EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

деки и дальше плееры - цд, грамо vintage hifi stereo

Moderátor: AdmineR

Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Myslím že u chromdioxidu sa berie prekročenie nejakej teploty, ďalej neviem

doba nám pokročila a pásky už nie sú čo bývali pred 30rokmi

napríklad niektoré Poľské originálky púšťali hnedý bordel už keď boli nové, už po jednej minúte, nejaké fotky kladiek sa tu nájdu v tomto vlákne, ale budeš musieť hľadať vytrvalo

a k tej relaxačnej originálke sa niekedy dostanem, myslím že tam bude stačiť 30sek ukážky aby to odprezentovalo celú stranu
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

EZ647: Jo tak, no to chápu. To by asi ty ohavné letní teploty posledních let stačily, když bylo letos i 45°C a ne na přímým slunku.. No uvidím jestli se k tomu zátěžáku dostanu, furt je mi to trochu blbý i ohledně obětování nějaké kazety..
Ale to mi připomíná, že v jednom balíku jsem dostal pár kazet, které byly poničené teplem (asi díky tomu, že byly v autě), ale až natolik extrémně, že se plast kazety pokřivil a u některých dokonce jak kdyby se zcvrknul. Na mě ten vzhled působil znepokojivě.
Jenže i když u jedné byly šroubky, tak jsou nepřístupné, pásky tak asi už zůstanou uvězněny nafurt..
No mohl jsem jich mít víc, to už bych nějakou kuchnul, ale byly vyhozeny a já mám jen pár exemplářů.


Aha, no polských originálek zrovna moc nemám, vím jen tak o pár kusech.. U jedné zásilky nemůžu zaručit pravost nekvalitní pásky, co jsou uvnitř kazet navinuté..
Jo tak prezentované zasvinění kladek i hlav jsem tu už viděl, jen u sebe jsem si toho zatím nevšiml, určitě ne v takové míře jako tu mnozí odfotili.

Fuha, to bylo až tak strašný? Moje představivost je velká, ale stejně mě zajímá jak moc špatný to muselo být :-D.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

ako tu prezentujem jednotlivé kazety, v tomto vlákne, niektoré Poľské kazety v pohode a niektoré veľmi zlé, niektoré priemerné

no musel by si sa tu vyskytnúť, aby sme mohli riešiť viac než len prázdne búchanie do klávesnice :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Právě jsem koukl na toto vlákno od začátku, abych si našel ty polské skvosty nelegálně šířené hudby :-D a je zajímavé vidět, jak to vlákno začínalo, že jsi vůbec neměl v plánu udělat takový seriál a postupně od 5. strany s přidáváním fotek z nočního přehrávání to začalo vznikat. Je pěkné kouknout na ten vývoj :-).

No já vím, to kdybych přišel na návštěvu, tak by nám nestačil ani týden volna, aby jsme stihli o všem pokecat, ale jak sjednotit tvoje volno s mým (no vlastně v tuto chvíli už jen tvoje) a ještě pořešit půl dne cestování (myšleno v součtu). Sakra, to by se nám hodil nějaký teleport :-D.. Dokud ho nemáme, tak musíme bouchat klávesicí :lol:.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

moje voľno je predbežné medzi sviatkami a prvý januárový týždeň ak sa nič nezmení, ešte budem vedieť o tri týždne presnejšie

tak keby si Nstar nevypýtal niektoré veci, tak tu nie je žiadne rozsiahle vlákno ako obaly kaziet, dĺžky a rituálna mechanika

ešte k tomu stretnutiu ma napadol jeden kompromis, ale to tu ani nemôžem napísať :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Tak já nemyslel přímo hned a ještě k tomu mezi svátkami, kdy mají dopraváci více volna. Navíc při první cestě bys mě musel někde čekat. Ale to zatím předbíhám.
Bojím se zeptat co tě napadlo :-D. Tak to můžeš napsat do mailu, stejně mi máš odpsat ještě ohledně těch ukázek z minula, ale to neber nějak špatně, já vím, že mám taky resty :shifty: .

Jo tak, no takže za vše může Nstar, za to by se měl stydět :lol:. Ne, dělám si srandu, ale vidíš k jakým zajímavým článkům to došlo :-). Tady k tomu si pustím nějakou hudbu a čtu a prohlížím fotky, a jak říkám, je to takový uklidňující.
U těch článků věnovaných délkám kazet je to pro mě z nějakého důvodu náročnější. Možná protože jsou ty články delší. Ale u těch krátkostopých kazet by to asi bylo pro mě zajímavější. Ty naopak dlouhé kazety mě taky bavilo mnohdy číst, holt mám asi rád extrémy..
Ale aby sis nemyslel, tak samozřejmě jsou kazety i běžných délek, co jsem si rád četl.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

ja by som chcel, ale mám antipočúvaciu náladu, keď mi nahodíš materiály, tak potom mi to extrémne dlho trvá, kým sa k tomu dopracujem, takže raz odpíšem, možno :D
SilverFox•NSK
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 2863
Dátum registrácie: Piatok, 14. Septembra 2018, 18:29

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa SilverFox•NSK »

Jo tak to ti plně rozumím, někdy mám taky takové chvíle. Sice si každý den pustím nějakou skladbu, ale jsou období, kdy jich je fakt jen pár za den a jindy si pouštím hudbu pomalu od probuzení.
Tak dobře, s tou hudbou v e-mailu to tak nespěchá, ale to slovo "možná" působí poněkud znepokojivě :lol:.
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

Devätnáste tohoročné počúvanie na rituálnej mechanike, prinieslo jednu kazetu Sony, Basf a JVC (ICM) a k tomu dve zvyšné TDK D čo mi ostali z minula.
Vzhľadom k tomu že robím aktuálne na dvojsmenku tak sú do odvolania počúvania častejšie, raz za dva týždne, ale nie vždy, môže nastať výnimka ako minulý mesiac, takže trochu chaotické, ale podľa aktuálneho plánu by som mal stihnúť ešte jednu várku tento mesiac, do konca roku.
Takže poďme na to:

1. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021
Basf CR-M II 90min rok 1985-87 Made in Germany
Klasický dizajn Basf s malým oknom je pre mnohých veľmi krásny kus v zbierke, samozrejme pre moju mechaniku to nie je tak záživné sledovanie, ale s prídavnými LED je dobre viditeľný stav pásky, k tomu vysoký odlesk metalického štítku.
A zvukovo? ja si narýchlo prejdem čo som písal v testoch počas nahrávky pri decku Sony a zisťujem že sa s tým vždy nestotožním keď to počujem znovu na mechanike, na Sony som kritizoval výkon, nedostatočné výšky a istú formu skreslenia a presýtenia výšok, ako keď na pás nasilu tlačím viac než znesie. Na mechanike zvukovo zahrala veľmi dobre, výkonovo je síce jemnejšia, ale veľmi precízna, výškovo možno neexceluje ako niektoré nadupané FeCo High kazety, ale zvuk sa mi mimoriadne dobre počúval, v niektorých skladbách bolo jemne počuť istú formu skreslenia a presýtenia výšok so slintavkami, inak je to v poriadku a počúvanie na tomto strojčeku hodnotím veľmi dobre, k tomu šum na uzde, aspoň mi to prišlo tak po tých zašumených TDK D v horšom stave.
IMAG0014.JPG
IMAG0014.JPG (90.92 KiB) 827 zobrazení
IMAG0016.JPG
IMAG0016.JPG (116.13 KiB) 827 zobrazení
IMAG0017.JPG
IMAG0017.JPG (138.76 KiB) 827 zobrazení
IMAG0018.JPG
IMAG0018.JPG (234.56 KiB) 827 zobrazení
IMAG0019.JPG
IMAG0019.JPG (146.7 KiB) 827 zobrazení
*

2. kategória použitých kaziet, z várky kaziet na odpis, tu sú na rade štyri TDK D s náboženskou tematikou v Nemčine, magneticky poškodené, pre tento týždeň vyšli zvyšné kusy a toto je tretia kazeta z nich:
TDK D 90min ročník 1994 Made in Luxemburg, presný rok výroby 1998, číslo AGEA 838-64, Ilustračne sa jedná o najznámejšiu radu TDK D 90tych rokov.
Kazeta už nemá domáci celoplošný polep ako predošlé dva kusy, ale klasickú nálepku na jednej strane, kde je perom popis " Z-6 26.5.88/Uli+Helm Englandbes"
Stav kazety: je len stredne ošúchaná, cievky v dosť slušnom stave, žiadne prepady, ani pokrivenia, lepšie než mnoho dobre skladovaných TDK kaziet, pás nechal oter tak jemný že som to možno ani nemusel čistiť na kladke.
Nahrávka má tiež magnetické poškodenie ako predošlé, ale nie extrémne, výpadky zvuku takmer nie sú, ale silné magnetické ozveny áno, z nahrávky sa zachovala úroveň maximálne -10dB, nahraté 1,5strany, zvyšok prázdne, samozrejme aj túto prenechám SilverFoxovi.
Presvetlenie týchto kaziet na mechanike je samozrejme vždy dobré, ale kazety sú už výrazne opozerané za tie roky, model a verzia kazety, ktorých som sa už za tie roky nahral na mechanike extrémne množstvo.
IMAG0025.JPG
IMAG0025.JPG (129.91 KiB) 827 zobrazení
*

3. kategória druhého počúvania cez Kossy Porty
Sony UX-S 90min ročník 2002
Jedná sa o kazetu nahratú na Technicse RS-TR575MII, predstavenú aj v obaloch kaziet.
Viem že pred nedávnym časom som tu hral v rovnakom dizajne ale staršiu verziu Sony UX-S 1998, kde bola ale ešte pravá Sony páska, tu je už nová "neznáma" (asi celkom iste Mexico Aurex)
Presvetlenie je také že cievky svietia ako na Vianoce, ale zo stavu pásky takmer nič nevidieť, až pri prídavnom osvetlení.
Zvukovo bola dynamická, ostrá a v podstate hrala tak ako si ju pamätám z čerstvej nahrávky na Technicse 575 s nejakými pridanými poruchami a opotrebovaním, našťastie len v niektorých ojedinelých úsekoch.
Kritika je viac za nie tak excelentné mechanické prevedenie cievok, posledné minúty strany A a asi 5minút strany B na začiatku naozaj trpelo silnejšími výpadkami a oslabovaním zvuku po otlaku svorky, bolo v pohybe vidieť že tie cievky nie sú tak presne zarovnané na svorke ako by u Sony malo byť, ale v tej dobe Thajských a iných produktov Sony to nie je veľkým prekvapením.
Kazeta bola nahratá v roku 2003 na Technicse 575 s prepojením s rádiokazeťákom Panasonic RX-D12, teda vieme z vlákna obalov aké to malo problémy, preto sú stredy a vokály dosť nevýrazné a basovo je to strašne nadupané a výškovo tiež. Nahraté boli výbery 80tych rokov, smutné je že to bola doba keď som sa aktívne začal viac venovať PC a mp3, len som vtedy nevenoval pozornosť tomu že existujú nejaké bitraty a u kamaráta sa spravil výber na Audio CD z mp3 rôznych bitratov, takže niektoré skladby hrajú veľmi slušne a iné sú hnusne plechové a to je na páske neskutočne počuť.
Aj keď sa na týchto kazetách Sony z tohto obdobia pre EU trh píše Made in Italy, EU, EC, Thailand a pod. tak pás očividne presne sedí vzhľadom a farbou na Mexické Aurex.
No sú tu ešte dve veci k tejto páske, ktoré musím spomenúť.
Fakt že Aurex pásky z Mexika typu II boli v rôznych sériách a nie všetky sú nutne nebezpečné, dokonca majú aj rôzne zvukové vlastnosti od veľmi kvalitného zvuku až po takmer nepoužiteľnú nahrávku.
Druhý fakt, sa týka toho prečo sa stále odvážim tieto kazety používať aj na citlivých strojoch s mäkkými Permalloyovými hlavami aj keď som si takmer istý o pôvode pásky, je ten, že tieto kazety mám kúpené ako nové v obchode, viem o ich stave a skladovaní a roky som ich používal, tak sa nebojím všetky už raz hrané pásky Sony s takou páskou prehrávať znovu na všetkých strojoch.
IMAG0027.JPG
IMAG0027.JPG (87.89 KiB) 827 zobrazení
IMAG0029.JPG
IMAG0029.JPG (109.15 KiB) 827 zobrazení
IMAG0030.JPG
IMAG0030.JPG (55.62 KiB) 827 zobrazení
IMAG0031.JPG
IMAG0031.JPG (204.66 KiB) 827 zobrazení
IMAG0032.JPG
IMAG0032.JPG (136.03 KiB) 827 zobrazení
IMAG0033.JPG
IMAG0033.JPG (234.97 KiB) 827 zobrazení
*

4. kategória novo nahratých kaziet, z letnej várky 2021
JVC UF-II 90min rok 1990 Made in Switzerland by ICM
Kazeta zožala dosť kritiky v testoch hlavne za to že JVC nakupovalo od koho prišlo a žiadna konzistentnosť v rámci modelu nebola nikdy zaručená, napriek tomu dneska je to zberateľská zaujímavosť a keď sa v tom vyznáte, môžete natrafiť na kombináciu výrobcov presne podľa svojej chuti a kvality.
Táto verzia JVC je od Švajčiarskeho ICM s pravou chromdioxidovou páskou.
Presvetlenie na mechanike:
Kazeta je veľmi jednoduchá, ale tmavšia, presvetlená je výborne, potlač neprekáža a môžete sledovať veľmi dobre navíjanie a odvíjanie pásky, zaujímavosťou je potom fakt že páska je vedená na kladky mimo osky.
To výnimočné nastáva až pri cievkach, ktoré pôsobia veľmi efektne a pri stroboskopickom osvetlení by ste tomu dali totálne nový rozmer.
Okrem toho mechanicky je vydarená, cievky sú naozaj veľmi presné s takmer excelentným zarovnaním na svorke, napriek tomu posledné minúty pásu sú zase poznačené rôznym utekaním do strán, doslova to vyzerá akoby bola cievka pokrivená, ale nie je, len ta páska je zvláštne zvlnená, čo sa zase prejaví na zvuku, ale menej výrazne než u predošlej Sony UX-S.
Ono celkovo technológia kaziet je neskutočne skazená nedokonalosťou návinu a mechanickou kvalitou PET podložky a komponentov, čo neskutočne dokáže pokaziť zážitok zo zvuku.
Po zvukovej stránke, hrá ešte o niečo jemnejšie než Basf CR-M, výšky sú menej výrazné, ale presné, k skresleniu nedochádza a zvuk je stále veľmi príjemný, druhá strana hrala o niečo ostrejšie a precíznejšie.
Ako si prechádzam ten test a popis z nahrávky, tak druhá strana bola nahratá na Pioneer a ono to je neskutočne počuť, ten zvuk je veľmi excelentný a krásne ostrý a precízny, takže s kazetou celkom spokojnosť na mechanike, v podstate je to taká exotika.
No a ako som v tom príspevku špekuloval o páse Agfa, tak sa k tomu zase prikláňam, dosť odlišný zvuk od tej Basf v zmysle, slabší ale precíznejší, aj farba pásu mi prišla bledšia, aróma je tiež odlišná.
IMAG0065.JPG
IMAG0065.JPG (135.08 KiB) 827 zobrazení
IMAG0067.JPG
IMAG0067.JPG (125.62 KiB) 827 zobrazení
IMAG0068.JPG
IMAG0068.JPG (130.04 KiB) 827 zobrazení
IMAG0069.JPG
IMAG0069.JPG (69.96 KiB) 827 zobrazení
IMAG0071.JPG
IMAG0071.JPG (111.06 KiB) 827 zobrazení
IMAG0072.JPG
IMAG0072.JPG (91.58 KiB) 827 zobrazení
IMAG0073.JPG
IMAG0073.JPG (113.32 KiB) 827 zobrazení
IMAG0075.JPG
IMAG0075.JPG (108.38 KiB) 827 zobrazení
IMAG0076.JPG
IMAG0076.JPG (126.37 KiB) 827 zobrazení
IMAG0081.JPG
IMAG0081.JPG (89.21 KiB) 827 zobrazení
IMAG0082.JPG
IMAG0082.JPG (120.36 KiB) 827 zobrazení
IMAG0084.JPG
IMAG0084.JPG (126.74 KiB) 827 zobrazení
*

5. kategória použitých kaziet, z várky kaziet na odpis, tu sú na rade štyri TDK D s náboženskou tematikou v Nemčine, magneticky poškodené, pre tento týždeň vyšli zvyšné kusy a toto je štvrtá/posledná z nich:
TDK D 90min ročník 1998 Made in Luxemburg, presný rok výroby 2000, číslo AHBF028-37, Ilustračne sa jedná samozrejme o nasledujúcu poslednú dizajnovú radu TDK D pre Európu
Ani táto kazeta nemá domáci celoplošný polep, ale klasickú nálepku na jednej strane, ale popis perom je nekvalitný a nečitateľný
Kazeta je vo veľmi ošúchanom stave, cievky sú výraznejšie zožltnuté oproti bežným TDK, kazeta už nemá magnetické tienenie pod vankúšom, ale to je zase výrobná vec.
Aj keď je táto pomerne novšia, tak je vo výrazne horšom stave, z nahrávky jemne rozumieť každé desiate slovo, inak je tam len šum a špičky pôvodnej nahrávky sa zachovali na max -25dB, inak ale skoro nič nepočuť
Preto som na Akai skúšal asi 2min úsek novej nahrávky a pás sa nechal štandardne nahrať asi do +4dB, potom silné skreslenie, nová nahrávka síce nevykazovala poruchy, ani kolísanie stopy, ale sykavky boli výraznejšie rozpité, aj keď sa biasom dalo dosť dobre výškovo zvuk vytiahnuť hore, tak sa sykavky rozpíjali do extrémov, výraznejšie než je bežné a rozhodne nehodné klasickému TDK D pásu. Okrem toho silné prekopírovanie, v šume so zvyškami hovoreného slova som už počul niekoľko závitov dopredu, keď mal prísť daný testovaný úsek nahrávky z Akai. Táto skutočnosť taktiež odpovedá a pokladá nové otázky ako sa správa obyčajná ferro páska po zlom skladovaní vo vlhkom a teplotne nestálom prostredí.
Na druhej strane pri menšom budení na nenáročné veci je pás zvukovo použiteľný na novú nahrávku, bez prehnaných nárokov na kvalitu.
Pás však necháva výraznejší hnedý oter, hlavne na okrajoch kladky, čo tiež značí nebežný horší stav, pretože dobre skladované TDK D tým netrpia. (hlavne nie tak nové že)
Napriek stavu je zachovanie presnosti tvaru cievok veľmi dobré, čo ma zase fascinuje.
Presvetlenie opäť veľmi dobré na mechanike, len ako som spomínal a stále budem písať, že je to opozeraný dizajn.
Aj túto kazetu posuniem ďalej.
Ešte perlička na záver, žiadna z týchto TDK D na odpis nevykazuje pozdĺžne ryhy, čo je u tejto značky dosť žiadaný údaj :D
Tento kus v najhoršom stave z tých štyroch má len veľmi jemne zvlnený okraj, ostatné sú na prvý pohľad vo veľmi dobrom stave.
IMAG0087.JPG
IMAG0087.JPG (141.93 KiB) 827 zobrazení
*

Tohotýždňové hodnotenie:

1. Basf CR-MII 90 1985, za veľmi príjemný zvuk, aj keď občas skreslené výšky, ale aj tak je to úžasné
2. JVC UF-II 90 ICM je taktiež veľmi dobrý zvuk, teda hlavne druhá strana ale exotický zážitok zo sledovania cievok, v podstate Basf aj JVC by mohli byť na prvom mieste.
3. Sony UX-S 90 2002, je síce horšia na sledovanie, ale nahrávka aj spomienky, to je stále veľmi silné a živé
xxx. miesto TDK D na odpis, oni tie kazety ak sú kvalitne nahraté tak s kľudom môžu dosiahnuť prvé priečky v hodnotení, že sú opozerané nevadí tak veľmi keď je tam kvalitná hudba a kvalitne nahratá, ale tieto veci proste nie, keby to nebol rituál, tak ich asi hneď darujem, vyhodím, premažem, alebo niečo...

Ešte chcem napísať niečo k prekopírovaniu medzi závitmi, celkom výrazne to počujem na dnešných dvoch chromdioxidoch, napriek tomu ako slabo sú úrovňou tieto pásy budené, tak medzi skladbami v medzere je veľmi výrazná "návesť" toho aká skladba bude ďalšia. Predpokladám že je na vine práve teplotná citlivosť chromdioxidu, počas rokov skladovania aj keď neboli pásky predtým použité, u použitých a zle skladovaných chromdioxidov je to prekopírovanie aj nových záznamov až v extrémoch.
Okrem toho silné prekopírovanie je práve najväčšie u pásov FeCo typu II a superferro, klasické ferro tým trpia menej a metalky takmer, alebo vôbec. U pásov metal je preto vhodné a žiaduce s čistým svedomím používanie C100 až C120, kde práve tento problém je veľmi dobre eliminovaný.

Posledné tohoročné počúvanie je plánované na predVianocný týždeň, ak sa nič nezmení 19-23.12.2022 a 24.12.2022 by som mal napísať hodnotenie, ak bude na to čas :D
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

1. JVC, za tú zvláštnu exotickosť v skutočnosti bežnej značky, je veľmi zaujímavé ako vnímam túto značku a zdá sa mi teda, že nie len ja.
2. BASF, čo iné
3. UX-S, mám stále v tomto guláš, myslel som, že v tejto kazete vždy bol originál pás Sony a že až v tých temne priesvitných boli mexické, takže možno bežne takú používam a nič nespravila
4 a 5. TDK aj keď vlastne zasa body za to že si to vypočul

teším sa na ďalšie číslo, toto bolo príjemné tak trochu prekvapenie
Používateľov profilový obrázok
EZ647
čestný člen - zakladateľ
Príspevky: 10266
Dátum registrácie: Streda, 12. Septembra 2018, 11:26
Kontaktovať používateľa:

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa EZ647 »

prekvapenie? :D

Inak k tým Sony UX-S v tom dizajne, tak pre Európu sú len dva druhy:
Tieto 1998 obsahujú pravú Sony pásku
https://ez647.sk/cc/sony_uxs.html#00

no a tieto novšie tmavozelené majú novú čiernu pásku, zrejme Aurex Mexico:
https://ez647.sk/cc/sony_uxs.html#02

Samozrejme nemusí nutne ničiť hlavy, ale nikdy nevieš aká je tam šarža a verzia toho Aurexu, ako som písal, že nie všetky nutne ničia hlavy
Nstar
vintagehifi.sk inventár
Príspevky: 3650
Dátum registrácie: Piatok, 19. Októbra 2018, 21:15

Re: EZ - moja rituálna mechanika na kazety by Panasonic

Príspevok od používateľa Nstar »

veď, že tak skoro ďalší článok
ešte by bol dobrý silvestrovský, 8-) s exkluzivitkami
Napísať odpoveď

Návrat na "Decky, kotúčáky, gramofóny, CD a iné prehrávače"