Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa oneeeee »

niekedy je ebay problém . na allegro sa dá dohodnúť.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Stano »

Na bazoši sú aj čistý podvodníci, ja ak kupujem drahšiu vec idem osobne, kľudne aj do Prahy. Zháňal som svoj CD prehrávač, na inzerát sa mi ozval pán z Ostravy, že ho má a chce za neho 600 eúr vrátane poštovného, tak som mu napísal, že sme dohodnutý a ze prídem osobne, ďalší email nikdy neposlal. Totálny vykuk. Treba si dávať bacha, ale aj pri najväčšej opatrnosti sa môže človek spáliť, viď Hasterman.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa AdmineR »

je to AJ o stasti.
No treba si zistit co sa da z netu - napr. dat hladat mejlovu adresu alebo telefon na google. A nikdy neplatit vopred.
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Stano »

Tak dnešná skúsenosť :D
Včera volám predajcovi z bazosa, kvôli Technics RS-B40, a on že hej, je v dobrom stave a všetko funguje, rozpredávam celú zostavu, mal taký maďarský prízvuk, tak sa dnes hrkocem do Tornale, že pre neho za tých 35 eur pôjdem. Prídem na udanú adresu, zavolám a on, že o chvíľku som tam. Prihrmel veľký biely mercedes, vystúpil tmavší spoluobčan, vytiahol z kufra, ten dobrý a funkčný stav... Držal ho tak zvláštne a druhou rukou niečo robil. "Všetko ide, len dvierka nejdú, ale oni idú, len nejdú." Nejako ich vydrapil z decku. "Aha idú!" :D
Zobral som ho :D za 25, ľutoval som ten deck... Je jasne zo zberného dvora, taký bordel ste ešte nevideli, keď ho odstrojím, verím, že pod plechmi budú vyschnuté myši. Ale skúsil som či nemá kazety, nemal.
Naposledy upravil/-a Stano v Sobota, 25. Júla 2020, 21:52, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2657
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa AdmineR »

drahšia cesta ako deck 😁 - obcas to tak je
Používateľov profilový obrázok
Duke_Dragon
stará páka
Príspevky: 638
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 19:42
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Duke_Dragon »

Stano napísal: Sobota, 25. Júla 2020, 20:57 Tak dnešná skúsenosť :D
Včera volám predajcovi z bazosa, kvôli Technics RS-B40, a on že hej, je v dobrom stave a všetko funguje, rozpredávam celú zostavu, mal taký maďarský prízvuk, tak sa dnes hrkocem do Tornale, že pre neho za tých 35 eur pôjdem. Prídem na udanú adresu, zavolám a on, že o chvíľku som tam. Prihrmel veľký biely mercedes, vystúpil tmavší spoluobčan, vytiahol z kufra, ten dobrý a funkčný stav... Držal ho tak zvláštne a druhou rukou niečo robil. "Všetko ide, len dvierka nejdú, ale oni idú, len nejdú." Nejako ich vydrapil z decku. "Aha idú!" :D
Zobral som ho :D za 25, ľutoval som ten deck... Je jasne zo zberného dvora, taký bordel ste ešte nevideli, keď ho odstrojím, verím, že pod plechmi budú vyschnuté myši. Ale skúsil som či nemá kazety, nemal.
Nezabudni zdokumentovat premenu z vraku na nieco pojazde, alebo aspon pokus pokial by resusticia nebola mozna :lol:
Používateľov profilový obrázok
Hasterman
stará páka
Príspevky: 546
Dátum registrácie: Nedeľa, 23. Septembra 2018, 12:40
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Hasterman »

Mal si mu ponúknuť maximálne 10 euro. Zdráhal by sa, ale keby videl že si na odchode hneď by na teba kričal že v poriadku.
AKAI AM-95, GX-95, CD-73, AT-93, JVC TD-V711, SEA-M770, Telefunken TS850, Onkyo TX-4500 mkII, DALI Spektor 2, Canton AS 85 CS, Audio-Technica ATH-M50x
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Stano »

Akú máte skúsenosť s dražbami na aukro, nejak sa mi to nezdá.
Aby bol niekto ochotný dať za 3 použité maxell XL II 450 českých, nechce sa mi to veriť. Chcel som si kúpiť tie z 1985-zlatý polep, ale nadobúdam pocit, že sa tam prehadzujem alebo s väčším somárom ako ja alebo s predajcom.
Používateľov profilový obrázok
E001
mazák
Príspevky: 127
Dátum registrácie: Pondelok, 27. Apríla 2020, 10:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa E001 »

Tiež sa mi páčia predajcovia, ktorí sa snažia za kopec peňazí predať elektrošrot, ako reciver s vadným procákom, ešte napíšu, že ktosi sa pokúšal to opraviť a požadujú za tú mačku vo vreci 35 a viac €.
Sony TC 765, DAT 55 ES, Pioneer CT-S 210, PD 201, F 301 RDS, A 501 R,
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Stano »

Tak sa mi zdá, že som sa popálil na aukre. Vydražil som 4 kazety v dražbe predajcu, o ktorom píšem, že umelo navyšuje ceny, zabudlo sa tam na 3 kazety, tak som ich zobral po 100vke a potom v dojme, že som ušetril som prihodil ešte na jednu a vyhral, síce draho ale vyhral. Dnes je 11 deň od zaplatenia a nič. Ani balík, ani odpoveď na otázku, čo je s tými kazetami. Dám mu čas do zajtra, na odpoveď a potom ho poriešim.
Toto sa mi ešte nestalo. Ponúkal mi telefonicky aj iné kazety, tak som mu napísal, nech dá normálne ceny a určite niečo zoberiem, jeho dražobné ceny sú privysoké. Viac sa neozval, ponuku neposlal, ale neposlal ani zaplatené kazety.

Tak teraz na sms reagoval, a vysvetlil mi, že sme sa dohodli, že mi to nebude posielať a že to necháme otvorené, na čo som mu ja povedal, že žiadnu ponuku na kazety mi neposlal, tak som nič ďalšie nekúpil.
Kurva, on fakt čakal, že mu zaplatím za tie kazety tie umelo vytvorené ceny. Podľa mňa bude toto nová obchodná praktika. Preto aj kontakt telefonicky a nie email, niet dôkazy.
Takto sa dá obísť aj provízia pre aukro.
Teraz som pochopil ten systém vytvorenia ceny a potom ti ponúknem aj za polku.

A tie ceny nie sú privysoké, tie ceny sú šialene, nezmyselne vysoko.
Tdk77
priekopník pioneer
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Utorok, 11. Augusta 2020, 11:15

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa Tdk77 »

Njelepší výkuk je na Bazoši uživatel Levinson.
Dejte na bazoš požadavek na nějakou topovku a on ho zítra vystaví😂
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2435
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Podvody na bazos.cz, bazos.sk a podobnich...

Príspevok od používateľa oneeeee »

idem vyskúšať :D
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"