Denon DXM / HD-M

Moderátori: EZ647, AdmineR

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa Kazetowich »

orhore napísal: Sobota, 27. Októbra 2018, 22:40 To máš sice pravdu. I to, že na ty staré se dají pořídit velmi dobré záznamy. Ale starší kazety měly přece jen jiné vlastnosti magnetické vrstvy a podle nich byly přizpůsobené decky. Nedostatečnou citlivost na výškách doženeš biasem, ale když je už hodně malý (-20 jak sám píšeš), tak docela rychle roste zkreslení. Prostě tam chybí ten zdvich na výškách už v zesilovači.

Píšeš: "+2db bias -20 zvuk s mierne slabšími výškami, ale zvukovo dosť obstojná, samozrejme občas nejaká tá porucha a pod, ale snaží sa na svoj vek."

To je přesně to co jsem myslel. Je dost pravděpodobné, že v decku z té doby by to hrálo dobře po všech stránkách. Ale neber to jako kritiku ;) . Je to jen mé selské uvažování, které by chtělo potvrdit něčím z té doby.
Hoši, keď bude po servise Pio z roku 1979, tak oskúšam a dám sem výsledok.
Akurát, že nemám tie staré metalky.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa EZ647 »

Necháme toto ustáliť, hlavne finančne a ja niečo do vzdialenej budúcnosti vyberiem a pošlem :)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tzhe :-D, to je celkem dobrej nápad. Jediný co by se na tom pořádně prodražilo by bylo poštovný a to i přesto, že by to každý další poslal někomu jinému..
I když bych neměl možnost tu kazetu vlastnit, tak bych na ní udělal i ten vlastní audiotest.

orhore: Máš dobrou paměť :-). Ten můj Dual je tedy vyráběný mezi 81' - 83', ale myslím, že výrobci museli počítat i s použitím třeba 4 roky starých kazet. Navíc má manuální přepínač na 6 typů - Normal a Chrome jsou rozděleny na pozici bežnou a "I" či "II" - tedy běžné a lepší kazety řeknu-li to laicky, no a pak FeCr a Metal. Sice má Dolby B a C, ale ty nepoužívám.

Tak uvidíme jestli se to někdy zrealizuje :-).
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 28. Októbra 2018, 13:30 orhore: Máš dobrou paměť :-). Ten můj Dual je tedy vyráběný mezi 81' - 83', ale myslím, že výrobci museli počítat i s použitím třeba 4 roky starých kazet. Navíc má manuální přepínač na 6 typů - Normal a Chrome jsou rozděleny na pozici bežnou a "I" či "II" - tedy běžné a lepší kazety řeknu-li to laicky, no a pak FeCr a Metal. Sice má Dolby B a C, ale ty nepoužívám.
Nemám, vše je napsáno zde na fóru ;) . Ten Dual ti trochu závidím. Kdybys ho chtěl někdy vyhodit, tak se hlásím o jeho pozůstatky jako první :D .

Jinak poštovné by se stejně rozdělilo mezi všechny účastníky a kazeta se nakonec vrátí tam, odkud vyšla. Ale to jsou předčasné úvahy.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

orhore napísal: Nedeľa, 28. Októbra 2018, 14:25
SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 28. Októbra 2018, 13:30 orhore: Máš dobrou paměť :-). Ten můj Dual je tedy vyráběný mezi 81' - 83', ale myslím, že výrobci museli počítat i s použitím třeba 4 roky starých kazet. Navíc má manuální přepínač na 6 typů - Normal a Chrome jsou rozděleny na pozici bežnou a "I" či "II" - tedy běžné a lepší kazety řeknu-li to laicky, no a pak FeCr a Metal. Sice má Dolby B a C, ale ty nepoužívám.
Nemám, vše je napsáno zde na fóru ;) . Ten Dual ti trochu závidím. Kdybys ho chtěl někdy vyhodit, tak se hlásím o jeho pozůstatky jako první :D .

Jinak poštovné by se stejně rozdělilo mezi všechny účastníky a kazeta se nakonec vrátí tam, odkud vyšla. Ale to jsou předčasné úvahy.
Tak vzhledem k tomu, jaké romány tu často píšu :-D, si myslím, že je zajímavý si pamatovat i takovou věc.
Rozhodně to nemyslím nijak sobecky, ale doufám, že mi vydrží dlouho. Ale budu na to myslet.
Před 2-3 lety jsem se dozvěděl, že existovaly i decky s vyšší rychlostí, některé však měly jen jednu vyšší rychlost (myslím něco od Sony) a od té doby jsem chtěl takový magič mít. Před několika měsící jsem ze zvědavosti zkusil hledat dvourychlostní magiče - jen abych věděl, jaké značky a typy měly vyšší rychlost a náhodou jsem na něj narazil. Že ale bude i bez dvířek, s ručičkovými VU metry, ruční volbou typů včetně FeCr i příposlechem jsem nečekal. Ten jsem musel mít, tak jsem ho dostal předčasně k 25. narozkám.


Tak rozdělí.. Je pravdou, že pošta mezi ČR a SR je dražší než po jednom z těchto států - holt je to "vzdálené zahraničí", ale já to nějak automaticky bral tak, že by si každý zaplatil poštu sám, protože potom řešit zprůměrované zaplacení třeba na účet by vyšlo dráž, kvůli jiné měně.. Ale jo, je to možná trochu předčasné.

Každopádně nápad je to dobrej :-).
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa EZ647 »

Trochu vás tu sklamem, aj keď som to navrhol, tak som to nevymyslel, už som pred nedávnom niekde o tom čítal že nejaký takýto projekt existuje s posielaním kazety, tak prečo si nespraviť vlastný že.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Hlasim sa,ale az ked bude doma pio. Ma rucnu volbu typu a rocnik 1979. A nahrava este lepsie ako denon. A nema bias.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2323
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa orhore »

SilverFox•NSK napísal: Nedeľa, 28. Októbra 2018, 15:13 Ten jsem musel mít, tak jsem ho dostal předčasně k 25. narozkám.
Hmm, tak já měl už i 50 narozeniny a nic jsem nedostal :D
Kazetowich napísal: Nedeľa, 28. Októbra 2018, 16:13 Hlasim sa,ale az ked bude doma pio. Ma rucnu volbu typu a rocnik 1979. A nahrava este lepsie ako denon. A nema bias.
Myslím, že je času dost. Akorát nevím jak se popere s tím, že nemá bias. Může to být zajímavé.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Uvidime. Prihlas sa po mne a budes pocut ;-)
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa Kazetowich »

O toto su ochudobneni digitalisti
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2861
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: To nevadí, žes to nevymyslel, je dobrý, žes to navrhnul a zrealizovat by to nebylo špatný. Ono sice i já mám jednu starou Metalku jen s detekcí Chrome, ale k poslechu a testování jsem se ještě nedostal.
Nevím proč, ale trochu mě to připomělo "Geocaching", jen to nemá ten princip - tady by to šlo cíleně.

Orhore: Jakto? Vždyť k narozkám musíš dostávat nějaké dárky :-).
Tak jako dostal, ono jsem si to musel obstarat sám, jen jsem si to pořídil z peněz k narozkám..


Jinak teda, ani ten můj nemá bias, ten se asi částečně nahrazuje jen u typů Normal a Chrom tou zdvojenou volbou.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10242
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Denon DXM / HD-M

Príspevok od používateľa EZ647 »

Magna Polimer Metal?
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety DENON, Columbia"