Vintage issues

všetko čo sa nehodí medzi hifi, autá a zvyšok

Moderátor: AdmineR

Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Vintage issues

Príspevok od používateľa Nstar »

Niekedy pustis zostavu a zosilnovac bzuci do laveho repra, kazetu ti donici dual capstain a minidisc nevysuva dvere ani nereaguje na tlacitka. Aj to moze byt vintage a pravdepodobne aj bude a to su len male zadrhely, dalsi pride na rad ked to budes chciet dat niekde servisovat, kde a komu? A stale je relativne dobre, pretoze remene zozenies cez internet za predrazene postovne a risknes, ze to budu tie spravne aj kladka sa asi este da ale co dalej? Zanesies to komusi na druhy koniec republiky a nieco z toho hadam bude. Toto vsetko je sice na dlhe lakte ale stale je relativne dobre, horsie je ked su to hlavy, optiky, medzikolieska a motory..najlepsie by bolo rozumiet sa tomu sam a mat vsetko po ruke
Jednoduchsie je pustit DAC a FLAC na svojom MAC

PS: ake spajkovacie stanice pouzivate? Na predaj nic? To len tak zo zartu, nie vazne.
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Domaci NAS server s ovladanim appkou v mobile cez strimer do 7.1 atmos a 4k samsungu Led, repro Jamo a dva subwofery. Da sa ovladat aj pocas jazdy z auta. Auto je stale online. Hudba vylucne iba so samplovackou 396 z Deezera a Spotify a filmy iba 4 alebo 8k nativne z Netflixu. Pravidelne automaticke updaty servera. Samozrejme vsetko osobné na OneDrive vratane rodinnych fotiek,faktur aj rozpracovaneho utajeneho projektu v praci a synchronizacia vsetkych dat aj kontaktov s mobilmi celej rodiny, kamosov a sozialnymi sietami. Mobil so skenerom duhovky a snimacom odtlackov prstov.
Naposledy upravil/-a Kazetowich v Nedeľa, 11. Novembra 2018, 10:44, upravené celkom 4 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Nstar »

:lol: jedine comu z toho chapem je auto a hudba
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Neboj Nstar, to neni opisany moj pripad, ale typicka sucasna ovečka. Teda kam sa to cele dopracovalo.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Nstar »

Ja som myslel, ze to len tak nahodne davas slova

No nic objednat Diametralku, pb cin a ono to pojde
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Nie nie. To je naozaj sucasna realita. Hlavne na Slovanete. Ale aj inde.
K tomu ešte zber dát v podobe Win 10 ... odtlačky prstov z mobilu a iné biometrické údaje putujú rovno do Centra, fotka dúhovky detto a sieť kamarátov a kontaktov tak isto.
Ak k tomu pripojíme zber dát o zdravotnom stave eHealth ... spoj si sám.
Konšpirácie?
Počkaj také 2-3-4 rôčky ...
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa orhore »

V dnešní době používání vintage přístrojů bude nejlepší být jak uživatelem, tak i servismanem. Sice se najde ještě pár "opraven", které jsou schopné něco opravit a nastavit, ale všeho dočasu. Náhradní díly je třeba "nasyslit" do zásoby jinak už nebude kde brát. Kuchat staré nefunkční věci mi moc nejde, protože je mi líto obětovat jedno na úkor druhého. Vždy jsem nakonec zachránil již téměř mrtvý přístroj, který byl určen na orgány.

Nstar - Pájecí stanici? Od svých 8 - 10 let používám jedno a to samé. Klasickou trafopájku 230V ~ 75W, TRP 2-73. Při zvolení vhodného průměru smyčky se s ní dá bez problému pájet i SMD.
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Nstar: Zdravím, jen si dovolím taky přispět.
Sice máš pravdu, že jakmile něco odejde, tak to nemá kdo servisovat, to však neznamená, že dnešní ultra-jednoduché technologie jsou nejlepší a hlavně, že taky nezestárnou a nebude něco novýho. Vem si obyčejný CD - před pár lety jsem si zašel do Tesca/Globusu/Datartu a měl jsem před sebou obrovský regál plný různých CD a DVD základních i malých velikostí, přepisovatelné i obyčejné CD+ či -R. A hlavně, byl výběr z x značek.
Před pár měsíci jsem si zašel do obchodu a co vidím, nic. Málem jsem dole u noh přehlídl malinký výběr dvou balíků po 25ks CD na trnu a to je vše. Zajdu do Okay a co tam, klasické bílé Verbatimky ve slevě za 35.90 z původních 44.90 Kč :!:.
Tak jsem šel jen o obchod vedle, nějaký malinký obchůdek s PC potřebami a tam jsem si koupil pakl těch stejných CD jen po 16.90Kč.
Ale to jsem odbočil.

Pokud nevnímáš analog tak jako ostatní, kteří tomu kouzlu propadli, tak nevadí, nikdo ti nebude bránit používat nové technologie. Ty si pustíš hudbu z onoho Flacu, ale máš z toho akorát hudbu. Ono je úplně jiný zážitek pustit si kotoučák z roku 1960, který se musí zahřát skoro minutu, pak začne svítit na tebe Magické oko, nasadíš cívku, kam sis nahrál třeba i 4 Strings, Black Eyed Peas, Gigi D'Agostina atp.. a jen sleduješ jak se cívky točí a po pokoji se line jemná vůně (či jak to nazvat) ze zahřívajících se součástek..
Stejně je ale pro mě asi nejzajímavější sledovat gramodesky, protože tam je i ten samotný zvuk vidět.


Kazetowich: Ano chápu i tuto stránku kruté reality, ale oni si vybrali toto a třeba jim včas dojde, že dělají hovadinu a nebo nedojde a máš aspoň z koho si dělat srandu :-D (lehce s nadsázkou).


A jak bys na první pohled ohodnotil mě? Jedu šalinou, mám sluchátka, 10 let starý mobil a vesměs koukám z okna.. Taky jedna z těch ovcí nebo ten kdo nepozná kouzlo analogu? A přitom mám v mobilu aktuálně digitalizovaných 493 skladeb jen z vinylů, zabírajících přes 4.5GB.

Ale ano, chápu tě, z těch co čučí jen do mobilu, pomalu nevidí, že do někoho vrazí nebo se sotva rozhlídnout před vstupem do vozovky, tak ano, tihle udivují i mě. Ale co je lepší, rozčilovat se nad jejich Ksichtbuk závislostí nebo si z nich udělat neškodolibou srandu?
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Nstar »

To vobec nie u mna je najvacsi haj tek CD, to som si len tak povzdychol
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Každý si má (ešte) možnosť vybrať.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3622
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa Nstar »

orhore napísal: Nedeľa, 11. Novembra 2018, 14:08 V dnešní době používání vintage přístrojů bude nejlepší být jak uživatelem, tak i servismanem. Sice se najde ještě pár "opraven", které jsou schopné něco opravit a nastavit, ale všeho dočasu. Náhradní díly je třeba "nasyslit" do zásoby jinak už nebude kde brát. Kuchat staré nefunkční věci mi moc nejde, protože je mi líto obětovat jedno na úkor druhého. Vždy jsem nakonec zachránil již téměř mrtvý přístroj, který byl určen na orgány.

Nstar - Pájecí stanici? Od svých 8 - 10 let používám jedno a to samé. Klasickou trafopájku 230V ~ 75W, TRP 2-73. Při zvolení vhodného průměru smyčky se s ní dá bez problému pájet i SMD.
To ta obdivujem, ja s trafackou spravim tak kable inak neustrazim teplotu aj ked klikam a este odsavacka k tomu no to je uz na mna dost
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2283
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Vintage issues

Príspevok od používateľa orhore »

Nstar - s tou trafopájkou je to jako s hudebním nástrojem :) . Ty dlouhá léta používání mě naučily s tím udělat cokoliv. Možná bych byl neohrabaný s mikropájkou, kterou jsem ani nedržel v ruce.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne veci čo vás trápia"