O minidisku

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

orhore napísal: Streda, 24. Júla 2019, 13:00 peterKE - a jak může hrát ztrátový formát (Atrac) lépe než ten bezztrátový (FLAC)?

Ano, priznam sa, cakal som takuto narazku. Pretoze FLAC nie je dokonaly ? Neviem ti dat na to odpoved, ktora ta potesi ale ja si za tym stojim. Ja neodsudzujem ani mp3. Nakoniec sam pocuvam v prenosnom prehravaci iba mp3, vo vacsine 320kbps. Mp3 hraje na efekt, kym nemam k porovnaniu lepsie uplne mi postacuje. Tak je to so vsetkym v audio regione :)
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

Kubrt napísal: Streda, 24. Júla 2019, 14:05 Nemyslim si že MD byl poražen MP3. Myslím si, že přišel pozdě. Už přišly počítače a digitální zvuk začal patřit tam. Nicméně si myslím, že Atrac 4,5 až S je nejdokonalejší ztrátova komprese. Je dělaná pro zvuk, ne pro počítače a pro tehdy jejich omezené datové možnosti. U MD bylo jasno, disc má kapacitu tolik, musí se vejít tolik času. A teď se inženýři snažte. I DCC byla ztratova komprese a jak hrál...

Pekne si to napisal, palec hore !
Sansui 331 klub czechoslovakia
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa Kubrt »

Analogová nahrávka z CD na MD mi přijde analogovějsi, než originál na CD. Zní to jako hloupost, ale nejsem sám kdo mi to potvrdil. To 20 bitové kvantováni je znát. Atrac porovnává predchozi a následný bit a vytváří algoritmem další, který doplňuje cháru. Chytré...
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

Příjemněji může digitál hrát pokud je lépe oříznuta oblast nad 20kHz. Některé filtry u CD bývají nedokonalé a ven leze různý digitální bordel co tam nemá být. Mini disc zřejmě bude nějak zajímavě ztrátově omezen právě na výškách.
Kubrt
metál za zásluhy
Príspevky: 282
Dátum registrácie: Pondelok, 3. Júna 2019, 20:50
Bydlisko: Opava

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa Kubrt »

Je to možné.
Ještě pak vyvinuli Atrac 3 plus, který dokázal zaznamenat až 80 procent původního signálu. Přitom na dics se vešlo 2x tolik. Už to šlo ale do kytek
Hifisti poslouchají hudbu, highendisti svoje přístroje...
Používateľov profilový obrázok
oneeeee
čestný člen
Príspevky: 2443
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Septembra 2018, 19:53

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa oneeeee »

nájsť na webe kvalitu , je problém.
A K A I Am 67 , 39 GX 620 , 67 , R35 , R66 M959W CD 57 , 55 , 49 AT - 26 , 57 EA M-659 AP - M10 AJ 530 FL , 490 FL , VS A77 EOG , VS-G855 JVC HR-D 210EE SHARP GF 4646 , Panasonic S-VHS NV-FS 100 , 8 x trojpásmo
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

Kubrt napísal: Streda, 24. Júla 2019, 23:30 Analogová nahrávka z CD na MD mi přijde analogovějsi, než originál na CD. Zní to jako hloupost, ale nejsem sám kdo mi to potvrdil. To 20 bitové kvantováni je znát. Atrac porovnává predchozi a následný bit a vytváří algoritmem další, který doplňuje cháru. Chytré...
Mozem iba potvrdit. Ak sa jednalo o napalene cd, viackrat mi znel lepsie MD. Jeho zvuk bol menej ostry. Potom som sa stretol s dalsou zahadou - Ak som nahral MD z paleneho CD, MD sa mi zdal prijemnejsi na posluch :shock:
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

oneeeee napísal: Štvrtok, 25. Júla 2019, 08:23 nájsť na webe kvalitu , je problém.
Presne preto nemam rad Flac, kazdy druhy z netu hral cudne.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

Kubrt napísal: Štvrtok, 25. Júla 2019, 08:05 Je to možné.
Ještě pak vyvinuli Atrac 3 plus, který dokázal zaznamenat až 80 procent původního signálu. Přitom na dics se vešlo 2x tolik. Už to šlo ale do kytek
A ponukali v dodanom SW aj moznost bezstratoveho zaznamu s nazvom tusim Real Atrac Audio :?:
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

peterKE napísal: Štvrtok, 25. Júla 2019, 12:27
oneeeee napísal: Štvrtok, 25. Júla 2019, 08:23 nájsť na webe kvalitu , je problém.
Presne preto nemam rad Flac, kazdy druhy z netu hral cudne.
Tak nehledejte na smetišti :)
To, že nějaký FLAC nehraje dobře není způsobené tímto formátem, který je, opět zdůrazním BEZZTRÁTOVÝ!. Nekvalita je způsobená tím, že nějaké hovado z internetu převede ztrátový shit formát do FLACu. Stačí si aspoň něco o tom přečíst.

Citát z wiki:

Srovnání se ztrátovými formáty

Ztrátové formáty fungují tak, že je část informace úplně vypuštěna. Jedná se o tu část dat, která je nejméně důležitá pro poslech a běžný posluchač ji v nahrávce ani neslyší. Kdežto u formátu FLAC se žádná informace nevypouští. Princip jeho fungování se dá přirovnat k univerzálním komprimačním programům typu RAR nebo Zip, které se používají na jakákoliv data a jejich stupeň komprese zvukových dat bývá nižší a komprese a dekomprese jsou pomalejší než u FLACu, jehož kompresní algoritmus je uzpůsoben k ukládání zvukových dat.
Používateľov profilový obrázok
peterKE
metál za zásluhy
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:12
Bydlisko: tam kde ty nie

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa peterKE »

To, ze niekto naripuje nieco zle a potom z toho urobi Flac, to mi je jasne, je to bezne. Preto mam programy na overenie 100% povodu nahravanej stopy. Tak zistim ci je stopa CD kvalita alebo nejaky odpad. Ale ja som sa stretol s Flac nahravkami, ktore hrali fakt cudne alebo sa mi to nepacilo. Mne je u prdele ci je Flac beztratovy, mne sa pacil viac zvuk, ktory ponukal STRATOVY Atrac plus. Flac je pre mna fajn, ak neviem najst orig. Cd v predaji alebo je pre mna drahe.
Sansui 331 klub czechoslovakia
Používateľov profilový obrázok
orhore
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 21:01

Re: Minidisc vs. Kazeta

Príspevok od používateľa orhore »

OK peterKE. Z toho co jsi psal, tak jsem si nejdříve myslel, že nevíš o co u FLACu jde. Pokud ti zní líp zvuk Mini Discu než přímo CD, tak je to v pořádku. Nemám bohužel jak porovnat, protože žádný přístroj MD nevlastním.
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"