O minidisku

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

jhradec
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Piatok, 12. Októbra 2018, 15:51

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa jhradec »

FLAC není ztrátový formát , tedy hraje podle původního zdroje. Funguje tak, že absolutní hodnota je nahražena relativní- zaznamenává se rozdíl od předchozí, místo absolutní hodnoty. Tím se dosahuje snížení velikosti souboru.
Samozřejmě pokud dojde k bitové ztrátě, ovlivní to výsledek více. Navíc vyžaduje vyšší výkon počítače.

Zvukový dojem z digitálu ovlivňují ještě další faktory- jedním ze zásadních je tzv, jitter- který způsobuje, že stejná nahrávka na různých "přehrávačích " zní různě !!!!

A co více- osobně jsem byl překvapen, že horší ( s vyšším jittrem) přehrání může znít lépe. Konkrétně album Olympic ( tuším, že starý Kanagon) dostalo větší "drive" což rozhodně potřebovalo :).
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

orhore napísal: Štvrtok, 25. Júla 2019, 20:12 OK peterKE. Z toho co jsi psal, tak jsem si nejdříve myslel, že nevíš o co u FLACu jde. Pokud ti zní líp zvuk Mini Discu než přímo CD, tak je to v pořádku. Nemám bohužel jak porovnat, protože žádný přístroj MD nevlastním.

Ja tiez nevlastnim MD ale mal som jeden cas moznost porovnavat a pocuvat. Prave preto mi je zahadou, ze bezstratovy Flac sa mi nepacil tak ako Atrac. Mal som prehravac od sony, ktory este ponukal aj prehravanie formatu Atrac. Dal som si druhy najvyssi tok, tusim 224kbps plus Porta Pro a zvuk bol tak realny, ze som mal zimomriavky po celom tele. ;) Podla mna to zvukovi inzinieri navrhli velmi dobre, lebo zvuk, ktory ponukal Atrac sa pacil kazdemu. Jednoducho pre moje usi to bol druhy dokonaly zvuk co som pocul. Prvy je format SACD od Sony a Philips. Tan u mna vyhral aj v porovnani s dnesnymi HiRes formatmi. Atrac som pocul aj u kamosa, ktory to prehraval cez PC na stereo velku zostavu a cely cas som si myslel, ze hraje orig. Cd. Tomu zvuku nic nechybalo. Ak by sa doteraz predavali prehravace s podporou tohto formatu (Atrac) tak ho pouzivam dodnes. Atrac dokazal aj jednu velmi dolezitu vec - ak som pocuval nejaky koncert alebo set, ktory bol nahrany bez medzier, hudba isla plynule bez skokov a prerusenia zvuku, presne tak ako hralo original cd. Mp3 toto nedokaze dodnes, pri preskoceni na dalsiu skladbu sa zvuk bud prerusil alebo vo zvuku bolo puknutie podobne LP ale to na orig. nahravke nebolo :shock: Zial doba sa prudko meni a skoro vsetci sme podlahli pohodlnosti kompatibility, ktoru format mp3 ponuka. Kompatibilita je najvacsi faktor, ktory dnes rozhoduje aj u mna. Mne na vypocutie hudby na cestach bohate staci mp3 v kvalite 192kbps a vyssie. Teraz pocuvam mp3 s tokom 320kbps a s dobrymi sluchadlami nemam co tomu zvuku vycitat, je to super, hraje to na efekt vyborne. Najviac doma vyuzivam orig. a palene Cd ale ak neviem najst nejaky album v predaji alebo na sieti v Cd kvalite potesim sa aj mp3. Mal som dokonca Cd napalene z VBR mp3 a kamarat, ktory mal doma audiofilnu zostavu, bol velmi prekvapeny ak som mu prezradil, ze sa palilo z mp3 :shock: Slepy test je najlepsi pri vsetkom :)
Naposledy upravil/-a peterKE v Nedeľa, 28. Júla 2019, 10:05, upravené celkom 1 krát.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
AdmineR
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 2651
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 08:53

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa AdmineR »

ide o pocit z hudby / počúvania. Keď prináša radosť, je všetko v poriadku ;)
- niekomu kazetky, niekomu cd, LP ... mne je to jedno - momentálne fičím na walkmanoch a kazetách a v pohode ma to uspokojuje kvalitou - nepociťujem nejaké negatívne vnemy ani necítim že by som bol nejako zaujatý voči iným formátom - pred walkmanmi fičali cd s discmanmi ... aj mp3 synove sansa clip alebo iné značky.
Dôležité je, aby bol reťazec vyladený a komponenty čo najlepšie - veľa dokážu skurviť nekvalitné repro / sluchátka na konci. Preto považujem koniec reťaze za veľmi dôležitý. Zistil som po dlhom pozorovaní, že tento koniec reťaze dokáže ubrať z kvality asi najviac. Preto mu treba venovať zvýšenú pozornosť.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Ja by som aj okrajovo zabŕdol tak porovnanie Minidisc a DAT ale bojím sa,nie je nás tu až tak mnoho s Datkami...Sa mi javí že DAT ide tak čo do nej pustíte to z nej hrá nekompromisne....
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa EZ647 »

Keď mi niekto pošle DAT deck v 100% stave, budem hrať aj na to :P Už nejaké kazety v zbierke mám :)
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Pondelok, 29. Júla 2019, 15:35 Keď mi niekto pošle DAT deck v 100% stave, budem hrať aj na to :P Už nejaké kazety v zbierke mám :)
Jeproblém,veď základné Sony sú ponuke za slušný peniaz na skúšku.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa EZ647 »

napríklad?
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Pondelok, 29. Júla 2019, 15:41napríklad?
Pozri Ebay,spústa...ak si ochotný sa hrať a dražiť na aukcii tak kľudne do 200 Ečiek...
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa EZ647 »

Sa s ebay nekamarátim, ani paypalom, to by som od pána Mihoka už nakupoval gumenú bižutériu.
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

EZ647 napísal: Pondelok, 29. Júla 2019, 15:47 Sa s ebay nekamarátim, ani paypalom, to by som od pána Mihoka už nakupoval gumenú bižutériu.
Ale veď Mihok má aj priamu svoju stránku na remienky a kladky kde sa dá platiť aj bežnou kartou,prevodom alebo dodaním na dobierku.
https://fixyouraudio.com/#shop_now
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10172
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa EZ647 »

mám k dispozícii jedine toto, ale ceny sú vždy vyššie
https://www.hifibazar.sk/hifibazar-sk/e ... MD-DAT-DCC
Používateľov profilový obrázok
daniel00421
čestný člen
Príspevky: 1841
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 19:25
Bydlisko: Záhorie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa daniel00421 »

Jo a Pay pal je už skoro rok celá stránka vrátane registrácie aj prehľadu učtov aj v Slovenčine!!!Samo registrácia nie je on line,preba si počkať na najbližší výpis z účtu a pri registrácii zaplatiť disponentný poplatok pre overenie skutočnosti a vernosti Vášho účtu,ktorý Vám potom vrátia.
Zvukár profesional na živnosti-live,studio &conference audio,príležitostný servisák kotúčakov vo voľnom čase.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"