Ulož.to končí se sdílením souborů!

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Za vším špatným hledej nařízení EU!
Více zde: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/u ... omika_jadv

Na uloz.to se daly sehnat věci, které je nemožné sehnat jinak i legálně. Lidé tam sdíleli spoustu užitečných věcí. Od hudby, filmů, seriálů. Ale i skeny knih, které nejdou sehnat ani v antikvariátu, či schémata, plánky na kdeco. Pro mě je to zásadní věc, protože jedině na uložto byly seriály z asijské produkce, které hodně rád sleduji. Včetně českých či slovenkých titulků, které zde nahrávali nadšenci pro danou věc. Ty seriály nejdou v drtivé většině sehnat ani na Netflixu. Uvidíme zda se najde jinačí úložiště pro sdílení. Ale uložto byl takový česko-slovenský fenomén pro sdílení.
Pokud by někdo vzpomenul torrenty, tak ty jsou k ničemu, protože se dají použít jen v případě, že je k dispozici dostatek klientů s danými soubory online. Což bývá časově omezené a většinou to funguje když vyjde nový film či seriál. Uvidíme zda díky té legislativě nedojde i na další, třeba fastshare.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Moc děkuji, že jsi to sem napsal, jinak bych to asi zjistil zase až by bylo pozdě.


Tak to je v pytli tohle.. Vloni jsem byl na nervy, že zrušili vyhledávač (no jak jsem pak zjistil, byla alternativa) a teď tohle..
Není nad to, když roky odkládám něco kvůli nedostatku místa a teď si musím povzpomínat na všechno co jsem kdy chtěl - zatím jsem si vzpomněl jen na tři věci a dost pochybuju, že se mi ta třetí podaří vůbec začít stahovat.. Už s tou první do které jsem se pustil mám dost obavy.

No u torrentů je mimo zmíněný problém i to, že ten český (kde už pár let před koncem bylo stejně prd) už nefunguje a jediný o kterém vím a jsem tam, tak na česky dabované věci tam jaksi nenarazím. Takže pro mě tohle asi končí nadobro.. A že už roky pozoruji ubývání věcí.

Možná píšu trochu chaoticky, protože mám teď myšlenky jinde :-D.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

Eú je stále obľúbenejšia ... a neustále to dokazuje
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak trochu som to predpovedal a pred mesiacom začal robiť poriadok na diskoch a zálohy ... a dopĺňať čo chýbalo - ale bude to bolieť teda poriadne - toto je ďalšie oseknutie starého sveta
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: Jo no, ti se drbou do čeho můžou..a výsledek? Ani ta věc, která mnohé napadne :mrgreen: .

No teda, tak to jsi dobře předběhl, já furt tyhle věci odkládal (dlouhé roky na tom mělo vinu i nedostatek volného místa) a teď už smůla..
Ale teď jsem zjistil, že tu ohrmou várku věcí, kterou jsem myslel, že ani nestihnu začít tahat, tak ani nestáhnu, páč tam už není. Takže sice o starost míň, i o stovky zaplněných GB, ale štve mě to, páč k tomu se už ani nedostanu - to asi nahrával někdo ze zahraničí..


Jo, je to prasárna, protože tohle dost ovlivní i mě - díky tomuto nesmyslu, že ani přes odkaz to nepůjde, tak nebudu mít jak sdílet své novoročenky. Hosting bych si dovolit nemohl, vlastní webovku taky ne a to už i proto, že ani nevím co vše to obnáší..
A to je přitom věc, která je naprosto legální, bez ironie.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Zatím podobné stránky se sdílenými odkazy fungují normálně.
Např.: https://fastshare.cz/ nebo https://webshare.cz/#/search

Na fasthare mám i účet. Z obou platforem se dá stahovat zadarmo s vyšší rychlostí než na ulozto. Funguje i vyhledávání, tak se to snad dá použít.
Používateľov profilový obrázok
Teslák
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1365
Dátum registrácie: Štvrtok, 1. Novembra 2018, 22:43
Bydlisko: U Zubatých Žab

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa Teslák »

No sakra, v posledních letech, končí vše dobré , co bylo pro obyčejné lidi k užitku. Není úniku. Dobře už bylo, za vše budeme jen platit, souhlasím s AdmineRem.
Kazeťáky: Pioneer ct-s710, ct-s910, RS-BX747
Walkmany: Panasonic RQ-NX60V ,Sony WM-FX 675, WM-FX 511, WM-DD11 .
Přehrávač optických disků : Panasonic DMP-BDT500 ,Recorder Philips Cdr785
Zesilovač: Philips Fr975
Zvukovka: CREATIVE X-FI SB1240 pro RECording
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

orhore napísal: Sobota, 25. Novembra 2023, 20:39 Zatím podobné stránky se sdílenými odkazy fungují normálně.
Např.: https://fastshare.cz/ nebo https://webshare.cz/#/search

Na fasthare mám i účet. Z obou platforem se dá stahovat zadarmo s vyšší rychlostí než na ulozto. Funguje i vyhledávání, tak se to snad dá použít.
vyskúšam zajtra vďaka za tipy
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

foxy, novoročenku môžme dať sem k nám aj
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore: Jo jo, tyhle jsem obejvil vloni, není tam sice všechno, ale furt lepší než nic..

No já zatím nechci předbíhat, abych pak nezjistil, že tam kam jsem přesídlil se to taky dokazí.. Musím to promyslet a najít nejlepší a pokud možno i dlouhodobou alternativu.


---


Teslák: To je pravda, taky mi to tak připadá.. No ono to utahování "svobody" nejde donekonečna, zatím se na nás zkouší kolik toho vydržíme - stačí i maličkosti, nějaká blbost tady, nějaká tam, ono se to nasčítá a rupne to..

Ale připomnělo mi to jednu vtipnou hlášku, kterou ani internet zatím ještě nezná:
"Kde jsou ty časy, kdy to stálo za ho*no" :lol:


---


AdmineR: No pokud to není vtip, tak ale ty moje vydané novoročenky zabírají dohromady 2GB a to je na hosting asi celkem nápor. A pokud se mi vůbec ta letošní podaří dodělat, tak ta taky nebude zrovna malá. Navíc ještě připravuji i mezi-PFkové vsuvky..ale ty budou vlastně jen v Mp3, takže to nezabere tolik jako PFka, které obsahují i WAV..

No ale pokud to vážně nebyla sranda, tak mě osobně by nevadilo klidně přispět víc, kdybych měl tu možnost to sdílet a jestli bych tím nenarušil nebo nezkomplikoval nějak chod tohoto fóra.

Ale v klidu si to promysli. Jen pro jistotu přikládám přehled diskografie:
viewtopic.php?p=14022#p14022
Kdyby z toho nebylo nic, rozhodně se zlobit nebudu, ani jsem s touhle možností nepočítal, ale kdyby, tak by se to ještě muselo stejně probrat se zvalem.


No, letos to holt budu muset vyřešit nějak fórově :roll: ...
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 26. Novembra 2023, 02:14
"Kde jsou ty časy, kdy to stálo za ho*no" :lol:

:D :lol:
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa oneeeee »

ulozto bude k.o. ulozto pol roka doráža syn. a aj pre webshare , fastshare a podobne , príde čas .
Servery Hellspy, Hellshare a Stiahnito patrili dlhé roky medzi najpopulárnejšie.
Navonok fungovali ako úložiska obsahu bez zodpovednosti za používateľa.
Situácia sa ale postupom času vyostrovala. Dnes už vôbec nefungujú.
Platformy Hellspy, Hellshare a Stiahnito patrili v našich končinách dlhé roky medzi najpopulárnejšie služby na jednoduché zdieľanie a sťahovanie nie vždy legálne získaného obsahu. Nebudeme si klamať. Boli plné rôznorodého nelegálne šíreného obsahu. Od filmov, cez seriály až po hry a softvér. Na Stiahnito či Hellshare sa dalo zohnať prakticky všetko.

Úložisko Stiahnito.sk bolo svojho času také populárne, že poukážky na predplatenie kreditu pre rýchle sťahovanie pridávali predajcovia ako bonus ku svojim notebookom. Nikto to príliš neriešil, no prakticky všetci vedeli, že priemerný používateľ platforiem ako Stiahnito.sk, Hellshare a Hellspy bude sťahovať prevažne obsah šírený bez vysporiadaných autorských práv – pirátsky obsah. Bolo to také malé verejné tajomstvo.
Ochrancovia autorských práv
S tým ako narastala popularita týchto a podobných serverov, ktoré lákali čoraz viac používateľov, čo vlastne znamenalo, že objem nelegálne získaného a šíreného obsahu narastal do obludných rozmerov, začala sa zvyšovať pozornosť rôznych organizácií. Tých, ktoré zastupujú tvorcov obsahu, prevažne veľké štúdia so značným dosahom, financiami a možnosťami pre vyvolávanie tlaku.

Hellspy, Hellshare a Stiahnito.sk sa veľmi rýchlo dostali na popredné priečky záujmu ochrancov autorských práv, distribútorov a podobných organizácii. Špecializované spoločnosti sa to snažili riešiť rôzne, no často využívanou taktikou bolo jednoduché zasielanie žiadostí o odstránenie nelegálneho obsahu, ktorý podieľal autorskému právu.

Vďaka tomu v podstate množstvo podobných platforiem dokáže fungovať. Pekne v zmysle: my nevieme, čo presne naši používatelia zdieľajú, my im len poskytujeme priestor na uchovávanie dát… Silným hráčom v tomto segmente ochrany je v našich geografických šírkach príznačne nazvaná spoločnosť Weemazz 2.0.

Tá podľa informácií na oficiálnej stránke spolupracuje napríklad s tvorcami ako Asociace televizních organizací, Bohemia motion pictures, HBO Europe, Česká televize, Falcon, TV Nova, FTV Prima či Seznam TV. Okrem monitoringu a nahlasovania obsahu na vymazanie sa venuje aj niečomu, čo si dovolím označiť za “kontrapirátstvo”.

Vyrába a nahráva falošné videá, ktoré sa navonok tvária presne ako konkrétny film či seriál, no v skutočnosti ide o podvodné video. Človek si z úložiska ako Hellspy, Hellshare či Stiahnito.sk stiahol obsah, odpočítal sa mu kredit, no razom zistil, že daný súbor akosi nie je tým, čo chcel. Šikovná taktika. A zjavne aj funkčná.

Weemazz 2.0 síce neuvádza na svojom webe nové čísla, no vo februári 2020 len v rámci obsahu klienta FTV Prima mali podvrhnuté videá 128 000 stiahnutí. 128 000-krát si niekto stiahol nezmyselný obsah v domnienke, že bude pozerať niečo z produkcie FTV Prima. A to za jediný mesiac!

A toto je len jedna z taktík. Každodenne k tomu musíme pripočítať tisíce, ak nie desaťtisíce, nahlásení a žiadostí o odstránenie obsahu rozosielaných rôznym platformám. Pre portál Novinky.cz spoločnosť Weemazz uviedla, že ročne nahlási “milióny nelegálne zdieľaných kópií” autorsky chráneného obsahu.

Najskôr dohoda, neskôr úplný koniec
Treba si ale uvedomiť, že služby takéhoto ochrancu nebudú zadarmo. Tvorcov obsahu aktívny boj proti nelegálne zdieľanému obsahu na úložiskách typu Stiahnito.sk, Hellshare a Hellspy nepochybne stojí nemalé peniaze. Napriek tomu to vonkoncom nestačilo. Niektoré televízie (napríklad skupiny Nova, Prima a Óčko) sa preto dali dokopy a pomocou Asociace komerčních televizí (AKTV) vyvíjali ďalšie úsilie. Žaloby a podobne…

Koncom roka 2022 AKTV dosiahla dohodu s prevádzkovateľom úložísk Hellshare.cz, Hellspy.cz a Hellspy.sk, a asi aj Stiahnito.sk (podľa popisu na webe Stiahnito.sk ich všetky prevádzkovala jedna firma). Obsahom dohody bolo zavedenie špeciálneho filtra, ktorý bude na strane úložísk aktívne vyhľadávať a filtrovať nelegálny obsah. Fungovať to malo podľa názvu, dĺžky, veľkosti či typu súboru a tento filter sa mal pravidelne rozširovať. Pre televízie išlo samozrejme o veľkú výhru. Začiatkom roka 2023 napríklad na Hellspy došlo k vypnutiu verejného vyhľadávania obsahu. Ak by ste si ale mysleli, že tým to skončilo, tak ste na omyle.

Veľká rana prišla v apríli 2023, kedy množstvo používateľov zistilo, že ich obľúbené služby Hellspy, Hellshare a Stiahnito nefungujú. Namiesto tradičného rozhrania ich na oficiálnych doménach privítala informácia, že “prevádzka služieb Hellspy, Hellshare a Stiahnito bola k 1.4.2023 ukončená”. Čo sa vlastne stalo? Nuž, vyzerá to tak, že prevádzkovateľom sa už nechcelo hľadať čoraz kreatívnejšie cestičky ako svoju službu zachovať v očakávanej podobe a súčasne sa vyhnúť právnym dôsledkom.

Ako informuje portál Novinky.cz, Hellspy a ďalšie služby mali svoju činnosť ukončiť v priamej reakcii na novelu autorského zákona z roku 2023 – firma sa mala efektívne stať zodpovednou za obsah, ktorý je uložený na jej serveroch. Nakoľko bola značná časť obsahu nelegálna, predstavovalo to obrovský problém a prevádzkovateľ sa asi rozhodol ísť tou jednoduchšou cestou. Preto dnes už také stiahnito.sk nefunguje…
Prílohy
5.jpg
6.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"