o ITALO DISCO

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa AdmineR »

ústami dobového DJ v dnešných dňoch ... Nikolas Chill (CZ)
Ono je to tak ,že mnoho lidí si kdysi myslelo že italské hity zpívané v italštině je ono Italo Disco..O termín se zasloužil němec B.Mikulski a jeho ZYX ..Většinou to byli Italové pod různými pseudonymy a v drtivé většině zpívali anglicky. Ale nejen ..typickém stylu se věnovala celá řada zpěváků z různých zemí ..třeba Sillent Circle - němci jeli v typickém stylu Itala Disca a další a další .Během osmdesátých let termín zahrnoval většinou neamerickou a nebritskou taneční hudbu. Ale nebyl to jen ZYX i když je nejznámější..Maxi SP speciality se vozily za 500 kus pod značkou Blanco Y Negro, Disco Magic a mnoho dalších..Nu a vzhledem k tomu, že ty nejznámější výběry ať už na LP nebo CD nebo maxi SP byly rychle profláklé DJ,s kupovali různé speciality ,které se na výběry nedostaly ,aby se odlišili a mohli lidem nabídnout chytlavé a neznámé skladby. Sám jsem to tak dělal
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa Petr »

Tak já jsem si až doteď myslel, že italo disco byli interpreti jako Al Bano & Romina Power nebo Ricchi E Poveri a podobní. Pokud jde o zmíněné Silent Circle, tak to bych dal do kategorie Euro-disco. Ale bez ohledu na to, do jaké škatulky jednoho nebo druhého zařadím, tak musím říct, že jejich alba znějí fantasticky a je radost je poslouchat. (pokud to není nějaký zprasený remaster)
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa daniel00421 »

No nedalo mi ale radené v rámci tohto žánru bola aj Sabrina,Den Harrow,Hip Tango a iné,aktívne som z vinylov to šúchal po discách.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2330
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa orhore »

Petr - Italo Disco byla elektronická taneční muzika pro diskotéky apod. Interpreti jako Al Bano, Ricchi E Poveri, nebo Umberto Tozzi jsou - byli zástupci Popové muziky pro masy.
ID muzika je jednoduchá a s odstupem času mi připadá spíše směšná, nudná, stereotypní i když se najdou i vyjímky. Pozitivní byly zajímavé stereo efekty. No, v té době nic jiného nebylo, protože šlo o módu a ta se mění. Pak to šlo s ID koncem 80 let velice rychle dolů když nastupoval House Music.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa Petr »

Děkuji za vysvětlení. Ten můj omyl pramení z jedné staré kazety koupené na burze koncem 80tých let. Nesla název Italo disco hits San Remo a obsahovala vesměs italský popík ve stylu Al Bano apod. Tak od té doby jsem si pojem italo disco spojoval výhradně s podobnou muzikou.
Některé ty taneční pecky jsem teď po téměř 40ti letech znovuobjevil a souhlas, hudba je to vesměs primitivní, ale hraje to fantasticky (dynamika kolem 15dB není výjimkou). Trochu zamrzí, když dnes náhodou narazím na obsahově dobré album, tak je znehodnoceno díky loudness war. Prostě mě ten poslech nebaví, nemá to "koule" :D
jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1076
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa jhradec »

Taneční muzika je k tanci. Při tanci se soustředíme na nehudební podněty a ten brak se dá snést. :D :D
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa AdmineR »

mám rád italo disco a jeho animálnosť, nedokonalosť, tú smiešnu angličtinu, spevákov nespevákov a sexy ženské hlasy patriace nie moc sexy babám :)
Baví ma to. Mám toho cez 80 cd (hlavne v mp3 ale aj flac)
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa AdmineR »

a je v tom aj kopa zaujímavých aranžmá, originálnych nápadov, zvukov, a pokiaľ máš tie správne skladby, nie je to určite brak. A nemusia patriť zrovna k najznámejším odrhovačkám. Veľa z nich počujem teraz poprvé.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa AdmineR »

napr teraz počúvam výbery a toto som ešte nikdy nepočul (Trillion - Belgian girl) a neni to špatné.

https://youtu.be/qKiZ-kb7zgg?feature=shared
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 3003
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa AdmineR »

dám sem ale aj typických zástupcov ...
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa Petr »

AdmineR napísal: Piatok, 22. Marca 2024, 06:04 dám sem ale aj typických zástupcov ...
Super, dávej to sem všechno. Známé i neznámé, ať je z čeho vybírat.
Petr
metál za zásluhy
Príspevky: 215
Dátum registrácie: Sobota, 30. Decembra 2023, 10:18

Re: o ITALO DISCO

Príspevok od používateľa Petr »

AdmineR napísal: Piatok, 22. Marca 2024, 06:00 ...a je v tom aj kopa zaujímavých aranžmá, originálnych nápadov, zvukov...
Moje slova, paradoxně toto jsem objevil až teď po mnoha letech, když mám lepší kazeťák, zesilovač, bedny... Tenkrát v 80kách jsem to točil v radiomagneťáku nevalné kvality. Dnes tam slyším úplně všechno, každou klávesu, každý sampl. Rozhodně bych tu muziku nezaškatulkoval jako nudnou nebo brak. Ale na druhou stranu, takovou Boys, Boys, Boys od Sabriny bych si dnes určitě nepustil, tu jsem neměl rád nikdy (případným fanouškům oné dámy se předem omlouvám).
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"