Ulož.to končí se sdílením souborů!

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

obsiahle info paráda.
No a ako ďalej.
Piratstvo končí?
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Ne, nekončí. To by se dalo napsat i o jiných věcech na hraně zákona, které i tak fungují. Tohle bude fungovat vždy, byť možná v jiné podobě. V historii internetu bylo spoustu takových snah vymítit pirátství. Jen si vzpomeňme na megaupload, nebo piratebay. Co se změnilo? Mega.nz funguje po novému tak, že ani majitel úložiště neví jaké soubory se u něho nalézají. Všechny soubory jsou na serverech šifrovány a pak následně dešifrovány až po stažení do pc uživatele. Takže se vyhnul zodpovědnosti. Piratebay nahradily jiné portály s torrenty. torrentgalaxy, či už neexistující rarbg, který se převtělil do rarbggo. Srandovní je, že všechny tyhle weby mají koncovku .to jako uloz.to. Jinak se jedná o nějaké ostrovy Tonga v tichém oceánu :D.
Naposledy upravil/-a orhore v Nedeľa, 26. Novembra 2023, 20:27, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa oneeeee »

Prílohy
22.jpg
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

od dnes nejde vyhladávanie na uloz.to
Prílohy
ulozto.jpg
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Nejen, že nejde vyhledávat, ale i když máš přímou adresu nějakého souboru, tak ti to napíše, že složka je soukromá.

ulozto - slozka je soukroma.jpg
ulozto - slozka je soukroma.jpg (14.04 KiB) 935 zobrazení
Jedna věc mi akorát vrtá v hlavě. Pokud soubory může stahovat jen uživatel, který je tam nahrál, pak celé uloz.to je absolutně k ničemu. Vždy šlo o to sdílení souborů. Nevidím jediný důvod někde uploadovat soubory a mít je tam uložené, když je za 1. nemohu sdílet a za 2. pro stáhnutí vyšší rychlostí za to musím ještě platit i když jsou soubory moje.

Rozumíte tomu paradoxu na uloz.to? Podle mě to prostě zkrachuje. Jejich současná nabídka služeb je mimo realitu když jsou k dispozici daleko lepší možnosti.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

tak
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

aj keď dáš otvoriť konkrétny link ako písal Orhore, mne vyhodí toto
Prílohy
ulozb.jpg
ulozb.jpg (137.4 KiB) 892 zobrazení
ulozc.jpg
ulozc.jpg (65.28 KiB) 892 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Tak samo, přes gozofinder vyhledávač ti to najde cokoliv, ale po kliknutí na odkaz tě uložto pošle víš kam ;)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

to gozo som mal ešte otvorené od predvčera ... vyhladávanie už nejde (cez gozo)
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa orhore »

Ano, máš pravdu, teď už nejde vyhledávat ani přes gozofinder. V době kdy jsem psal ten předchozí příspěvek, tak vyhledávání fungovalo, i když bylo k ničemu.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

AdmineR: No pokud se to za ty roky nevyhodilo, tak tuhle hlášku znám z jedné keramické cedulky, tak pokud na ni někdy narazím (a jak říkám, zda už není vyhozená), tak to sem hodím. Měl jsem to často na očích, tak proto mi to utkvělo v hlavě :-D.


---


oneeeee: Hodně dobře napsané, až jsem měl několikrát pocit, že to je kopie článku z internetových novin.

Ty podvržené soubory to je taky zajímavá taktika - nefandím tomu, jen říkám, že je to zajímavý. By mě zajímalo, co se vlastně za těmi soubory skrývalo.. Já takhle naletěl jen jednou, ale to byla naprosto odlišná situace a nestála mě nic, krom asi měsíce čekání než se někdo k tomu připojí..

No Óčko se divím, že vůbec může fungovat, když sami vysílají v takové sračkové kvalitě, že to měli kolikrát stažené i z toho "skvělého" jútub (což jsem si i ověřil).. Jenže ono tohle sledovat dýl než dva "videoklipy" je o zdraví - protože to co se dnes vůbec dovolí nazvat videoklipem je nejen hnus, ale i těžká vymašťovna. Občas ze zvědavosti, když se chci pobavit a znechutit, tak si tu stanici na chvíli pustím, a když za chvíli pociťuji nevolnost a úbytek IQ, tak raději jdu pryč nebo přepnu :mrgreen: .
Ale ono ani Nova zrovna nebyla svatá, když vysílala film, kde v nedabované části (kdy třeba v koprodukčním snímku někdo mluvil asijsky, tak) nechali ten původní zvuk a jen přidali české titulky - celkem nic zvláštního, běžná věc, jenže vtip byl, že pod českými titulky běžely ještě anglické, psané i jiným fontem :lol:. Tehdy jsem na to čučel a jen jsem si říkal: tak dnes (už x let zpátky) se furt řeší nelegální stahování a přitom v telce pustí něco, co mají určitě sami stažený :-D. Tuhle podivnost jsem totiž zaznamenal vícekrát, že se vysílalo něco, co mělo dokonce i čínské titulky a ne, nešlo o parodii, kde to záměrně dal tvůrce bez ohledu na zemi distribuce.
Ale možná na to aspoň měli koupený vysílací práva, takže nechci nikomu křivdit, i když je to Nova (která od éry Železného stojí za..nic).


---


AdmineR: Pirátství končí? Tak to by se mělo zrušit i to, kdy tě při nákupu paměťovek, harddisku nebo CD, DvD odrbe OSA svým poplatkem za možné porušení práv tím, že na tyto nosiče nahraješ nelegální obsah.
Mě k "pirátění" přimělo vždy to, když jsem na faktuře nebo už při nákupu paměťových karet (do foťáku) našel kolonku "Autorský poplatek", který byl neúměrně vysoký - však já sem tu svou čerstvou fakturu s přemrštěným poplatkem přidám, ať to vidíte. Na druhou stranu, stejně komu jsem uškodil, když jsem si stáhl příkladem film s Burianem nebo Novým? Zkrachuje snad "Metropolitan Film Company, společnost s ručeným omezeným, Praha" nebo "ELEKTAFILM a. s. Praha"? To jsou jen příklady z úvodů filmů z 30. let. (A to upozrorňuji, že zrovna filmy s Burianem jsem si vykoupil skoro všechny na origo DVD, ale ta zprasená "kvalita" mě tak naštvala, že se na to nedá koukat).
Na druhou stranu, kdo by měl o ty zprzněné "remastery" starých filmů zájem - ale o tom napíšu jinde.
Ale uznávám, že jsem logicky sáhl i po daleko novějších i zahraničních filmech, ale nic co by bylo ze současné produkce, protože na ty vymašťovny fakt nemám sílu - když už se zhrozím u pouhé upoutávky, tak o ten film budu mít jen těžko zájem..

Ovšem můžu říct, že vím (i když, třeba se pletu) kdo prodělá nelegálním stažením dvou konkrétních filmů - stažením filmu "Pelíšky" ochudíte ČT, která to každoročně na vánoce vysílá v televizi a u filmu "S čerty nejsou žerty" nejspíš prodělá Prima a nebo i Nova.
Proto by jsme se měli spojit a protestivně si tyto filmy zaopatřit a koukat na stažené kopie a televizní příjem pro jistotu raději vypojit :-D.
Stejně si furt říkám z jakýho prstu si ty televize vycucávají informaci o sledovanosti konkrétních pořadů, filmů a seriálů..že prej podle pár zaregistrovaných jedinců, kteří souhlasili s monitorováním toho na co se koukají a dostali příslušnou krabičku (obdobu set-top boxu) - ale tomu může věřit buď hlupák vzhledem k tomu, jak ty televize lpí na sledovanosti a předhání se ve vysílání oblíbených filmů v jednu chvíli, nebo je to celý úplně, ale úplně jinak.


Ale nejsem blbec, plně respektuji autory, zpěváky, herce, kteří si chtějí vydělat peníze a nemám problém si koupit třeba origo nosič, jenže to o co mám zájem se stejně už nedá dost dobře sehnat.
Co se týká podpory autora, tak to mile rád dělám u nákupů desek a to i s vědomím, že samotnému autorovi jde jen zlomek z prodejní ceny.



"Pirátství si najde cestu" - aneb moje nelegálně zparodovaná hláška z Jurského parku :-D.


---


orhore: Jo s tou koncovkou je to zajímavé, jenže ona funguje i verze s koncovkou .cz. A nesmíš zapomenout na jiné jazykové variace, které už .to nemají. Ale jak říkám, je to zajímavá informace a opravdu děkuji za objasnění ;-).


Já vím, s tím jsem se setkal, když jsem ze zvědavosti zkusil vyhledat soubor po zrušení vyhledávače. Soubory to najde, ale jsou označené přesně jako na tvém snímku, tedy jako soukromé, což byl právě ten krok změny.

No úplně to nezahazuj, takto můžeme jen doufat, že až třeba padne EU, společnost se zaručeným omezeným :mrgreen:, tak že se to vrátí zpět. Ony ty soubory tam jsou, jen k nim má přístup pouze ten, kdo je tam nahrál.

No oni si mnozí mysleli i to, že peníze z toho kreditu, který si tam někteří platili, jde na autorské poplatky. Někde jsem četl, že prý tento úmysl snad i byl, ale OSA vyžadovala neúměrné částky, tak to nejspíš nedopadlo.
Přitom kdyby se zavedl třeba drobný poplatek za stažení autorského díla (vzhledem k tomu, že origo DvD se dalo v novinách koupit i za 20Kč), který by se odvedl té nenažrané Ose, tak by to bylo lepší než likvidovat něco preventivně. Jenže to by jsme museli mít tam nahoře rozumné lidi a ne individua, kterým jde na prvním místě o prachy, moc, peníze a až někde daleko, daleko ještě o prachy.

Já vím, je to paradox, ale je to jen vlivem nařízení a co se vlastních souborů týká s omezením rychlosti, tak (nebudeme si lhát) nenažraností samotného Uložta..
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Ulož.to končí se sdílením souborů!

Príspevok od používateľa AdmineR »

súhlasím so všetkým, až na nenažratosť ulozta ... nakolko musia kupovať a spravovať servery (museli) a servis a ľudia okolo toho, tak tie poplatky neboli nejak premrštené
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"