C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Ako sa má volať toto vlákno?

C10 dĺžky audio kaziet (kazety 1-14min)
1
13%
C20 dĺžky audio kaziet (kazety 15-24min)
0
Žiadne hlasovania
C30 dĺžky audio kaziet (kazety 25-34min)
0
Žiadne hlasovania
C40 dĺžky audio kaziet (kazety 35-44min)
0
Žiadne hlasovania
C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)
4
50%
C54 dĺžky audio kaziet (kazety C54 a C55)
1
13%
C64 dĺžky audio kaziet (kazety C64 a C66 - Agfa 60+6min)
0
Žiadne hlasovania
C70 dĺžky audio kaziet
0
Žiadne hlasovania
C74 dĺžky audio kaziet (kazety C74 a C75)
0
Žiadne hlasovania
C80 dĺžky audio kaziet
0
Žiadne hlasovania
C84 dĺžky audio kaziet
1
13%
žiadne nové vlákno nechceme
1
13%
je mi to jedno
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 8

Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

Neviem prečo, ale cd ing u mňa má váhu aj keď som ešte asi ani jednu nenahral
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja z tých kaziet čo prehnane propagovali CD som nikdy nebol extra nadšený, i keď Maxell bol svetlá výnimka, Sony ma dorazil tými farebnými fóliami, ale TDK? asi až keď prišla novinka tá verzia s vtákom a nebolo práve nič iné lepšie na výber :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Nstar »

CD Ing II a vlastne celý pás SF je veľmi zvláštny, používam ten pás už dlho a nikdy som presne nepochopil ako funguje. V podstate je to veľmi kompatibilná kazeta naprieč strojmi a veľmi vhodná do jednoduchších strojov, veľmi dobre funguje s Dolby aj bez, je vynikajúca na vokály, na tichú a kľudnú muziku ale aj techno, rap, proste veľmi univerzálna kazeta. Ale niekedy to je pravý opak, je ťažkopádna, nič jej nesedí, Dolby to ešte zhoršuje a môžeš mať aj bias fine a zvuk bude aj tak na nič.
Takže ak tá kazeta nesadne tak pomôže ubrať bias a vybudenie tak do Dolby loga alebo tam hodiť SA
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa EZ647 »

no nechcem Ťa sklamať, ale pôvodne bola navrhnutá ako lacná odnož od pôvodnej SA pásky
SA páska bola vlastne prvý model FeCo typu II od TDK, potom prišli s dvojvrstvovou SA-X a neskôr potrebovali pokryť aj nejaké lacné pásky typu II takže vymysleli SF, alebo zdokonalili SA a SF ostal podľa niečoho staršieho
v podstate TDK malo len tieto tri menované pásky typu II, ak nepočítam zvláštnosti SA-XS, či metal typ II, ale všetky tie modelové odnože, no už to u mňa poznáš, ako to robí s tým zvukom netuším, by si musel spraviť nejaké porovnanie všetkých výrobcov u tých vstupných tried II že čo a ako, ale Tebe sa páči aj UDII, aj UX aj CEII, takže to je taký základ základu :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Nstar »

jasné ale starú SA som nikdy nepočul takže viem len rozdiel medzi SF od tej verzie karamelovej do auta a a rovnakého ročníku SA
Ak by som mal povedať svoj osobný názor na porovnanie SF, SA atd vs Basf CE, tak CE sa mi páči násobne viacej (šetrím si ju na nahrávky)
ale myslím, že som dlho podceňoval UD II CD
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa EZ647 »

hej staré SA len z mojich rozprávok o kazetách :D
SA 46 1979 sa nedala použiť ale SA 90 1975 sa ešte celkom snažila no :D

potom tu máš nepreskúmané vstupné typy II ako Denon HD6, či Thats VX
i keď premýšľam že VX bude podobná alebo identická s tou Quantegy čo máš, ešte som chcel napísať niečo od Axia, Fuji ale oni asi ani nerobili "vstupnú" high, keď nepočítam OEM, alebo staré typy
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK SF 50min rok 1992 Made in Germany/Luxemburg
https://ez647.sk/cc/tdk_sf.html#92

Radu SF som nepatrne popisoval pri novšej verzii kazety vo vlákne C100.
Menší prehľad SF na fóre.

Už som tam načal úvahy o tom prečo táto páska a model vznikol.
Ale zase trochu inak rozpísané, model SF vznikol ako rozpočtová trieda High od TDK asi v roku 1986 a koncept kazety existoval až do samého konca kaziet, jedine pre Európu od roku 1998 sa zmenil názov na D Super.
V USA sa od začiatku predával pod názvom SD, ten im vydržal taktiež do konca, aj keď pod názvom SD do roku 1997cca a potom ešte sa tento pás používal pod modelom CD Power do samého konca kaziet pre USA.
V Japonsku bol SF model premenovaný na SR od roku 1989 a pás ako taký sa pre rozpočtové modely používal taktiež až do konca predaja kaziet, len posledné série TDK z lacných typov II už mali alternatívne pásky, prevažne z Kórei, ale to je zase iná téma...

Dnešná kazeta, balenie a porovnanie s inými verziami pre EU.
Hrubá zaoblená, tmavá krabička s logom TDK. Práve toto je krátke obdobie firmy keď mali zaoblené krabičky ešte hrubé, ale skoro prešli na klasické slim, v Japonsku na extraslim.
Fólia zodpovedá katalógu 1992/1993, s tým šikmým grafickým dizajnom kde vidieť časť kazety a zvyšok grafika, pre viacero modelov v tomto roku, tento vo farbe čiernej a bordovej, či hnedej, zase je tam trochu nádych a paralela k farbám AR, ale zase táto má taký viac červeno karamelový vzhľad.
Zadná strana je s hierarchiou typu II, kde ale vynechali model SA-XS, ktorý sa práve približne v tej dobe objavil ako novinka, len pre Európu, alebo možno prišiel až neskôr a nechceli už meniť vzhľad fólie, ktovie.
Popis kazety hovorí len o čistom zvuku s nízkym šumom a že je vhodná pre digitálne zdroje....kazeta netrpí autorskými právami kupodivu :D
Booklet je len krátky typ J, zrejme tým chceli naznačiť že je to len vstupná trieda High, ale graficky spravený slušne čo sa vonkajšej strany týka s riadkami na popis, vnútro s tými divnými sivými štvorcami.
Nálepky veľké a bohaté, zase ten nádych AR tam je asi najvýraznejší.

kazeta:
Tu to bude mierne komplikovanejšie než obvykle, moja C50 ako aj väčšina v tomto balení používa celopriehľadné telo, extra tmavé karamelové, alebo nazvite to ako chcete, myslím že sa malo jednať o nejaké teplotne odolné prevedenie, pre ročníky 1992 a 1994, a potom zmena na Super D odstránila práve túto výhodu.
Inak to tmavé plexi používajú aj všetky tri ročníky kaziet SA-XS a tiež sa uvádza že sú teplotne odolné, zaujímalo by ma viac o tom materiáli, či je to len farba, alebo aj niečo viac.
Ale ide o to že tento typ tela je rovný, s rovnými hrubými stenami, je to taká prechodová verzia, keď kazeta obsahuje ešte kvality predošlého tela s tou stredovou mrežou, známeho z kaziet D 1988, taktiež má 5 skrutiek, ale hladký povrch, kde je čiarovaný vzor len na vodiacej časti kazety, ako na tých nových. Je to taká zvláštnosť, pretože pre Európu sa táto prechodová verzia kvalitného tela takmer vôbec nevyskytovala, ale za to pre Japonské trhy bol tento typ kazety využívaný pomerne hojne.
Považujem to za zaujímavosť, ale to zamotané ešte len príde. Tento model sa totiž vyrábal aj v novom type tela s tým klasickým oblúkovým dizajnom vo vnútri a štyrmi skrutkami, poviete, že to bolo až od tej novšej verzie pre katalóg 1994, ale ako som nedávno zistil tak nie, na odkaze na tento model vyššie na môj web je C90 už v tomto tele, aby to bolo zaujímavé, vďaka farbe a totožnej potlači to nie je možné poznať, cez fóliu na zabalenej kazete len veľmi obtiažne.
Aby toho nebolo málo tak obe moje dva kusy tejto kazety v novom aj starom tele sú vyrobené v roku 1994.
Ale to je aj tak komplikované, ak si pozriete model TDK SF u mňa na stránke, tak verzia 1988 na fólii, ale kazeta je fyzicky vyrobená až 1990, novšia strieborná verzia na fólii 1990, a kazeta je tiež vyrobená v 1990.
Strieborná prechodová verzia 1992 kde je použitá kazeta s rovným oknom ako u AD a AR, na fólii má tiež 1990, ale kazeta je vyrobená v 1992, a tak ďalej by som mohol pokračovať :D
Potlač na dnešnej kazete je dvojfarebná s matnou striebornou a tou bordovou, ale koncept sa proste odlišuje od zvyšku rady tohto ročníku.
Aj keď je to starší typ kazety, alebo prechodový, tak sú osadené nové cievky TDK v bielej farbe s bielou svorkou, ale obsahuje ten luxusný modrý vankúš so širokým plechom, tá modrá tam svieti ako dužina z fixu.
Zavádzacia páska len matná bez značenia ako je zvykom u moderných TDK.

Páska:
Tmavo hnedá Avilyn, stredne priesvitná, zatiaľ bez prášku a bez "koľajníc"

Kazetu som získal z aukra, v 01/2008, čo je dokladované aj "extra kvalitnou" dobovou fotkou. Testy asi žiadne, už bola nahratá na Akai, NajVýbery mi tam vtedy celkom zapasovali. Ale pozriem sa na nejaké popisy k nahrávke.

Akai DX-57, ostrá nahrávka 20.7.2008:
+4db, bias -8
Myslím že som mal výhrady len k občasnej poruchovosti na výškach, dropy v malej miere, oproti verzii C100 z roku 1994, kde tieto problémy neboli, takže aj vek a skladovanie už vtedy prihliadnuc na to že je to vstupná páska.

Ako perličku dodám, ako sú na fotke niektoré kazety, tak v tom roku 2008 ma to na aukru vyšlo nasledovne:
TDK SF 50 1992 - 39KC
TDK SF 100 1994 - 28KC
TDK SA 100 1990 - 80KC
Dneska sa tomu môžeme len smiať, lebo ani použité za toľko niekedy nejdú.

Takže do zbierky zaujímavá kazeta, na nahrávky zase nutný dobrý stav a je potrebné na to myslieť že je to najnižšia forma typu II od TDK, u verzie 1988 sa mi zvuk mimoriadne páčil, ale u tých novších od roku 1990 už vôbec.
Na druhej strane má luxusnejšie a pevnejšie telo než keď si kúpite CDing II, alebo niektoré moderné TDK, samozrejme nie vždy :D
Prílohy
DSC01775.JPG
DSC01775.JPG (185.15 KiB) 702 zobrazení
IMAG0473.JPG
IMAG0473.JPG (158.72 KiB) 702 zobrazení
IMAG0474.JPG
IMAG0474.JPG (131.87 KiB) 702 zobrazení
IMAG0475.JPG
IMAG0475.JPG (153.55 KiB) 702 zobrazení
IMAG0476.JPG
IMAG0476.JPG (148.13 KiB) 702 zobrazení
IMAG0477.JPG
IMAG0477.JPG (140.94 KiB) 702 zobrazení
IMAG0478.JPG
IMAG0478.JPG (119.83 KiB) 702 zobrazení
IMAG0479.JPG
IMAG0479.JPG (124.55 KiB) 702 zobrazení
IMAG0480.JPG
IMAG0480.JPG (91.56 KiB) 702 zobrazení
IMAG0481.JPG
IMAG0481.JPG (99.14 KiB) 702 zobrazení
IMAG0482.JPG
IMAG0482.JPG (87.8 KiB) 702 zobrazení
IMAG0483.JPG
IMAG0483.JPG (116.15 KiB) 702 zobrazení
IMAG0484.JPG
IMAG0484.JPG (116.06 KiB) 702 zobrazení
IMAG0485.JPG
IMAG0485.JPG (166.27 KiB) 702 zobrazení
IMAG0486.JPG
IMAG0486.JPG (134.39 KiB) 702 zobrazení
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Nec »

Presne na takejto istej mám koľajnice ako pre TGV. :D
Kupovaná v dobe aktuálnosti. Nahraté Prodigy na miniveži Sony s dolby B. Nič moc. Ale za to móže tá veža.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Nstar »

Veľmi pekná, tiež mám jednu z doby keď to bolo aktuálne a nahraté na Sony zostave a tiež s Dolby B, dodnes je zvuk dobrý, koľajnice má aj moja. Mne sa to veľmi páči, stále bohatá doba pre TDK, krásne nálepky, pekná kazeta a zvláštny booklet, fólie boli asi z najkrajších.
NEC, na akej veži zhruba si to nahrával?
Nec
stará páka
Príspevky: 617
Dátum registrácie: Sobota, 29. Augusta 2020, 19:35

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Nec »

Kazeta je to veru pekná.
Bol to minisystém, viem že som takú veľmi chcel ale otec ma "usmernil" a kúpil mi kalkulačku na strednú. :D
Nahrával to spolužiak. Taká tá klasika. Oproti modelom roku 92 také zaoblenejšie. Nedeliteľné, reverzný dvojdeck. Na jedno Cd. Potom už prišli meničové.
Neviem to ani vygooogliť :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa EZ647 »

TDK DiscJack2 50min rok 1998 Made in Luxemburg, EU verzia
https://ez647.sk/cc/tdk_dj2.html#98

Tento model je taký dizajnový výstrelok v Európe, ktorý prišiel v roku 1998 na pulty našich obchodov a tváril sa a prezentoval ako nejaká super mega chrome kazeta. Ale nakoniec sa zistilo že je to len SF pás v prerastenom tele typu SA.
No v Japonsku to mali bohatšie, tam model Disc Jack existoval v rokoch 1995 - 1999 a to aj ako normal, high a metal.
Metal samozrejme skončil skôr, ale zrejme to chceli Japonci vyskúšať aj v Európe ako sa bude modelu dariť a myslím že veľa ľudí na to skočilo, ale asi čakali viac.

Dnešná Európska verzia, balenie:
Slim, zaoblená, tmavá krabička s logom TDK.
Fólia má koncept dizajnu ako Japonská verzia 1997.
Teda piercingové kovové písmená modelu a farebné číslo dĺžky extra na čiernom podklade, pre C50 je to fialovým.
Zadná strana bez technických info, ani popisy tam nie sú, len rozpis dĺžok, ktoré sú všetky na celé desiatky, výhľad na kazetu a nápis Super Chrome na prednej strane čo je viac než zavadzajúce, ale tak bolo to pre Európu že, tu to malo veľkú váhu, na Japonskej verzii Chrome nápis nie je.
Jedine moja C50 má na zadnej strane obale uvedenú nejakú infolinku, asi aby doplnili chýbajúce údaje čo nie sú na obale :D
Booklet je krátky typ J, v prevažne modrej grafike so siluetou motívu na vonkajšej strane, ale zase jedine na C50 je to ešte na tmavom sivom pozadí, ostatné to tak nemajú, ktovie prečo. Inak obe strany majú riadky pre popis.
Samolepky sú metalické čierno-strieborno-modré, síce sa na nich nedá takmer vôbec písať, ani poriadne odfotiť, či oskenovať, ale vyzerajú veľmi luxusne :D
Rozdiely medzi Japonskou verziou a Európskou si môžete pekne porovnať na stránke u mňa, alebo v prehľadoch na fóre, ako so dával odkazy vyššie.

Kazeta:
Jedná sa o typ tela určeného pre model SA, s piatimi skrutkami, jedine pre Európske modely TDK, okno s oblúkom a extra tvarovaný povrch tela s 3D čiarami.
Farebnosť je netypická, okno je temné modré a zvyšok kazety čiernosivý priesvitný, matný. Cievky moderné TDK ale v červenej farbe s červenou svorkou, kombinácia, vďaka ktorej nevidíte poriadne na pohyb pásky ani v presvetlenom stroji :D
Novšie šarže mali potom čiernu svorku v cievke, čo je tiež pomerne zaujímavé, ale v tomto prípade takmer bezvýznamné.
Moje dva rozbalené kusy na stránke boli obe vyrobené v roku 1998, a verziu s čiernymi svorkami som kupoval tete v Kauflande, keď sa raz objavili niekedy v neskoršej dobe, asi sa potrebovali zbaviť skladových zásob, ale bolo to v každom letáku, kazeta z tejto šarže je teda identická, má identickú SF pásku podľa farby a vzhľadu, ale proste má čierne svorky v cievke, už neobsahuje magnetické tienenie pod vankúšom a rok výroby je uvedený 2001, stále pôvod Luxembursko.
Kazeta má jednoduchú potlač z bielej a modrej farby, celkový dojem je viac farebný a "načačkaný" oproti Japonskej verzii.
Zavádzacia páska matná biela, to len pre poriadok :D


Páska:
Tmavo hnedá, stredne priesvitná, pozrel som aj tú novšiu šaržu z roku 2001 a je tam to isté. Klasický Avilyn, možno nejaká lepšia trieda než čo dávali do CDing2, ale to zase teoretizujem.

Kazetu som získal v 06/2016, test asi kompletný, síce by sa hodila na NajVýbery ak by som nemal nič iné, ale takto bude tiež v nekonečnom poradovníku, lebo som nahrával a počúval už viacero C90 verzií týchto kaziet.

Subjektívne testy:

Akai DX-57, 1.7.2016:
+4db, bias -6
Výkonovo je už pomerne na hrane, zrejme bude vhodné aj menšie budenie, výškovo pri strednom podbiasovaní je zvuk dosť schopný, žiadne poruchy ani kolísania.
Žiadne poškodenie pásky po teste v Akai.

Pioneer CT-S550S, 24.8.2016:
+2db, špičky +4db, mierne ostrejší zvuk, náznaky skreslenia a nestíhania
BLE XD:
+2db, špičky +4db, výškovo je to výborné, zvuk je veľmi slušný, vhodné na nahrávky s miernym krotením výkonu

Technics RS-AZ7, 23.7.2016:
+6db, špičky +8db, výškovo je niečo slabšia, ale výkon je veľký
ATC:
+4db, výškovo mierne silnejšia, celkom dobrý zvuk, balance OK, poruchy trošku sú v minimálnej miere, síce to nepíšem často, ale tentokrát odporúčam ATC na tomto stroji s touto konkrétnou kazetou

Technics RS-TR979, vstup +4db, 13.7.2016:
+4db bez skreslenia, jemne kolíše ľavá strana
ATC:
+4db, výškovo vyrovnané so zdrojom, ale jemné skreslenie, to kolísanie tam je stále, táto kazeta mu proste nesadla

Technics RS-TR575MII, vstup +4db:
+4db, výškovo stredne slušné, bez porúch a kolísania

Takže do zbierky asi to už má každý, na nahrávky v dobrom stave, čo je vždy u SF pásu také rôzne a citlivé, ale inak by som odporučil aspoň na vyskúšanie, nie každému sa musí ten zvuk páčiť a niekoho sa zase páčiť bude.
Dizajn je trochu šialený, ale technicky sa jedná o SA telo kazety s SF páskou.
Prílohy
IMAG0126.JPG
IMAG0126.JPG (168.98 KiB) 660 zobrazení
IMAG0127.JPG
IMAG0127.JPG (174.68 KiB) 660 zobrazení
IMAG0488.JPG
IMAG0488.JPG (155.62 KiB) 660 zobrazení
IMAG0489.JPG
IMAG0489.JPG (162.46 KiB) 660 zobrazení
IMAG0490.JPG
IMAG0490.JPG (160.12 KiB) 660 zobrazení
IMAG0491.JPG
IMAG0491.JPG (146.51 KiB) 660 zobrazení
IMAG0492.JPG
IMAG0492.JPG (156.94 KiB) 660 zobrazení
IMAG0493.JPG
IMAG0493.JPG (127.68 KiB) 660 zobrazení
IMAG0494.JPG
IMAG0494.JPG (114.13 KiB) 660 zobrazení
IMAG0495.JPG
IMAG0495.JPG (96.7 KiB) 660 zobrazení
IMAG0496.JPG
IMAG0496.JPG (93.39 KiB) 660 zobrazení
IMAG0497.JPG
IMAG0497.JPG (191.39 KiB) 660 zobrazení
IMAG0498.JPG
IMAG0498.JPG (157.55 KiB) 660 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
Kazetowich
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 8761
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 16:18
Bydlisko: polia, lúky a háje SR
Kontaktovať používateľa:

Re: C50 dĺžky audio kaziet (kazety C50 a C52)

Príspevok od používateľa Kazetowich »

:geek: Skušal si volať na tu infolinku čo je na zadnej strane?
Inak, na dobu vzniku sa jedna o hodne zaujimavy dizajnovy počin.
Sansui 331 klub czechoslovakia, old Pioneer receivers
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"