OPUS

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: OPUS

Príspevok od používateľa EZ647 »

Kazetowich napísal: Sobota, 8. Decembra 2018, 19:39 to je náhoda že sme trafili obaja Malokarpatskú kapelu ?!
Hej ale ty máš jedničku a ja dvojku :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: OPUS

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím vás :-).

Jak víme, tak vinyly vydavatele Supraphon, Opus, Panton a Discant se lisovaly v Gramofonových závodech. Ovšem audiokazety jsou už jiná kapitola. Designově jsou mnohdy úplně jiné než takové Emgetonky, hlavně v tom, že nejsou šroubované, ale tavené..

O tomhle bych se mohl rozepsat víc, ale zřejmě jen polemizačně, protože do nedávné doby jsem ČS originálek měl jen pár kousků a nějak jsem je (kvůli ceně) nevyhledával. Do nedávna proto, že se mi podařilo sehnat krabici více jak 100ks origo kazet, zřejmě však chybně vyrobených či reklamovaných (což je vlastně zajímější na studování než dokonalé výrobky) - tyto kazety mnohdy mají nalepené dvě nálepky přes sebe a velmi často bez potisku interpreta, názvu alba, katalogového čísla atp..

A jak EZ647 zmínil, tak jsem psal, že pásek bude od firmy Emgeton, zda-li se tam ale objevil i Basf však vyvrátit nemůžu. Posuzovat kvalitu pásku v originálkách podle původního záznamu se nedá (už jen mnohdy kvůli stylu duplikace), to bych musel vzít přímo tu kazetu a otestovat ji jako testuji i jiné pásky.

Dříve se tu originálky nahrávaly na zakoupené Maxell LN, kde přelepili původní štítek se zachovanou značkou, ale už s interpretem, názvem alba atp.. Později se tu už objevovaly ty kazety jak jste vkládaly obrázky..
Používateľov profilový obrázok
janvys
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2054
Dátum registrácie: Piatok, 30. Novembra 2018, 18:14
Bydlisko: v cassette decku

Re: OPUS

Príspevok od používateľa janvys »

Když už jsme u těch tzv."originálně" nahraných kazet, mám tu krabici takových kazet, většinou je to komerční shit 90.let...má to nějakou cenu? Většinou jsou to nekvalitní polské rádoby originálky :mrgreen: :lol: asi si z toho postavím domino na zahradě :D
SONY ES
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: OPUS

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

janvys: Myslíš ty kazety, kde byly nahraná alba co v té době vyšly (plácnu Depešáci, Europe, Van Halen atp..), ale jen se originálky vydávaly? Myslím, jako neoficiální vydání.. Často měly dost otřesnou kvalitu záznamu. Nedávno se mi podařilo koupit v bazaru kazetu, která měla být takto "originálka", ale záznam byl z desky, kde to i popraskávalo :-D..

Pokud to jsou tyhle, tak to teda bych fakt bral.. Ne že bych ti chtěl brát zábavu :-), ale tyhle kazety sháním - tedy pokud je to to, co si myslim.


Jinak tyto kazety by se nesměly prodávat - třeba na Discogs jsou "Unofficial" nosiče zakázany prodávat. A týká se to jak CD, kotoučů, kazet, tak i vinylů. Pár takových neoficiálních vinylů mám i já :-D a to dokonce ne jen ty bazarové..
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: OPUS

Príspevok od používateľa EZ647 »

janvys:
U Poľských origináliek, teda u tých čo sme kupovali na trhoch, som dospel k názoru že sa jedná o najlacnejšie pásky a kazety z Chiny, samotná Poľská páska bola Stilon ako značka prázdnych kaziet a vraj nebola tak zlá. Takže toľko môj názor.
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: OPUS

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Celkom sa teším, že to mám. Ak bude čas, vypočujem si to.
Prílohy
20210219_161756.jpg
20210219_161759.jpg
20210219_161751.jpg
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10171
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: OPUS

Príspevok od používateľa EZ647 »

to vyzerá obalovo dosť luxusne, a kazeta je taká ako mám u Žbirku
iwwo111
stará páka
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Septembra 2019, 00:09
Bydlisko: Rožňava

Re: OPUS

Príspevok od používateľa iwwo111 »

Mám ešte pár kaziet od opusu. Pomaly zbieram originalky. Toto je fakt luxusne zabalené. Teším sa z toho. Kupil som to ešte zabalené vo fólii
Stano
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1328
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2020, 22:10

Re: OPUS

Príspevok od používateľa Stano »

Tak toto je asi najhodnotnejšie kazeta z tu prezentovaných. A nie asi najhodnotnejšie, ale na 100%
Radošinci sú klasika o ktorej som sa ešte aj ja v 8 triede tesne po revolúcii učil na literatúre.
Opatruj to ako audioknihu.
Voľakedy som mal, ale len nahrávku z platne Jánošíka a Človečinu.
Ich hry sú nadčasové, úžasné a Stano Štepka, je génius, ktorý bude hádam raz skutočne docenený.
Napísať odpoveď

Návrat na "Originálne nahraté kazety, LP platne, 8 tracky, šelaky a iné"