Začínajúce zberateľstvo kaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Robo_sony
vyzerá to nádejne
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 7. Februára 2024, 20:14

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Robo_sony »

Oneeeee písal som ti správu, ale asi máš vypnuté prijímanie správ.
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

žiadna správa mi neprišla .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa oneeeee »

FixYourAudio
https://trade.ec.europa.eu/access-to-ma ... -japonskom
neviem ako je to teraz . z buyee mám magnetofon akai gx r60 s DBX . celková cena bola 35 ,€ cez kamaráta , čo tam obchoduje . to je tomu ale viac ako 5 rokov.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

No, to sa tyka len cla. Ale DPH musis zaplatit :(
Ono sa to oplati ak kupujes vela kaziet naraz. Potom sa to postovne celkom dobre rozdeli medzi jednotlive kusy...
2 kg kaziet je ale malo :)
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1959
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Takto niako ako som dnes myslel na teba som sa pohrabal po krabiciach,ak si závislý len na Sony kazetách tak som našiel toto v podobe nových a zabalených kusov,samo aj viac z jednotlivých,čakám,píšem alebo posli ty ss správu,cenu dohodneme,ja do ss napíšem za túto vzorku tu na foto,čakám,čakám.Kazety sú nové v pôvod foliach balené,skladovanie v domácich podmienkach,žiadny stav z garáže a pivnice,ozvi sa.
Robo_sony napísal: Štvrtok, 8. Februára 2024, 10:31 Zdravím vospolok. Neviem či som dobre založil tému, ale asi to patrí sem. Chcem sa opýtať na zbieranie kaziet. Mám cez 50 rokov a na kazetách som vyrastal. Vždy som bol fanda Sony, tak som si pred pár rokmi poriešil aj komponenty Sony do zostavy. CD, MD, EQ, Deck, Zosik. Mám aj zbierku CD, ale aj NAS server s MP a Flac audiom. Mňa by zaujímal váš názor na to, že chcem zbierať kazety Sony. Chcel by som EU trh, ale veľa je pre Japonský trh, čo sú dostupné na webe. Myslíte že miešať EU, a k tomu Jap, alebo USA je asi blbosť, keď to chcem zbierať podľa dostupných katalógov, kde a pre aký trh bolo čo vydané. Ako to zbierate vy? Máte aj nejaké obľúbené stránky kde kupujete kazety? (Na túto otázku mi asi nikto neodpovie a neprezradí si zdroj :-). Ale kľudne aj do správy. :-) Mne sa jedná aby som mal s každej po jednom kuse, samozrejme vo fólii zabalené. Nechcem byť za ,,blba,, , ale rád sa poradím kým začnem pomaly investovať. Viem že je to na dlhú trať, ale aspoň sa mám čím zaoberať a relaxovať pri tom. Tak ma šetrite. :-) Ináč som z Martina, tak ak by bol niekto odtiaľto a rád pokecal, a zašiel možno aj na pivec.
Prílohy
IMG_20240212_143054.jpg
IMG_20240212_143131.jpg
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Paulus »

A ako by to bolo v pripade (zatial cisto teoreticky), keby mi znamy z Japonska poslal krabicu kaziet ? Oplati sa nad takymto niecim vobec uvazovat ?
Naposledy upravil/-a Paulus v Pondelok, 12. Februára 2024, 16:30, upravené celkom 1 krát.
FixYourAudio
metál za zásluhy
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Marca 2019, 12:20

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa FixYourAudio »

Jasne. Ked mas znameho v Japonsku, tak si vyhral.
1. Posle Ti to ako darcek. DPH do istej sumy neplatis
2. Mas lacnejsie postovne. Buyee ma velmi nizke poplatky. Robia skoro "zadarmo". Ale hacik je v tom, ze Ta poriadne osklbu na postovnom. Ty platis oficialne ceny a oni maju zlavu. Napr. u DHL Express mam ucet a posielam iba par zasielok mesacne. Oficialna cena za 2 kg balicek z Japonska je asi 80 EUR. Ja mam akoze zlavu, vyjde ma to na 35 EUR. Buyee musi mat este ovela vacsiu zlavu, oni platia mozno 10 EUR pri takych objemoch. Ale Ty im zaplatis oficialnu DHL cenu.
Paulus
priekopník pioneer
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Utorok, 17. Októbra 2023, 23:19

Re: Začínajúce zberateľstvo kaziet

Príspevok od používateľa Paulus »

Este dovetok...lebo z povodnej temy sa to troska preklapa na "nakupy z Japonska" ale napadlo ma to preto lebo syn mozno pojde zo skoly v septembri do Kyota,tak ak by to vyslo mohol by nieco poslat domov...pribali knihu kazety a moze to deklarovat ako ucebne pomocky a tie tusim byvaju oslobodene aj od cla... :)
Poslem...asi az zajtra sukromnu spravu ohladne gumiciek na Aiwu a Onkyo ci nieco na to mas...
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"