Návod na vkladanie obrázkov.

Na začiatok je potrebné Vytvoriť účet / zaregistrovať sa - inak nie je možné prispievať na toto fórum. Pokiaľ nemáte skúsenosti alebo neviete ako prispievať na fórum, či učíte sa a nie ste si istí ako na to, tu je priestor na skúšanie. V prípade, že pokusy zlyhajú, kontaktujte admina - dole na stránke je odkaz Napísať administrátorovi. Kontantovať ho môžu aj neregistrovaní.
For other countries - here is SLOVAK language (for translator) - здесь словацкий язык (для транслатора)

Moderátor: AdmineR

Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa Stano »

Ako sem vložím video, dá sa sem švacnúť rovno z mobilu?
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa Kazetowich »

asi nie
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa EZ647 »

na základe dotazu orhoreho, mám otázku akú šírku fotiek, obrázkov na fórum odomňa chcete? štandardne dávam 800pix na šírku, pre HD veľký monitor je to pre mňa dostatočné, ale nech sa každý vyjadrí, kto sa nevyjadrí považujem že je spokojný s tým ako to je.
Môžem dávať fotky max 3200pix šírky, ale interné nastavenia PHP to aj tak o dosť obmedzia, ale chcem vedieť vašu ideálnu šírku vzhľadom k použitému zariadeniu, čo by každému vyhovovalo najviac?

ja sa potom až sa vrátim pozriem na to nastavenie php
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa EZ647 »

test
Prílohy
IMAG1337.JPG
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2278
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa orhore »

Jo, ať to má vysoké rozlišení, ale na stránce fóra ať to vypadá jen jako náhled nebo tak jak jsi to udělal. Jen mě zajímá jak to bude vypadat když tu někdo postne obrázek z jiného úložiště (postimages.org). Je totiž možné postnout odkaz jen jako náhled pro fóra, ale i jako obrázek s plným rozlišením. Pak by musel tento web umět upravit dočasně rozměr přímo na stránce.
Některé fóra (audio science review) to mají vcelku dobře vymyšlené. Při vkládání obrázků odkudkoliv (i https adresa bez nutnosti vkládání do hranatých závorek) a s jakýmkoliv rozlišením se může zobrazit bud' jako miniatura a nebo větší náhled. Plného zobrazení se dosáhne kliknutím na obrázek jako ve tvém případě.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10174
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Návod na vkladanie obrázkov.

Príspevok od používateľa EZ647 »

orhore:
náhľad na stránke som nastavil na prílohu 1500pix, ale zobrazuje aj tak len 834pix

ale veľkosť po rozkliknutí som dal na 2000pix a to sedí, aj keď moje fotky majú až 3200pix tak myslím že to stačí, vôbec tá moja kamera fotí celkovo mizerne a pekne to vyzerá len keď sa obrázky nezväčšujú

náhľad na odkazy je redukovaný podľa nastavenia na 2000x2000pix ale mám dojem že to tu aj tak nevlezie, ale môžeš skúsiť
ono s týmto PHP je to niekedy ťažké, niečo nastavíš a ono to aj tak odignoruje, asi tak ako som chcel tie ikonky pre vlákna, tak sa to ani zaboha nechcelo nechať zmeniť, proste nie som dobrý znalec systému, len amatér, na iných weboch ak majú machrov do týchto vecí tak to proste musí byť TOP to je jasné

ale ak máš doma už 4K monitor, tak je to problém, ja som stále na HD a zle sa mi takto premýšľa keď to nevidím :D

kedysi som robil doma aj web na 768x1080 a proste sa to zmenilo až vtedy keď ten CRT monitor začal vykazovať poruchy, tak som si zabezpečil HD LCD a zatiaľ sa mi ho meniť nechce
Prílohy
IMAG1177.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Ste tu nový? Pomôcky a rady + Miesto na pokusy vo fóre + OZNAMY"