Toto musime pocut

alebo čo počúvate, objavili ste, máte radi

Moderátor: AdmineR

SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Toto musime pocut

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak bych to tu po pár letech oživil :-).

Teď bych tu měl pár tipů z toho, co jsem objevil před nějakým časem.

Je možné, že tu budu přidávat více příspěvků podobného typu, tak bych jen vysvětlil proč tu před názvem jsou časy. Jde o to, že poslední roky je dost nemožné vyhledat a postahovat už i pouhé MP3 (o bezztrátu ani nemluvím), a protože se začínají objevovat v současné hudební produkci různě znějící remixy či verze, které se dají určit spíš podle času než podle názvu (vlivem chybného uvedení), který se však liší třeba i o pouhých 20 vteřin, tak tu dávám pro jistotu i přibližné časy (zde se rozdíl může lišit o ±5 vteřin).
Mě pokud už se podaří něco dohledat, tak to je především MP3, ale kdyby se někomu nepodařilo něco najít, tak klidně napište, mě ta cenzura, která se kryje autorskými právy už se*e.



Žánr, kterému se dnes budu věnovat je:
Trance

1. místo 05:18 • •Luke Bond feat. Sarah De Warren - Walk Away
07:03 • Temple One, Daniel Kandi, Tara Louise - Found Love In Me
07:53 • Nicholas Gunn feat. Alina Renae - I'll Be Gone (Nitrous Oxide RMX)
08:21 • Mark Sherry & Christina Novelli - Lighting Fires (Extended Outburst Vocal Mix)
06:26 • LTN & Eric Lumiere - Shining (Sam Laxton Extended Remix)

+ Intrumentálky
05:43 • Whiteout - Savenight (Extended Mix)
07:27 • Roger Shah & Rene Ablaze - Twisted World (Extended Mix)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Toto musime pocut

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak bych tu dnes přispěl s dalšími tipy :-).

I dnes se bude jednat o výběr ze skladeb, které jsem objevil před nějakým časem.

Důvod uvádění časů jsem vysvětlil v minulém příspěvku, v tomto bych se zaměřil na stručný popis dnes vybraného žánru :-).
Bass House, podobně jako spousta žánrů, vznikl již dříve, tento konkrétně kolem roku 2010, ale teprve v posledních letech, kdy se ustálilo jeho znění (zvuk) je na vzestupu a drží se poměrně vysoko.
Jak již název napovídá, jedná se o značně basový žánr. Ideálním příkladem je níže zmíněná skladba "VOLB3X - Bam Bam" a samozřejmě nejen ta (ale přijde mi, že duní nejvíc :-D ).
Co jsem vypozoroval, tak má dvě varianty - jedna je tvrdší a výraznost či agresivita melodie (chcete-li) může připomínat prvky používané v žánru Dubstep; druhá varianta je jemnější, přesto stále dost dunivá a může zde výrazně připomínat žánr Brazilian Bass, který se díky tomu velice často vzájemně plete.
Zvláštností je, že některé skladby (i materiály, které nakupuji k tvorbě hudby) dříve uváděné jako Bass House se najednou přesunuly do novější formy (která však dle Wikipedie má stejné období vzniku) nazvané Slap House. V doslovném překladu Fackovací dům :mrgreen:.
Nevím kdo tenhle název vymyslel, ale dle Wikipedie:
Název vznikl kvůli poskakujícím základním liniím, které připomínají disco basisty hrající na své nástroje technikou zvanou slap bass.
https://en.wikipedia.org/wiki/Styles_of_house_music#S
https://en.wikipedia.org/wiki/Styles_of_house_music#B
Potíž je, že popis Bass House a Slap House je dost podobný, byť se liší tempo. Proto jsem se rozhodl, že v případě svých skladeb budu uvádět jen žánr Bass House, byť to může být chybné. I přesto si ale myslím, že se celkově dopustím méně chyb než když hudební vydavatelé šoupnou třeba Techno skladbu do výběru věnovanému ChillOutu :-D.



*I když mám zde jen pár tipů, tak v tomto případě se nedá určit první místo, protože z mého pohledu jsou všechny dost povedené.

Žánr, kterému se dnes budu věnovat je:
Bass House

03:00 • VOLB3X - Bam Bam
02:56 • GIDAYYAT & GAZAN - Коронаминус
03:10 • TWOCOLORS - Lovefool
04:05 • R3hab - Bad! (Extended Version)
06:26 • LTN & Eric Lumiere - Shining (Sam Laxton Extended Remix)
02:44 • Vanotek feat. Denitia - Someone (Arroy & Sergey Raf Remix)


+ Předělávky starších skladeb !
02:41 • Drenchill feat. Indiiana - Freed From Desire
Předělávka skladby: Gala - Freed From Desire (Edit Mix) • 1997, 03:35

02:51 • Fedde Le Grand, Robert Falcon feat. Sofia Quinn - Heaven
Předělávka skladby: Duncan Feat. Wilde - I Just Died (Radio Edit) • 2005, 03:24
..což je vlastně předělávka originálu: Cutting Crew - (I Just) Died In Your Arms (Album Version) • 1986, 04:34

02:43 • Niletto - Angels
02:25 • Niletto - Angels (D. Anuchin & Vladkov Remix)
Předělávka skladby: Morandi - Angels (Love is the Answer) • 2007, 03:50

02:29 • Mika - Relax (JUNONA BOYS Remix)
Předělávka skladby: Mika - Relax (Take It Easy) • 2007, 04:30 (dle Wikipedie jako Album Version)
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Toto musime pocut

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak mě to nedá a musím se opět podělit :-). Jen by mě zajímalo, jestli to někdo čte a případně si i nějakou tu skladbu vyhledá :think: .
Ještě bych se chtěl na začátek omluvit za chybu v minulém příspěvku, omylem mi tam mezi Bass House skladby vpadla jedna Trancová z příspěvku předtím.


Tentokrát bych tu přispěl s lehkým výběrem ze skladeb, které jsem si před lety přehrával z desek do mobilu.
Stihl jsem si přehrát jen nepatrný zlomek desek z mé sbírky a nyní již díky drnčícímu větráčku noťasu nemůžu pokračovat, přesto tam mám kolem 600 skladeb, takže výběr celkem je :-D.

Jak jsem psal v předpředešlém příspěvku ohledně důvodu uvádění časů a zmínil jsem i případný rozdíl kolem ±5 vteřin, tak zde se může čas mnou uvedený od Vámi nalezených skladeb lišit o zhruba ±10 vteřin. Je to proto, že jsem si při přehrávání desek mnohdy nechal "ticho" (praskání) z naváděcích i vyváděcích drážek, takže proto takový rozdíl.
Je však možné, že některé skladby se vám nepodaří najít, tak v případě zájmu o poslech klidně napište do SS.



Dnes vyjímečně nebude daný jeden žánr a proto pro přehled je každý žánr uveden spolu s délkou i rokem vydání vyjímečně pod skladbou:
Multižánr

Electrixx feat. Electrostatic - See The Sun (Ampere Remix)
06:30, 09.04.2007 • Progressive House, Electro

Nova - Memories (Xtended Mix)
09:18, 02.2003 • Trance

Metallic Glide – Hinei Ma Tov (Groove Cut) (Roby Molinaro Remix)
06:44, 2002 • Trance, Italodance

Test One - Hey DJ (Testostereone)
03:33, 09.2002 • Electronic, Pop - Euro House

Kai Tracid - Conscious (Kan Cold rmx)
08:45, 01.12.2003 • Hard Trance
:idea: Možná znáte z videa jako invertní desku - více na příspěvku zde:
viewtopic.php?p=3582#p3582

The Boy Rackers - Bl'a Bl'a Bl'a (Original Mix)
05:37, 2005 • House, Italodance

Emma Hewitt - Colours (Armin Van Buuren Remix)
08:55, 2012 • Trance, Progressive Trance, Progressive House

Edward Maya Featuring Vika Jigulina - Stéréo Love (Original Extended Mix)
07:29,, 12.01.2010 • House, Electro

Timbaland vs. Nelly Furtado - Give It To Me (Electro Mix)
06:43, 02.2008 • House, Electro
:idea: Zřejmě se jedná o neoficiální vydání, takže tento remix možná nenajdete. Je to jeden z běžnějších remixů té doby, avšak poměrně zadařilý na to, že autor remixu není uveden.

DJ Eco - ? (Sebastian Brandt Remix)
08:30, 29.07.2009 • Progressive Trance


Bonusová informace
Aktuální výběr 10 skladeb má celkovou hrací dobu 01:12:08, tedy krásných 72 minut.
Pokud jste se rozhodli inspirovat, přeji příjemný poslech ;-).
*sestaveno za "pouhou" hodinu a čtvrt :lol:
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2850
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: Toto musime pocut

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Zdravím hypotetické čtenáře, teď jsem nějak opět při chuti, tak se podělím o další tipy :-).
Jen dodám, když dělám takové výběry, tak si ty skladby poslechnu jen zběžně, tedy že je nehraju kompletně, protože je už znám, přesto mi to sepsat mnohdy trvá neúměrně dlouho (proto ten poslední skrytý řádek :-D). Předevčírem odpoledne jsem si ale přehrál podle toho předešlého výběru úplně všechny skladby v plné délce i v daném pořadí a musím se pochválit jak pěkně jsem to vybral, že to mnohdy melodicky navázalo. Když už nikdo nic, tak se pochválím aspoň sám :-D.


Dnes jsem chtěl udělat výběr především že žánrů Hip Hop, Pop a R&B, ale nakonec jsem to odložil, protože na takovou hudbu tu nejste asi úplně připravení, tak to nechám asi na příště :lol:.
Tak jako v minulém příspěvku, i teď budu vybírat z mých digitalizací desek, které jsem si dával do mobilu, tedy ze zhruba těch 600 skladeb. Proto uvedené časy můžou stále kolísat od Vámi nalezených skladeb o ±10 vteřin (kvůli těm mezerám, co jsem si nechával).



I dnes tedy ještě vyjímečně nebude daný jeden žánr, takže jako minule je každý žánr uveden spolu s délkou i rokem vydání pod skladbou:
Multižánr

Kaylab - Do Not Attempt (Original Mix)
06:42, 2003 • Hard Trance

Groove Coverage - Poison (Extended Mix)
05:20, 2004 • Trance
:idea: V návaznosti na první skladbu by se sem mnohem lépe hodil "(Club Mix)" se svým výborným začátkem, ale oproti originálu nezní celkově tak dobře.

Royal Gigolos - No Milk Today (Tek-House Extended)
05:06, 2004 • House, Electro, Euro House

Global Deejays - What A Feeling (OSX Version)
06:13, 2005 • Electro, Tech House

DJ Lhasa - Together Forever (Extended Mix)
05:03, 2003 • Italodance

Sylver - Turn The Tide (Rui Da Silva Remix)
08:34, 2000 • Progressive House, Trance
:idea: Nemůžu si pomoct, ale při poslechu tohoto mi vždy přijde jako by to vycházelo z Techna. Doteď jsem nepoznal žádnou skladbu, která by byla v takovém nádechu bez jediného poklesu a jela v podstatě nepřetržitě od začátku do konce. Z původní skladby tam vlastně nezůstalo asi skoro nic, ale fakt se ten remix povedl.

4 Strings - Catch A Fall (Bass Up! Remix)
06:09, 14.03.2008 • Trance, Hard Trance

4 Strings - Diving (Original Vocal Mix)
07:10,, 2002 • Trance

Dash Berlin feat. Emma Hewitt - Like Spinning Plates
08:28, 2012 • Trance
:idea: Pokud by se vám nedařila najít tato verze, tak ji mám z alba "#musicislife". To píšu proto, že i videoklip zní naprosto odlišně od této verze. Narážím na krásnou pasáž od 02:30 a ještě od 05:25, tohle mohli vytáhnout na úplně jinou úroveň, ale bohužel to poněkud ubili tím nájezdem..

Colina - Farben (Marc Lime & K Bastian RMX)
06:08, 2010 • Trance

Marcus Layton - So Sick Of Me (Original Mix)
06:00, 2006 • Techno, Electro


Bonusová informace
Aktuální výběr 11 skladeb má celkovou hrací dobu 01:10:57, tedy opět pěkných 71 minut.
Pokud jste se rozhodli inspirovat, přeji příjemný poslech ;-).
*tak tentokrát to sestavení trvalo asi přes 3 hodiny, uf teda.. Plus nezapočtená pauza :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Tipy na dobrú muziku"