C54 a C55 dĺžky audiokaziet

винтаж кассеты для магнитофона, ртр, 8трак ... vintage hifi stereo

Moderátori: EZ647, AdmineR

Akú kazetu by ste si kúpili ak by nebol veľký cenový rozdiel a dobre by sa vám to hodilo na ten účel

C54
2
29%
C60
3
43%
inú
2
29%
 
Celkom hlasov: 7

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hmm mne nikto okrem Emtec verzie neponúkol nikdy ReCord II.

Hej často fantazírujem ako vy vyzerali modely keby metalky ostali u Basfu až dokonca, alebo ak by sa vždy vyrábali typy III.
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

myslíš túto dnes prezentovanú verziu ti neponukli? Je ich veľa na najznámejšom trhovisku ale ja odtial nenakupujem
musím pozrieť akú vlastne verziu mám ja, viem, že su to tie novšie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Hej už na aukro moc nechodím, aby ma to neprovokovalo, ale pred rokmi som získal len Emtec verziu
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

0798134100
0798134200
0798134300
125300
tá posledná je už čistý Emtec, tie predtým sú tieto https://ez647.sk/cc/basfii/b/46.JPG
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

všetky tri sú rok 1998, to posledné neviem čo je :P
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Basf ReCord II 54min rok 1998+ Made in EU, dnešný kus vyrobený v dni 234 roku 1997
https://ez647.sk/cc/basf_record2.html#98

Z tejto série sme tu už mali kazetu vo vlákne C46 v originál Basf prevedení, aj v Emtec prevedení.

Aj keď táto kazeta je vyrobená ešte v roku 1997, tak od tohto roka to už vlastnil Emtec a už celkom rýchlo uviedli do praxe Čínske telá kaziet, aj keď ešte nejaký ten rok vyrábali aj tie pôvodné Basf, ale boli stále vzácnejšie, jedine vyššie triedy v dizajnových oknách vydržali najdlhšie.

Balenie:
Slim tmavá, zaoblená krabička dizajnu Basf, ale bez loga.
Fólia je s tou 3D špirálou v modrej farbe a polmesiacovým výrezom, čo by dizajn potlače kazety, ale už dojedžubkaný Emtecom.
Zadná strana podobne ako na staršej verzii hovorí o kvalite pásu vhodnom pre CD, vyzdvihujú SLIM BOX a píšu Made in EU.
Booklet je krátky typ J, čo je taká zvláštnosť, pretože do tejto novšej série sa dával veľký skladací booklet, ale ďalšia vec, že je v grafike verzie 1994 s tým čierno zlatým vzhľadom s CD a modrou šípkou, ale to čo nemala ani verzia 1994 je rozšírená verzia vrchu bookletu, kde sa vošla celá grafika, tak môžete porovnať verziu 1994 originál a túto netypickú verziu 1997.
Možno bol dôvodom aj pomalý prechod zo starého dizajnu na nový, inak by ste dostali ten nový booklet s nudnou čiernou grafikou, čo teraz z toho robí zberateľskú zaujímavosť, malý, nepodstatný detail, ktorý bežne nikto nikdy neuvidí a neocení.
Nálepky sa do tejto verzie dodávali, ale tie ešte nudnejšie než tie predtým, dlhé rovné.

Kazeta:
O kvalite a dizajne oplátkovej krehkosti Emtec kaziet s Tatranskými strieškami okienok ochrany zápisu a detekciu typu II sa asi už po tých rokoch ani nemá zmysel baviť. Najhoršie sú samozrejme tie cievky, duté, bez výstuhy s trojicou dier po obvode v dutom žľabe, s červenou svorkou "D". Telo kazety je tmavé, a Basf/Emtec používa čierne vodiace kladky. Výhodou oproti pravej Basf, je že telo obsahuje skrutky, čo uľahčí prístup pri výmene cievok.
Potlač kazety je dvojfarebná v dvoch odtieňoch veľmi nekvalitnej matnej farby.
Zavádzacia páska je stále veľmi dlhá, to si zachovali z Basfu, ale číra a tieto kazety často používajú neprirodzene široký prítlačný vankúš.

Páska:
Jedná sa o FeCo zloženie, na prvý pohľad čierna, ale detailne a na silnom bielom svetle je hnedá, čiastočne priesvitná, vzhľadom viacmenej zodpovedá pásu FeCo v kazetách Basf, ako je napríklad v obrázkových kazetách High Performance II.

Nákup kazety a nahrávka:
Toto je už ako vo vlákne obalov, čo sa tam nevošlo, kazeta pochádza z obchodu Spoel Elektro SNV, ktorý som okrajovo predstavil v zmienenom vlákne, tuším hneď v prvom príspevku.
A prečo sa to do toho zošita obalov nevošlo? je to kazeta kúpená na jar 2007 v zmienenom obchode, bola to doba keď sa dopredávali všade u nás posledné kazety typu II a boli len Thajské TDK SA, Mexické svetlozelené Sony UX-S a občas ohnivé Maxell XLII.
Tak pri jednej návšteve obchodu sa ukázalo že tam pán má podpultový tovar, zopár kusov Basf ReCord II 54 Emtec verzia, čo odkladal pre nejakého zákazníka na vyžiadanie a tak som ho vyprosil jeden kus tejto kazety, čo ma na jednej strane potešilo, že som zohnal ešte aj niečo iné, než v tej dobe bolo bežné, na druhej strane, som už túto kazetu mal vo verzii C60 z dávnejších nákupov. Napriek tomu som sa potešil a zrejme hneď danú kazetu doma aj nahral na Technicse 575, s ATC samozrejme ešte podľa knižky do 0db, čo vzhľadom k páske bolo výškovo celkom schopné, ale mohlo byť lepšie, výkonovo som mal pocit že občas mierne nestíha, ale nie kriticky. Vtedy som nevedel že ATC veľmi podbiasuje na úkor výkonu. No a nahrával som nejaké mp3, vtedy ešte NajVýbery boli len na CD bez myšlienky ich "analogizovať" :D

Takže kazeta do zbierky asi áno, na nahrávky, ten pás je ešte celkom schopný, ak je dobre skladovaná z tohto hľadiska by som odporúčal, ale kazetu Emtec s krehkými dutými cievkami, to neodporúčam, pokiaľ nemáte možnosť ich časom vymeniť tak to môže byť problém.
Prílohy
IMAG0239.JPG
IMAG0239.JPG (172.1 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0240.JPG
IMAG0240.JPG (133.97 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0241.JPG
IMAG0241.JPG (173.04 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0242.JPG
IMAG0242.JPG (154.59 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0243.JPG
IMAG0243.JPG (165.82 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0244.JPG
IMAG0244.JPG (117.12 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0245.JPG
IMAG0245.JPG (119.33 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0246.JPG
IMAG0246.JPG (96.35 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0247.JPG
IMAG0247.JPG (114.47 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0248.JPG
IMAG0248.JPG (104.11 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0249.JPG
IMAG0249.JPG (120.13 KiB) 1002 zobrazení
IMAG0250.JPG
IMAG0250.JPG (111.44 KiB) 1002 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

ja som si dávno všimol na Tvojej stránke, že to máš nejako divno namiešané ten booklet ku kazete, tie nálepky sú nudné a kazeta je síce pekná, teda mne sa tieto transparentné páčia ale tá kvalita je slabá. Pás dobrý. Tie časy chodenia po elektrách mi chýbajú
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

No vidíš, ja booklety nemiešam, a nemal by som odkiaľ vziať ten rozšírený vrch s tou grafikou, keď do tej starej verzie taký nedali :D
No nič, na predVianočný týždeň si dáme Denony, tie mám hneď po Axii tiež najradšej :D
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon RD-Z 54min rok 1988 Made in Japan, Japonský trh
https://ez647.sk/cc/denon_rdz.html#88

Dnes začnem mojou ďalšou obľúbenou Japonskou značkou, hlavne pre ich dizajn a kvalitu.
Denon RD-Z je model superferro kazety, ktorý som tu už ukazoval vo vlákne C50 v staršej verzii 1987.
Model je niečo ako stredná strieda superferro, akoby ste mali Sony HF-S, alebo TDK AD, dobovú Maxell UDI a pod.
Pred časom som sa snažil urobiť aj prehľad Denon typu I na fóre, ale je to riadne zložité.
Keďže je kazeta zo štvorpacku, jednu dostal a testoval pred časom aj Janvys.

Balenie:
Hranatá hrubá, svetlá krabička s logom DENON, hviezdicové stredovky, to je taká ich klasika.
Od predošlého modelu v bielo ružovom šate tento model je viac vážny a menej ružový, vsadili na čiernu a "matnú striebornú" so svetlo zelenými pastelovými prvkami, dizajn ešte stále dobre pasuje do 80tych rokov s veľkým štvorcom s modelom a čiernym spodkom s pekným nápisom For Digital Age, kde už iste naznačovali čo nás v budúcnosti čaká, len si to nikto nevedel predstaviť :D
Zadná strana obsahuje graf nižšej triedy RE-X a zmieneného RD-Z, kde je jasný rozdiel na výškach a povestnom hrbe, dneska to už tak nevadí, nakoľko bias vekom klesá.
Hierarchia modelov typu I je pomerne bohatá, z Denon Európskych kaziet poznáme v základe tri modely, tu je jeden akoby duplicitne a jeden navyše, takže je to otázne aký je recept pásky.
RE je základná ferro a RE-X je myslím základná v luxusnejšom dizajnovom prevedení kazety.
RD-Z a RD-X bude niečo ako DX3, otázny je medzi nimi rozdiel, bude potrebné dohľadať nejaké technické listy.
RD-XS by mohla byť DX4, teda model najvyššej profi kvality typu I porovnateľný s tým najlepším z ultraferro čo v živote poznáte.
Nechýba ani Japonská pečať kvality, ktorá sa kedysi dávala na tieto produkty.
V prípade môjho 4-packu je potlačená fólia len jedna, potom sú už len holé krabičky bez fólie.
Booklet je veľký skladací typ J, na oboch stranách je po pol stránke riadkov na popis, vonku v čiernej grafike s motívom fólie na vrchu a v strede v zmienenej zelenej ako prvky na obale, len sú riadky opačne.
Japonské popisy a inštrukcie Denon väčšinou nedával na zadnú stranu nálepiek, ale na spodnú časť bookletu. Predná strana má spodok žltý, ale taktiež sú tam riadky, len to trochu kazí harmóniu celej farebnosti modelu :D
Nálepky sú síce jednoduchšie, ale aspoň s nejakými popismi v temnej modrej farbe.

Kazeta:
Veľký typ staršieho okna Denon som tu už popisoval viac krát, je to pomerne slušná a veľmi dobre vyzerajúca kazeta, až po tomto dizajne nasledovalo dvojokno, potom šikmé dvojokno a potom elipsy.
Tento dizajn rád kopíroval aj SKC do svojich vybraných modelov kaziet, ktoré sa tvária ako Denon, alebo Sony, kde je podobnosť viac než jasná.
Telo čiernej farby, vždy so skrutkami, použité veľké mriežkované cievky Denon v snehovo bielej farbe s klasickou oranžovou svorkou, to len v niektorých starších modeloch sa vedeli vyblázniť na farbách svoriek, tu je to viac vážne a klasické, ale dizajnovo dokonalo vyvážené.
Okrem toho Denon je druhá firma po Axii, ktorá nemá žiadny problém s používaním veľkých cievok aj u dĺžky C54, samozrejme len v starších modeloch, ale Denon šiel do extrémov a pchal veľké kotúče vo vybraných kazetách až do 80min !
Potlač kazety je jednoduchá, jednofarebná, neruší, dobre doplňuje dizajn.
Zavádzací pás má klasickú schému Denon, pre C54 je zvolený taký zvláštny hnedooranžový odtieň.

Páska:
Síce sa to nikde na tomto kuse neuvádza, ale u novšej generácie je ako zloženie uvedený Excellent Densified Crystal, presne neviem či sa jedná o kobalt, alebo nie, takže dajme tomu.
Pás je jasne hnedý s miernou železitosťou a strednou priesvitnosťou, typické pigmentačné mapky vo vrstve, takmer výhradne len u pásov Denon je to u každej.
Ale inak pozerám aj na tú staršiu RD-Z 1987 a vyzerá to tak že naozaj zmenili zloženie, farbu pásu.

Kazetu som získal v 03/2019 čo bol vtedy veľmi výhodný nákup v HB KE, kvôli viacpacku, ktorý som potom rozposielal členom fóra.
Kazetu iste použijem v budúcnu na NajVýbery.
Test len Akai.

Akai DX-57, 15.3.2019:
+6db špičky +8db bias -12
Výstup výkonu pásky oproti vstupnému signálu zdroja je zhodný
Jedná sa o stredný model normal Denon v tomto roku pre Japonsko. Ak by som to porovnal s dizajnovkami Denonu so základnou páskou, tak výkonovo je táto páska mimoriadne silná, ale výškovo je asi rovnako slabá. Výkonovo sa ľahko nechá vybudiť až na +8db, ide to skoro samo, ale má tendenciu skoro skresliť, takže opatrne. Výškovo sa nechá biasom dorovnať na nerozoznanie od zdroja, v minimálnej miere by sa tam našli stopy dropov na výškach, inak je zvukovo excelentná, veľmi pekne zahraje aj s dolby C, rozhodne ma stále čo ponúknuť.

Takže zberateľská perla ako väčšina Denonov, na nahrávky chce trochu viac kalibrácie, ale rozhodne ponúkne vysoký výkon a s výškami treba trochu experimentovať, stále použiteľná páska a mechanicky výborná, odporúčam.
Prílohy
IMAG0053.JPG
IMAG0053.JPG (131.42 KiB) 944 zobrazení
IMAG0054.JPG
IMAG0054.JPG (114.06 KiB) 944 zobrazení
IMAG0055.JPG
IMAG0055.JPG (106.08 KiB) 944 zobrazení
IMAG0056.JPG
IMAG0056.JPG (150.9 KiB) 944 zobrazení
IMAG0333.JPG
IMAG0333.JPG (166.74 KiB) 944 zobrazení
IMAG0334.JPG
IMAG0334.JPG (123.5 KiB) 944 zobrazení
IMAG0335.JPG
IMAG0335.JPG (145.95 KiB) 944 zobrazení
IMAG0336.JPG
IMAG0336.JPG (131.81 KiB) 944 zobrazení
IMAG0337.JPG
IMAG0337.JPG (140.12 KiB) 944 zobrazení
IMAG0338.JPG
IMAG0338.JPG (116.2 KiB) 944 zobrazení
IMAG0339.JPG
IMAG0339.JPG (92.16 KiB) 944 zobrazení
IMAG0340.JPG
IMAG0340.JPG (91.91 KiB) 944 zobrazení
IMAG0341.JPG
IMAG0341.JPG (78.8 KiB) 944 zobrazení
IMAG0342.JPG
IMAG0342.JPG (134.95 KiB) 944 zobrazení
IMAG0343.JPG
IMAG0343.JPG (91.98 KiB) 944 zobrazení
IMAG0344.JPG
IMAG0344.JPG (100.51 KiB) 944 zobrazení
IMAG0345.JPG
IMAG0345.JPG (117.72 KiB) 944 zobrazení
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa Nstar »

páči sa mi vyzerá fajnovo a kvalitne, booklet je zaujimavý a nálepky hodnotím veľmi dobre. Ten pás trochu nechápem, ako má výkon len to treba riadne podbiasovať aby tam boli nejaké výšky?
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Nstar: hej myslím že výšky degradovali vekom a skladovaním, inak by samozrejme mala byť biasovo plusová, aspoň podľa grafu min bias 0, ale nie je
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10274
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: C54 a C55 dĺžky audiokaziet

Príspevok od používateľa EZ647 »

Denon GR-I 54min rok 1995 Made in Japan, japonský trh
https://ez647.sk/cc/denon_gri.html#95

Druhá normal kazeta značky Denon je strednej superferro triedy z pomerne novšieho obdobia, pre Denon ako jedna z posledných kvalitných kaziet v hierarchii čo stojí za to aj v dnešnej dobe, napriek divnému príliš modernému a nelákavému obalu.
Model GR-I som tu nikdy neprezentoval vo vláknach, len jeho kolegyňu GR-II.
Model patrí do modernej hierarchie Japonských Denon, tak ako u iných značiek, tak aj u Denon bolo veľmi citeľné že v Európskom a Americkom trhu nie sú potrebné žiadne vyššie modely ferro a superferro, preto pre nás a USA nechali jediný model DX1, ktorý bol väčšinu 90tych rokov OEMkovaný Singapúrskym General Magnetics.
Japonská rada Denon vydržala o nejakú tú generáciu dlhšie a dlho si tam strážili viacero modelov triedy I, okrem základného DX1, ktorý bol aj v Japonskej rade od GMS, tak boli kazety GR-I strednej triedy superferro a GR-Is ultimátnej triedy ultraferro. Obe vždy Made in Japan, Made by Denon, žiadny OEM sa nekoná.
Ak to voľne porovnáme so staršími modelmi Denon, dalo by sa povedať že GR-I je voľná obdoba DX3 a GR-Is zase DX4.
GR-Is som už predstavil vo vlákne C46.

GR-I - tri generácie a jej kolegyne.
Model s týmto názvom bol v Denone tri generácie:
1992 Panoramatické okno, ktoré potom "ukradol" Emtec
1994 Nová fólia, taktiež ostalo panoramatické okno, kazetu som nahrával pred rokmi a bol som mimoriadne spokojný so zvukom aj mechanickou kvalitou.
1995 dnešná verzia dostala elipsovité okno, toto je trochu zavadzajúce, pretože tento dizajn predtým používal vyšší GR-Is a takto to naberá dojem, že je to ultra trieda, ale v skutočnosti sa jedná už len o strednú triedu, aj keď stále veľmi kvalitnú.
Podobne to bolo aj u triedy High GR-II a GR-IIs, len tam sa používal pri GR-II základný pás triedy HD6 a v eSkovej verzii zase čierny pás HD7.
Pre triedu metal existovala len jediná generácie GR-IV vo verzii 1994 a obsahovala klasickú Metal pásku HD-M, neexistovala vyššia verzia, ani jej pokračovanie.

Balenie:
Super slim svetlá, jemne zaoblená krabička s logom DENON s hviezdicovými stredovkami bola taká alternatíva a kompromis medzi extra slim a klasickou slim v porovnaní s inými výrobcami, ale toto Denon používal v tomto období už štandardne.
Fólia je výrazne zeleno modrá so žltými prvkami, s veľkým CD a bublinkami či kruhami okolo, podobnú má aj verzia DX1 len v červenom prevedení pre toto obdobie a celkovo sa na tento rok môžete pozrieť na vintagecassettes.
Kde ešte doplním poznámku k danému ročníku, Denon ponúkal GR-I a GR-II čo by Japonské kvalitné modely vlastnej výroby. Základný DX1 bol už od GMS a modely C´D0 boli od Saehanu.
Zadná strana našej GR-I ukazuje z veľkej časti vzhľad kazety cez priesvitnú časť fólie, aby sme vedeli že je tam klasická Denon elipsa, rozpis dĺžok je pomerne bohatý, C120 v ponuke prekvapuje a Japonská pečať, aj tabuľka s označením Japonského pôvodu.
Booklet je extra skrátený na typ L pre tento typ balenia, štvorce vonku a riadky vo vnútri, všetko v zeleno oranžovej jednoduchšej modernej grafike. Nálepky boli stredne zaujímavé, ale naprieč modelmi v tomto období takmer identické, len občas menili farby.

Kazeta:
Elipsovitý dizajn sprevádzal Denon takmer celé 90te roky, čo by takmer posledný moderný dizajn značky, originál Japan by Denon, u Európskych verzií sme sa s nim stretávali často naprieč celou generáciou roku 1992 od HD6 až po HD-M.
U Japonských verzií bol často osadzovaný čiernymi cievkami.
Telo je svetlé sivé, cievky Denon klasické mriežkované, maskované čiernou farbou, potlač dvojfarebná so svetlo zelenými prvkami.
Kazeta obsahuje skrutky, zavádzací pás v klasickej schéme Denon v hnedooranžovom odtieni pre C54.

Páska:
Je stredne až tmavšia hnedá a stredne až viac priesvitná, stále tam sú typické pigmentačné mapky vo vrstve, typické pre Denon výrobky.
Pre porovnanie vyšší GR-Is má výrazne železitý odtieň farby.

Kazetu som získal tento rok, na začiatku v 01/2022 na HB KE, kde bola ešte celkom stráviteľná cena vzhľadom k vzácnosti značky.
Test len Akai, na NajVýbery pre mňa mimoriadne vhodná.

Akai DX-57, 1.5.2022:
+4db, špičky +6db, bias -8, výstup z pásky úrovňou zhodný so zdrojom
Ako je síce mierne zostarnutá, ale je naozaj veľmi dobrá, ako superferro rozhodne funguje.
Pri biase 0, alebo -4 zahrá pekne aj na plných +6db. Pre excelentné výšky je potreba ešte viac podbiasovať. Výšky sú presvedčivé, bez skreslenia, bez porúch a bez kolísania. Veľmi pekný zvuk.
Rozdiel medzi tape/source je veľmi malý až zanedbateľný, priestor je výborný.
Bez zisteného poškodenia pásu pri teste.

Takže zberateľská, aj keď obalom možno nie celkom lákavá kazeta, ale z je to najnovšia existujúca pravá Denon kazeta čo môžete získať a jedna s výborne použiteľných s vhodnou kalibráciou, takže odporúčam.
Prílohy
IMAG0199.JPG
IMAG0199.JPG (140.54 KiB) 891 zobrazení
IMAG0200.JPG
IMAG0200.JPG (153.63 KiB) 891 zobrazení
IMAG0358.JPG
IMAG0358.JPG (138.3 KiB) 891 zobrazení
IMAG0359.JPG
IMAG0359.JPG (130.11 KiB) 891 zobrazení
IMAG0360.JPG
IMAG0360.JPG (152.36 KiB) 891 zobrazení
IMAG0361.JPG
IMAG0361.JPG (127.64 KiB) 891 zobrazení
IMAG0362.JPG
IMAG0362.JPG (135.11 KiB) 891 zobrazení
IMAG0363.JPG
IMAG0363.JPG (108.87 KiB) 891 zobrazení
IMAG0364.JPG
IMAG0364.JPG (101.44 KiB) 891 zobrazení
IMAG0365.JPG
IMAG0365.JPG (96.4 KiB) 891 zobrazení
IMAG0366.JPG
IMAG0366.JPG (78.8 KiB) 891 zobrazení
IMAG0367.JPG
IMAG0367.JPG (107.58 KiB) 891 zobrazení
IMAG0368.JPG
IMAG0368.JPG (80.88 KiB) 891 zobrazení
IMAG0369.JPG
IMAG0369.JPG (97.45 KiB) 891 zobrazení
IMAG0370.JPG
IMAG0370.JPG (125.92 KiB) 891 zobrazení
Napísať odpoveď

Návrat na "Kazety, pásy, CD, MD, DCC, 8 tracky a iné nenahraté média"