Odpadové hospodárstvo

sem všetko, čo neviete zaradiť inde

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Naväzujem ku príspevkom nižšie od Vás v zberateľstve a hromadení sa nepotrebného šrotu.
Mám na obci zberný dvor,kde priveziete netriedený odpad či od železa,cez sezónu kosený trávnik,haluzinu,elektroodpad,za 10 kilo platíte 15 cent brutto,trápi ma že dodnes vyvážajú po lesoch a prírode a kopia sa skládky,prepočítajte si to čo dáte do paliva auta a je lacnejšie odovzdať ako si urobiť prácu s nakladaním a hľadaním čierneho miesta na vyhodenie.
Ano,verejné zberné suroviny kde hlavne bezďáci chodili a vozili papier,železo,batérie a dostali že z toho žili asi už nie sú.
Nadviažem,neviem ako vo vaších lokalitách,mám ca do 10kiláskov šrotovisko výkup priamy ale berú len triedený odpad v rámci kovov.
Takže ako v prípade môjho tatka mám zásobu starých hrdzavých motorov,trafákov,vodoinšt.materialu od mosadz.kohutikov,redukcii cez liatinové,doma to triediť a rozoberať,mlátiť kladivom po trafákoch a motoroch,vyberať medené cievky,triediť železo,liatinu,dalo by sa,čo ale pri tom strávite času,nehovoriac že možno dokopy mám toho haraburdia v garáži a prístavbe za aj stovky kilo.
Nechce sa mi,a čo podstatné,v tom výkupe nemožno priniesť len tak,bežný smrtelník si neškrtne aj keď na váhu môžete zarobiť-vykupujú len od certifikovaných firiem,popr,čo aj pre susedov zneužívam a som podnikateľ s množstvom zameraní na živnostenskom liste tak môžem ale musíte to so sebou priniesť a preukázať sa že odpad neodovzdávate ako súkr.osoba ale ako odnikateľ-živnostník,fasa,bežný smrtelník v dnešných časoch aj za druhotne spracovanú surovinu si zaplatí,podnikateľ zarobí...a tiež ceny také výkup že na tony by ste museli nosiť aby ste si prilepšili,kde sme...čo,vadí niekomu,zdroje z odpadu nezaujímajú,možno na vagony použitého železa...kam spejeme,a teraz držte spravovanie a zákony o hospodárstve,druhotných surovinách a eko systéme,protikladné zákony a paragrafy...
Prepáčte za rozpísanie,serie ma to,bezdomovci akurát majú možnosť zbierať plastové a hlinil obaly zálohované...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo ale pozitívna informácia,sa zasa rozpíšem.
Kamarát podniká a má zámočnícke stolárske dielne v bývalom družstve pod hrádzou Gabčíkovo prisluchajúce ku obci Dobrohošť.
Je tam aj sídliaca nadacia koničkárov s chovom koní EL https://www.ellinorranc.sk/o-nas/ pekné baby,podnikajú nie v chove vrchol závodných ale skôr tak tak čo dávajú platené kurzy jazdenia,detskej parkúry a ovládania zvierat,majú aj psíčkarov tam podpora postihnutých detí na terapie na koníčkoch a tak,vybudované dráhy,aj súťaže aj medzinárodné.
Kamarát hovorí:doteraz čo vyvážajú hovňáky a maštal hnoj od koní to nechali a ešte za to platili za vývoz sa mi tu od dielní za 20metrov vzdialené s prepočítaním na množstvo,váhu,v tých beton korytách čo sa kedysi zvážalo zrno na družstvo vála 30 ton konského hnoja.
Nedávno zakúpil takú celý set asi čo som videl za skoro 10meter stroj,samo udržbu bude potrebovať,šnekový mlyn s dopravníkom a baliarňou do pytlov,idem do toho,predstav si že mi tu leží zlatý poklad,ja kde,no nevidíš ten konský odpad,za 100 kilo dostaneš 40 Euri s namiešaním a distribuciou,koníky pritom stále skladajú a kydajú,idem do toho,na leto chcem postaviť funkčnú linku a zamestnať pár brigadnikov z okolia na kydanie,nakladanie,balenie,tak mu prajem,vraj konský hnoj je dnes vážený medzi hospodármi a hlavne bio pestovateľskými farmami,oni to kedysi vyvážali na pole ako bežný hnoj mi hovorí,a ešte za odvoz si platili,nie som blázon,uvidíme ako to pôjde,aj s nadáciou som dohodnutý že budem potom sponzorovať ak mi pomôžu.
Tak aj také svetlé príklady môžem uviesť a že sa tam necítite zle keď ste ta,príjemné prostredie,príjemní ľudia a že sa tomu venujú mladí,hlavne pekné kočky z miestneho chovu okolitých dedín,minulý rok sme tam robili popri závodoch aj country live festivalík,mal úspech.
Naposledy upravil/-a daniel00421 v Nedeľa, 24. Decembra 2023, 16:04, upravené celkom 2 krát.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3006
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa AdmineR »

myslím že tu vykupuje firma ekoquelet ako volakedy (platia za kilogramy) a zberny dvor vezme od bezneho obcana obyvatela mesta na obciansky ročne 350 kg zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Pozri vyššie na koničkárov aj s odkazom,stojí to za to.
AdmineR napísal: Nedeľa, 24. Decembra 2023, 16:02 myslím že tu vykupuje firma ekoquelet ako volakedy (platia za kilogramy) a zberny dvor vezme od bezneho obcana obyvatela mesta na obciansky ročne 350 kg zadarmo.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Vieš ja som na dedine a okolo kde väčšina obyvatelov pracuje sú priemysel parky automotive,ešte že kde je sa zamestnať v okolí aj pre tých jednoduchších so základ vzdelaním,choď na východ,tam sú tzv.hladové dediny s 90percent nezamestnanosti a človek čo pár rokov aj šikovný remeselník,samý alkoholizmus-hnus,ten už robiť a prispôsobiť sa,nikdy už sa nevráti ani ku remeslu ani práci,zažil som mam skusenosti osobné,aj konflikty.
AdmineR napísal: Nedeľa, 24. Decembra 2023, 16:02 myslím že tu vykupuje firma ekoquelet ako volakedy (platia za kilogramy) a zberny dvor vezme od bezneho obcana obyvatela mesta na obciansky ročne 350 kg zadarmo.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
stiglitz
mazák
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Sobota, 30. Marca 2024, 21:03

Re: Odpadové hospodárstvo

Príspevok od používateľa stiglitz »

Já mám takovou teorii. Pokud má někdo bordel, radši to odveze kamkoliv, protože kdyby s tím přijel do sběrného dvora, musí - aspoň tu u nás - nahlásit jméno. A pak se provaří, že si vlastně popelnici vůbec neplatí. A to on nepotřebuje. Takže jede do lesa, nebo na sídliště.
Sbírám staré krámy. Soustavy nedokážu navrhnout, ani měřit. Neumím nic opravit a seřídit (občas ale taky). Jenom si dělám radost. A to je všechno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nezaradené"