( pro sboristky). Jedna taková mám a mi to nevadí - je to levné a přitom velmi trvanlivé.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

aký je to model? foto, nejaký postreh ku zvuku ...? tie drótové mosty mi čoraz viac vadia.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa peterKE »

Ta ukricanost bola hlavne pri zvysenej hlasitosti. Je pravda, ze bez upravy som to nevedel na Sansui pocuvat. Prilis svetle, ucinkane a bez basu. Neskusal som pritlacit na hlavu, kedze tak ako aj pises konstrukcia to neumoznila. A pocuvat s rukami na hlave...nie dakujem :-) S istotou vsak mozem napisat, ze iny model Superlux HD681, sa bez problemov da pocuvat na vsetkom, je na tom ovela lepsie vo vyrovnanosti zvuku. Vadilo mi trosku menej basov, opat sykavky, ktore su aj pri HD660pro aj pri HD662F, ostrejsie cinely v niektorych nahravkach, kovovy nadych pri zenskom vokale pri vysokych tonoch. Ale opat plati za malo penazi vela muziky. rtings.com - https://www.rtings.com/headphones/revie ... lux/hd-681
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

zrejme máš na mysli okrúhle biele HD681 Evo mk II (2020)... ? na fotke vľavo.
IMG_20231101_194138.jpg

Lebo HD681 bez Evo sú kus iné
SPL001b1.jpg
SPL001b1.jpg (78.71 KiB) 468 zobrazení

A nedržal som 662F na hlave, len som ich na začiatku napasoval čo najlepšie a pritlačil - vytvoril sa trošku princíp toho zvona na sifón :D - bolo by žiaduce vymeniť náušníky za nejaké mäkšie, poddajnejšie (určite by to stálo za to).
Potom mali parádny a hlboký rýchly bas vrátane subbasov obsiahnutých hlavne v modernej popmusic.
Ale porovnám to ešte aj na Sansuiovi.
A potom na velkom Pioneeri SX-300T po generálke a zrovnám aj s vlajkovou loďou AKG K812 ;)

Ps k tej ukričanosti pri vyššej hlasitosti - ja nepočúvam e€trémne nahlas aj keď dám aj nad polovicu na Sanse. Niekomu je aj to vela.
Ale niektoré skladby aj sluchátka vtedy žijú.
u týchto som nepozoroval že by im nejak pohyb s volume vadil či prospieval. Ale možno ešte niekto prispeje s názorom.
Viac hláv, viac kapusty.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

v priamom porovnaní s Audio-Technica ATH T-500 (po výmene náušníkov za velúrové a miernom tuningu na audio technica) - Superluxy majú horšie podanie reality a na výškach ale aj celkovo to nie je tak skutočné.
Činely a cinkátka sú kus utopené a nevystupujú nad zvyšok. To sa prejaví potom v celkovom priamom porovnaní.

Preto vo veľkom porovnaní bude ako referencia k vzájomnému zrovnaniu nejaký model Audio-Technica alebo Sennheiser HD 598 či 599.
A pretože sme VINTAGE, bolo by fajn mať v ruke aj nejaký vintage model. Ale nemám :cry:
aj nejaké súčasné Marshall major 4 či Jbl .. Niceboy alebo Razer, dr alban či dr oetker by dre :), beyerdynamic ... ale to nie je v možnostiach nejakého jednotlivca.
Možno keby sa dalo dokopy osobne k testu viac fadov ...
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Aj chlapi aj by som si vypočul a porovnával rôzne typy sluchadiel ale nemám s čím,všetky staršie jazdenky som ponukol ďalej,kedysi a to hovorím o desiatkach rokov späť som začínal na Tesla ARF 300-neviem či model som presne uviedol ale viete o ktorých hovorím,potom prišli niake Sennheiser,typ si nepamätám,dlho roky neskôr som používal ešte rakuskej produkcie AKG K-240S Gold series,potom Bayer Dynamic DT 990 a v sučasnosti som osedlaný na Audio Technica Dark Green seria ATH-A990Z pro Art:https://www.youtube.com/watch?v=23in9ujnJbo
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Nedeľa, 26. Novembra 2023, 13:49, upravené celkom 1 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

Dano - jedny-dvoje by som ti poslal aby si popočúval a niečo napísal (aj porovnal s tými tvojími 990kami) a potom by si mi ich poslal naspäť - a super by bolo aj s tými tvojimi AudioTeknicami - popočúvali by sme doma so synom, poporovnávali a poslali naspäť majiteľovi. Si za ?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1955
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ej veľká výzva,mám aj tak trochu obavy,ak pošlem a nebudem mať nič iné slušné doma...som závislý na kvalitnom posluchu a v súčasnosti počúvam doma len na slúchadlá...noo,musíme to vzájomné preposlanie uskutočniť naraz v jeden podaný zásielkový deň,môžem navrhnúť termín a napíšeme si do ss správy,súhlasíš ?Ja ak ti to tak vyhovuje dávam tomu zelenú,pozriem original balenie krabíc a tak,spravím miernu očistu vankúšov a okruhov,kôli hygiene predsa len.
AdmineR napísal: Nedeľa, 26. Novembra 2023, 13:39 Dano - jedny-dvoje by som ti poslal aby si popočúval a niečo napísal (aj porovnal s tými tvojími 990kami) a potom by si mi ich poslal naspäť - a super by bolo aj s tými tvojimi AudioTeknicami - popočúvali by sme doma so synom, poporovnávali a poslali naspäť majiteľovi. Si za ?
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2999
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Superlux HD662F --- test recenzia recenze hodnotenie review sound Superlux HD 662F

Príspevok od používateľa AdmineR »

okej, len nebudeme vedet naraz potom porovnať vzajomne, lebo sluchova pamäť je spolahliva len niekolko sekund.
Urobíme to doma s tým čo máme poruke a je.
Napokon je zastúpená aj nižšia stredná trieda aj high end. A vyššiu strednú som mal a počúval v podobe Audioquest NightOwl carbon...
Napísať odpoveď

Návrat na "Sluchátka"