TC-KE500S

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

TC-KE500S

Príspevok od používateľa Nstar »

mám tu jeden Sony TCKA1ESA. Jedna sa mi o to, že pri vložení a kalibrovaní kazety sa nerozsvietia segmenty displeja, až pri plnom vytočení biasu do mínusu pár zasvieti, a rec level do plusu. To sa deje na kazetách AR, UR, SA, XR. Ale na Maxell MX-S to funguje, a výborne, takže mám podozrenie či to niekedy niekto v minulosti interne nenastavil na tieto pásy. Zvuk je výborný ale ubieha ľavý kanál no paradoxne je hlasnejší ako pravý, pred pásom idú oba kanály pevne rovnako, pri odposluchu z pásu je ľavý silnejší o 4dB na segmentoch. Hlava má nejaký oter za sebou ale vizuálne je to skôr mierne oleštenie a ani hmatom necítiť drážku. Tá by sa skôr prejavila úbytkom v ľavom kanáli. Čo som si zabudol všimnúť je či sa niekto hral niekedy s nastavením hláv ale to napravím. Viem, že tie Sony už za novoty boli rôzne "rozladené" ale toto mi zasa príde priveľa. Elektrosúčiastky na doske som prehliadol len pohľadom a nevidím žiadne poruchy kondenzátorov ani podobne. Predtým než začnem točiť trimrami (bez kalibračných pások samozrejme) sa chcem spýtať či niekoho napadá čo mám ešte pozrieť. Jo a kladka nová ako to hralo predtým netuším
Je to jednokapstan s TCM 190 mechanikou
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

ten deck , mal asi super odborníka ktorý to na trimroch rozladil . to isté som mal na boomboxe . cez kalibračnú kazetu 400 Hz som si to nastavil . pri prehrávaní mi jeden kanál hral hlasnejšie .
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

hej no asi to tak bude ale sa mi to nechcelo veriť, že by niekto do toho hrabal
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa oneeeee »

v dnešnej dobe je kopa odborníkov , čo vie urobiť všetko , na kolene a v aute . potom to tak vyzerá . k starej elektronike treba mať vlohy , chuť a odbornosť . to nie sú počítače , kde sa opravuje systémom lego.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja som ešte nemal v rukách Sony okrem jedného dvojdecku, ktorý by bol v poriadku. Ale ten dvojdeck je doma od novoty. Inak každé Sony či low end alebo stredná trieda alebo konečník, všetky vykazovali nejaké poruchy. Kompatibilita medzi inými nula bodov. Teraz je otázne či to vždy prešlo kade tade alebo to tak slo už z výroby, čo sa mi nechce veriť.
Samozrejme sa to týka aj iných značiek ale tu sa s tým stretam veľmi často. Keby si pred samotným tocenim trimrami aspoň poznačili pôvodne polohy. Ale točí sa až ako posledné aj keď viem že to je najatraktívnejšie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: ešte ma napadla taká vec, že pri tej normal kazete skús šahať na detekciu typu pásky, či sa nezmení rozloženie kanálov, lebo zvuk a paličky by sa mali zmeniť dramaticky.
ale z typu I na metal to bude horšie, opačne by to bolo výraznejšie
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Detekcie fungujú, to som kontroloval ihned
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

Mňa zaujímalo či sa nemení to rozloženie kanálov medzi typmi, keď zmeníš typ pásky takto nasilu, čo by potom už istotne ukázalo na chybu elektroniky a nastavenia.
Inak je to stále len problém medzi páskou a hlavou a v páskovej dráhe.

Ono je to celé zaujímavé niekedy, na Technics 575 na tej často hranej strane mám horšie výšky pri zázname, kvôli veľkému výbrusu hlavy, napriek tomu sa nájdu pásky, ktoré pri teste vykazujú výborný a plný ostrý zvuk v oboch kanálov aj na takej hlave, čo mi nieje vždy celkom jasné
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

Aha tak tomu nerozumiem čo máš na mysli. Skús mi to priblížiť skúsim
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ak si písal že na metalke to funguje v poriadku a na normálke sú rozhodené kanály, tak že či nie je chyba v elektronike a nastavení trimrov.
Tak pri normálke prepni na metal rozpojením kontaktov či sa rozhodenie kanálov zmení, alebo nie.
Teda predpokladám že máš pri servise otvorený stroj, takže máš k týmto kontaktom prístup :P
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa Nstar »

To sa nerozumieme. Na metalke funguje bias a level v zmysle že svietia segmenty akoby bol kalibrovany konkrétne na MX-S ale už XR nie. Na ostatných typoch ani nerozsvieti segmenty v nulových polohach, pri mín biase sa rozsvietia tri na AR...
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Čištění, běžná údržba a servis decků

Príspevok od používateľa EZ647 »

Ja to vždy hovorím že písomná/verbálna komunikácia je sama o sebe najhoršia na nedorozumenia, aj celý svet :D Pretože usporiadať myšlienky do slov je iné umenie.

Takže tie rozhodené kanály sú na všetkých kazetách vrátane MX-S?

Potom by sa to chcelo pohrať so zrkadlovou kazetou, to je dual capstan či single?
Napísať odpoveď

Návrat na "Sony"